FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-02-18 22:13  [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Chciałbym przedstawić szanownym kolegom, dlaczego kiedyś zacząłem budować modele kolejowe w tak niefortunnej dla modelarza kartonowego skali H0 (1:87). Dlatego, że dostępne są w tej skali w dość szerokiej ofercie modele infrastruktury kolejowej. Można z tego sobie coś zestawić. Poniżej próba zamodelowania małej stacyjki, właściwie przystanku osobowego "Baranowice Śląskie" - obecnie to dzielnica miasta Żory, jadąc w kierunku Skoczowa drogą DK81. Dziś została tylko ruina budynku dworcowego obok czynnej dwutorowej linii kolejowej.
Spróbowałem odtworzyć klimat tej stacyjki w epoce królowania trakcji parowej. Czy mi się chociaż trochę udało - oceńcie sami. Wykorzystałem modele różnych producentów - głównie "Swiata Modeli", GPM-u, ZETKI i innych.

Niestety WSTAW.ORG przestał funkcjonować. Więc odtworzyłem zdjęcia w innym układzie:









A potem doczepiono parowozy i pociągi odjechały dalej ....
Podróżni odetchnęli z ulgą.



Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (30-08-18 22:13)

 
11-02-18 22:30  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Dominik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5
 

Super, bardzo ładna miniatura. Jestem pod wrażeniem. Przydałby się jedynie parowóz :)

--
"Wielka Brytania zawsze walczy do ostatniego żołnierza swoich sojuszników"

 
11-02-18 22:32  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Takie pytanko mam:
a w kiosku Ruchu, po lewej stronie witryny, to który nr Małego Modelarza rzucili?
Bo pewności nie mam...
:-)

Świetnie oddany klimacik - moim zdaniem.
No może jedynie jakiś parowozik dopełnił by scenę.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
11-02-18 22:39  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Czy ten człowiek wiozący bagaż do pociągu musiał go targać pod górkę na peron własnoręcznie? ;-))
Bardzo fajna dioramka.

 
12-02-18 10:44  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Świetnie to wygląda! Tylko jeszcze jakiś parowóz sklej.;)

 
12-02-18 11:27  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Fantastyczna diorama, świetnie wykonana, jedyna rzecz do której można się przyczepić to zepsuty zegar, ciągle stoi :-).

Gratuluję i czekam na kolejne takie dioramy.

 
12-02-18 12:03  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Śliczności!
Proponuję jeszcze tylko trochę tą dioramkę pobrudzić. Porobić jakieś zacieki na ścianach, plamy na betonie, wózek poobijać, Żuka pordzewić, butelkę w trawę rzucić i płot obsikać. Ot zwykłe kolejowe klimaty :-D.
Jak pamiętam "atmosferę" dworców, stacyjek i przystanków (fakt, że dopiero z lat 80-tych), to czysto tam nigdy nie było ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-02-18 16:51  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
12-02-18 22:18  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Ponieważ oczekiwane były na stacji parowozy - dodałem więc do głównej prezentacji jeszcze kilka fotek.
Początkowo nie brały udziału w sesji fotograficznej bo miałem wrażenie, że robią tłok na dioramie zasłaniając jej szczegóły.
Ale zgadzam się, że parowozy są tu niezbędne.
Cieszę się, że diorama się podoba.

Pozdrawiam,
Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
13-02-18 00:38  Odp: [G] Dworzec PKP Baranowice Śląskie - diorama kolejowa, 1:87
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Zdzisław, teraz wszystko wygląda super.;) Normalnie przeniosłem się w czasie!.;) Gratuluję pomysłu, super wykonania i dużego wkładu w pracę!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024