FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-02-18 12:59  [G] Alvis Saladin 1:25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Bardzo zależało mi na tym modelu, bo bo to po prostu ładna konstrukcja. Model ukazał się tylko jako pdf (na stronie ecardmodels.com za niecałe 16 dolarów), ale jako, że maluję swoje modele wcale mi to nie przeszkadzało. Tym bardziej, że wydruk autora (Dave Winfield) jest delikatnie mówiąc nienachalny z urody (z tego co się doczytałem to był drukowany na 2 róznych urządzeniach i dokładnie tak wygląda).
Model został wydany w skali 1:16, a ja przeskalowałem go do 1:25. Projekt bardzo szczegółowy, raczej bezproblemowy. Ocena 5,5/6

Plusy:
- temat
- mnóstwo rysunków
- dobre spasowanie części

Minusy:
- instrukcja tylko po angielsku (jeśli ktoś zna język to oczywiście żaden problem)
- detale wykonywane troszkę inaczej niż u naszych projektantów. To oczywiście żaden zarzut, ale np. nie udało mi się wykonać kół wg sposobu projektanta w sposób satysfakcjonujący. Drobne tuleje są wykonywane z kartonu a powinny być z papieru - efekt jest lepszy itd.
- jest drobna mina z tylnym błotnikiem. Przy montażu posiłkowałem się relacją autora ( http://www.papermodelers.com/forum/dave-winfields-projects/35632-1-16-british-saladin-armoured-car-project.html ) i mocowałem tylny błotnik tak jak on. Po czym w dalszej cześci okazało się, ze jego kąt nachylenia jest inny (autor to poprawiał), co ma wpływ na montaż innych części. Wprawne oko zobaczy różnicę między moim modelem, a oryginałem, ale w miarę wybrnąłem z tego obronną ręką. To przestroga dla innych klejących.


--

Post zmieniony (26-07-18 09:39)

 
10-02-18 13:55  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak się w wątku koncert życzeń napaliłeś na tego Saladina że byłem pewien że coś się z tego urodzi. Ładnie wyszło. Może by wydawcy dali trochę mniej desek do prasowania i samolotów , i pomyśleli też o pojazdach , konkretnie tym.

 
10-02-18 18:01  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Temat wybrałeś świetny, a i wykonanie na wysokim poziomie. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-02-18 18:47  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,oponki jak prawdziwe,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
11-02-18 20:19  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo ładny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
13-02-18 21:02  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
boszenka   

fajnie to wygląda. lubię patrzeć jak ktoś skleja modele.

 
14-02-18 10:06  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Lubię takie nietuzinkowe modele, tym bardziej sklejone z takim rezultatem :-)
Moje gratulacje, bo jest na czym oko nacieszyć :-)

 
14-02-18 10:28  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie wiem dlaczego przeoczyłem tą galerię. Świetny model i świetne wykonanie. Mógłby wyjść u któregoś wydawcy drukiem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024