FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-02-18 02:04  [T] Impregnacja - czym to robić w USA?
MarcinNYC   

Witam,
Myślałem, aby ponownie wrócić do modelarstwa kartonowego, lecz nie bardzo wiem, jaki mogę kupić produkt na terenie USA, aby bezpiecznie móc impregnować karton. Czy jest tu może ktoś, kto może mi podpowiedzieć konkretny produkt?

Pozdrawiam

 
12-02-18 07:26  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Musisz poszukać lakierów do impregnacji drewna na bazie Nitro. Jaka jest nazywa handlowa w USA, nie wiem.
Drugi rodzaj to lakiery akrylowe w sprayu.
W przypadku 1 trzeba uważać na ten rodzaj lakierów, wszystko zależy od farby drukarskie, czy przypadkiem nie rozpuści druku lub zmieni jego kolor

Jeszcze są farbki modelarskie, tylko tu najdrożej wychodzi.

Ostatni, to werniks końcowy dla artystów plastyków. Występuje w sprayu i formie płynnej. Nie stosowałem jeszcze go typowo przy klejeniu modelu, a jedynie jakiś arkusz z częściami tzw "złom". Póki co nie mam zastrzeżeń.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-02-18 17:58  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Bierz śmiało lakiery akrylowe w sprayu dostępne w sklepach motoryzacyjnych - delikatne dwie warstwy zabezpieczą wydruk. Poza tym ekonomicznie wychodzi i mas do wybru od matu, poprzez satynę do połysku - zależy co chcesz :)
Nitro raz, że może rozpuścić farbę, dwa śmierdzi jak diabli.

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
12-02-18 19:26  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wejdź na sąsiednie forum kartonowe i poszukaj kolegów o nickach COTLET i SHOKI 2000 to są Polacy mieszkający za wielką wodą już od dosyć dawna, a przy okazji bardzo dobrzy modelarze kartonowi. Jak sądzę po nicku mieszkasz w NY a tam na Brooklynie działa bardzo prężnie klub modelarski noszący w nazwie Most Brooklyński. Powodzenia w poszukiwaniach.

Post zmieniony (12-02-18 19:48)

 
12-02-18 20:06  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Al Capone

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
12-02-18 20:57  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
Mirek 



 - 2

Do samodzielnie drukowanych modeli uzywam Krylon Low Odor Clear Finish Gloss. Znajdziesz go w JoAnn Stores, Michaels albo Walmart. JoAnn ma najlepsza cene ;-)
Tradycyjnych modeli nie impregnuje

--

Post zmieniony (12-02-18 20:59)

 
13-02-18 00:22  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Ja uzywalem zwyklych puszek spray "Clear Matt" od Krylon,Rust Oleum i kilku innych marek.
Kupuje w Michaels albo Home Depot,Rona czy inny hardware store.

Wszystkie z nich musisz przetestowac na swoim papierze z wydrukiem.Cieniutkie warstwy sprayu to podstawa.

 
13-02-18 01:51  Odp: [P] Czym Impregnowac Modele Kartonowe w USA?
MarcinNYC   

Wielkie dzięki. Dzisiaj kupiłem Krylon Low Odor Clear Finish Matt. Teraz jeszcze trochę chęci i czasu mi potrzeba. Wszystko inne już mam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024