FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-02-18 23:06  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze Wam dziękuję.

ABC, tak, zamierzam skompletować wszystkich wydanych Włochów ale też tych, którzy będą wydani :)
Mariusz, Raven6, każde wykonanaie coś wnosi nowego i oryginalanego, zatem zapraszam do Waszej interpretacji tego płatowca.

Raven6, mam tak jak Ty, i pewnie wielu z nas, tzn. warto poszperć coś więcej o budowanym modelu i uczestnikach "obsługujących" oryginał.
Nie posiadam jakiejś specjalnej wiedzy o włoskim lotnictwie, po prostu poczytałem w monografii AJ Press o Strzale oraz pogrzebałem w necie.
Warto, abyś napisał do Pro Arte, wydawca pewnie podpowie dlaczego dokonał takiego wyboru oznaczeń i kamuflażu.

Tymczasem Fiat trafił do Fiata, braciszkowie będą się na stałe wspierać jako młodszy (G.55 Centuro) i starszy (G.50 Freccia). Juro zajmę się gablotą i finito



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-02-18 02:06  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Linia km-ów w tym modelu jest dyskusyjna, strzelają "panu Bogu w okno".
Ale model jest tak dobrze sklejony, że to z pewnością wada projektu.
Piękna, czysta praca, chylę czoła, kompania włoskich braci prezentuje się znakomicie.

 
10-02-18 02:17  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Seweryn F.   

Art, jak zawsze gdy oglądam efekty Twojego modelowania, nie mogę wyjść z podziwu jak można tak to wszystko posklejać do kupy, ładnie wyoblić zachowując oryginalne kształty 'bez schodów i kantów'; aaa... no i w dodatku nie pomalować modelu. Obłęd.
Poziom kosmiczny. Gratuluję.
Przy okazji, odpowiadając Ravenowi6 spieszę poinformować, że na trójce maszyn G.55 z 'Gigi Tre Osei' (lotn. Cascina Vega, Lonate Pazzolo i Bressa), noszących eksperymantalny kamuflaż latali różni piloci - maszyny nie były przydzielone konkretnym lotnikom. Na '8' na pewno loty wykonywał Teniente Bruno Betti. Kto jeszcze? Nie ma pewności. Być może Mario Bellagambi.
pozdrawiam

 
10-02-18 11:23  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
RAVEN6   

Seweryn F. - stukrotne dzięki! No to i tego fiata G.55 z 'Gigi Tre Osei' z prtoArte trzeba dodać do listy zakupów, tym bardziej, że sklejałem też tę samą co Art "błękitną 21" i sam projekt sklejało się bardzo przyjemnie, choć oczywiście nie wyszedł mi aż tak dobrze jak Art-owi.

Art - świetna podstawka i mini kolekcja! Czekam na MC 200 z proArte - dla Ciebie na pewno nie będzie zbyt trudny a ma tak piękną grafikę, że aż nie mogę się doczekać kiedy zobaczę go w Twoim wykonaniu.

 
10-02-18 17:57  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No tak zapomniałem o Centauro . A jeszcze jest Folgore którego akurat mam sklejonego. To razem można zrobić 6 - sztukowy zestaw tematyczny.

 
10-02-18 18:56  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Bardzo ładnie. Ale czemu klapy w tym modelu wychylone są pod różnymi kątami?
Chyba w tamtym okresie klapolotki jeszcze nie były w użyciu...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
10-02-18 20:45  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Włochów wydanych jest nieco więcej (Hal opublikował ze trzech, Answer jeszcze dwupłta CR 42, Pro Arte Centauro i Saettę, jest też ogromny Savoia-Marchetti SM.79 z Orlika ), mam nadzieję, że na tym się nie skończy...

Laszlik, dobrze, że na to zwróciłeś uwagę. Co do klap, wychyliłem je tak samo w obydwu płatach – przynajmniej takie było moje założenie (może kont zdjęć daje rozbieżności). Natomiast celowo zróżnicowałem wychylenie lotek (oczywiście zadbałem o odpowiednie przechylenie wolantu w kokpicie, w tym przypadku na lewą burtę – widać to na jednym ze zdjęć modelu).
W monografii o Strzale spotkałem fotografię uzbrajanego na lotnisku Fiata G.50 z taką właśnie konfiguracją klap i lotek.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-02-18 21:37  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Rzeczywiście zdjęcia słabe. Za mocno pokadrowane a kamuflaż nie pokaga.
Sam model, do czego już zdążyłeś nas przyzwyczaić, elegancki, że aż nudno. Szkoda, że bez relacji.
Art skąd bierzesz tyle czasu na klejenie?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
10-02-18 23:06  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Art., nie chodzi mi o lotki, tylko o klapy i ostatnie zdjęcie z galerii pokazujące model od spodu. Tam dobrze widać różnicę kąta wychylenia klap.
Myślę że kąt robienia zdjęcia nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
10-02-18 23:42  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Acha, sprawdzę jeszcze i ewentualnie wyrównam klapy (tzn. równomierność wychylenia w obu płatach).

Co do czasu. połowa modelu powstała rok temu i od dziobnięcia do dziobnięcia go dokończyłem (Centauro czekał w pudle też jakiś czas).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024