FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
25-02-18 09:03  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
lubię placki   

Witam, bardzo ładna praca.Model budujesz estetycznie i czysto a same zdjęcia fajne i dobrze oddają szczegóły wykonanej pracy. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
25-02-18 13:49  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Bardzo ładna robota. Fotki też eleganckie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
27-02-18 15:12  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tam się nie znam na nitowaniu, ale nie powinny być one nakłuwane od strony niezadrukowanej, tak żeby wypukłość (nit) było od strony druku???

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
27-02-18 16:34  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To samolot a nie czołg, nity miał wpuszczane. Na gładko.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
27-02-18 16:57  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja tak kiedyś wydziurkowałem całego Messera od Hala. Jeszcze miał silniczek. I dobrze wyszło. Po polakierowaniu nity zrobiły dobre wrażenie w tle z naciętymi liniami podziału blach. Takie odwrotne 3D. Niech se tak robi, co nas to...

--

 
27-02-18 17:28  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolegę na forum i ja:)Jak na model po latach wygląda to dobrze moim zdaniem.Nawet bardzo dobrze.Powodzenia w dalszej budowie.

--
Kleje bo lubię

 
27-02-18 20:14  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Jarpen   

Dobrze idzie.Generalnie jeżeli już nitować to raczej w taki właśnie sposób.Tak też robi się to w plastiku.Ja osobiście zostawił bym nity w spokoju a tylko zaznaczył podział blach.

 
27-02-18 22:52  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć,
też myślałem o tych nitach ale na tą chwilę są dla mnie mało ważne. Mam wielką frajdę z modelu i z relacji i na tym się skupiam. Jak rozćwiczę rękę to będę bardziej wydziwiał. Teraz płynę z prądem... :) Chętnie bym coś uaktualnił ale do 12.03. będę się wczasował i wszelkie dłubanki będą zawieszone. Chętnie poczytam kolejne uwagi chociaż będę miał ograniczony dostęp do internetu.
Pozdrawiam.

--
Pozdrawiam
Rafał

 
07-03-18 17:20  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć.
Jestem i znowu nadaję :). Urlop mi się odwołał to troche polepiłem. Nie obyło się bez komplikacji ale jakoś posuwam się do przodu. W wyniku moich błędów będę zmuszony trochę "wyeksploatować" somolot. Trochę mi nie szło klejenie nietypowej jak dla mnie konstrukcji kadłoba. Konkretnie chodzi o segment z kabiną i dwa kolejne w stronę ogona. Nie bardzo rozumim dlaczego autor modelu w taki sposób go zaprojektował (ja tam wychowałem się na MM).





W moim przekonaniu można było dać jedną pełną wręgę a dolny wlot powietrza potraktować jako zupełnie osobny element. Ale ja sie nie znam na projektowaniu modeli i może tak musi być.

Trochę się przez to "pogubiłem" i w efekcie wręga za kabiną się zdeformowała.



Na chwilę obecną wygląda to tak :



Przetarcia w okolicach wręg powstały przez czyszczenie z kleju. Musiałem rozklejac segmenty i ponownie je spasowywć. W efekcie tego wyszło jak wyszło. Ale jakoś to zamaskuję :).

Kolejny problemik to szpary które powstały na łączeniu segmentów w dwóch miejscach.





Ciekawe jest to, że powstały dopiero po całkowitym wyschnięciu kleju...(?) Zawikoluje się i będzie ok.

Obecnie walczę ze śmigłem ale jeszcze nie ma co pokazywać. No i żeby się wyluzować skleiłem sobie szkielet skrzydeł :)
To na razie tyle.
Pozdrawiam.

--
Pozdrawiam
Rafał

 
20-03-18 16:19  Odp: [R] P-51A MUSTANG MPModel
Leon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,
Mała aktualizacja. Pomalutku, oj pomalutku to idzie... Trochę popracowałem nad ogonem. W moim odczuciu jest trochę przekombinowany projektowo. Na pewno warto wypełnić czyś statecznik pionowy żeby się przypadkiem nie zapadł. Sama konstrukcja ostatniego segmentu na wysokości statecznika poziomego wymaga moim zdaniem wzmocnienia. Ale ogólnie wszystko jest przyjemnie sklejalne. Trochę w kilku miejscach poszlifowałem żeby zniwelować własne babole. :) Obecnie mam rozgrzebane skrzydła i pomysł na przerobienie rurek wydechowych ale to w następnym "wejściu"







--
Pozdrawiam
Rafał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024