FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
11-02-18 21:37  [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Chciałbym podzielić się z wami pewnym spostrzeżeniem.
Od jakiegoś czasu używam wyłącznie akryli Vallejo (wiadomo – farby wodne). Postanowiłem ułatwić sobie pracę i zamieścić w pojemnikach zakupione w sklepie rowerowym kulki do łożysk, aby łatwiej mieszać farby. Otrzymałem zapewnienie, że są nierdzewne.
Na wszelki wypadek postanowiłem spróbować w środowisku wodno-słonym (co miało być dodatkowym testem). Efekt poniżej (po 1 dniu).



Tak więc przestrzegam wodnofarbiarzy. Oczywiście nie dotyczy to emalii olejnych.

Natrafił z Was ktoś na takież kulki prawdziwie nierdzewne (chromowane?), ale w rozsądnej cenie (te moje kosztowały tylko 5 zł za opakowanie).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-02-18 21:53  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak nie muszą to być koniecznie kulki , to w marketach budowlanych są prawdziwie chromowane wkręty małego kalibru w opakowaniach konfekcjonowanych mniej więcej w cenie tych kulek, ew. nieznacznie drożej.

 
11-02-18 22:27  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śrut ołowiany, ciężarki wędkarskie...

--

Post zmieniony (11-02-18 22:28)

 
11-02-18 22:31  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
Seweryn F.   

ABC - to MUSZĄ być kulki, ponieważ na innych kształtach będzie się osadzać pigment tworząc zbite struktury a z czasem twarde 'gluty'. Już to przerabiałem.
QŃ - ołów zanieczyszcza farbę akrylową i dodatkowo powoduje jej szybkie psucie (w ok rok sfermentuje/zgnije/zwurdzi się lub po prostu zaśmierdnie (w zależności od rodzaju akrylu).
Arturze - na eBay kupiłem 'u Chińczyka' woreczek japońskich kulek do mieszania farb (podobno specjalnych). Są zaiste nierdzewne, na pewno nie stalowe (lżejsze, a zatem jakiś inny stop, żeby można było ich używać w szklanych opakowaniach) ale biorąc pod uwagę przesyłkę nie było to 5 pln tylko coś ok.35. Swoją drogą można je również u nas kupić (te same), ale za ok. 50-60 pln (w zależności od sklepu). A w każdym razie do niedawna były w ofercie Gunze. Działają i nie rdzewieją. Ja osobiście nie stosuję ich do Vallejo, bo te zazwyczaj są ok i nie muszę stosować w nich owych kuleczek. Natomist używam ich do Lifecolora i kilku innych akrylowych rodzajów farb, które zbrylają się znacznie szybciej. Tak jak napisałeś - do papieru Lifecolor jest bezkonkurencyjny - w ciagu ostatnich pięciu, sześciu lat większość okładek nimi namalowałem :)))

Post zmieniony (11-02-18 22:41)

 
11-02-18 23:03  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
Marcin   

https://www.mojehobby.pl/products/STAINLESS-STEEL-PAINT-MIXERS.html
--

Post zmieniony (11-02-18 23:06)

 
12-02-18 08:28  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Ja używam szklanych.
https://browamator.pl/szklane-kulki-o-srednicy-4-mm-100-g-1150-szt,3,22,1292

pozdrawiam Paweł

--

Post zmieniony (12-02-18 08:29)

 
12-02-18 14:28  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wnioskując po opisie na opakowaniu "carbon stell ball" czyli kulki ze stali węglowej to musiały zardzewieć. Sprzedawca się pomylił.

 
12-02-18 14:57  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Wybaczcie pytanie laika, ale jaką rolę spełniają owe kulki?
Pytam poważnie.
Pzd,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
12-02-18 15:01  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Wkładasz kulki do buteleczki z farbą i telepiesz buteleczką, żeby wymieszać farbę. Kulki spełniają wówczas rolę mieszadełka.

 
12-02-18 15:37  Odp: [T] Kulki do mieszania farb akrylowych
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Sprytne.
Dzięki.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024