FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-01-18 10:25  [R/G] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Przez jakiś czas nie pokazywałem swoich wypocin na Konradusie, ale teraz wracam z nadawaniem. Przez ten czas "niebytu" kleiłem Covenantera z WAK. Jak skończę model będzie galeria. Na chwilę obecną dopadło mnie zmęczenie pojazdami Maczkowymi oraz ogólnie malowaniami zielono-zielonymi. Postanowiłem skleić Type-69-II IRAQ, którego wylicytowałem na aukcji dla MacGabrysia od kolegi Borowego.



A co do samego modelu, jest to modyfikacja Starego modelu T55 co niestety miejscami widać np. w rysunkach, gdzie przynajmniej niektóre są żywcem wyciągnięte z T55 jak np. rysunek ogólny kadłuba od przodu, gdzie nawet lampy są narysowane na kadłubie tak jak w T55. Inna sprawa to babole w spasowaniu. Elementy nr. 12b i c ( oklejka przekładni i mała wręga przyklejana do tylnej płyty) Oklejka jest za krótka a wręga ma błędny kąt. Wygląda na to, że w T55 dolna mała ukośna płyta miała inny kształt i została przerobiona a przekładnie już nie. Drugi babol to element 16a1, czyli łukowata oklejka tego wypustka tylnej płyty była trochę za duża. Na szczęscie oba te błędy dało się łatwo poprawić. We własnym zakresie poprawiłem też belkę będącą na przednim pancerzu, która służy chuba do wspinania się po czołgu. Jest to element żywcem wziety z T55 i ma wcięcie na lampy, których Type-69 nie ma na pancerzu przednim bo zostały przeniesione na błotniki. Dodatkowo w dwóch miejscach brakowało zaznaczonego miejsca na element. mówię o wizjerach i elemencie pod nimi. Tak wiem, że zaraz ktoś się przyczepi, że marudzę... Na wielki plus dla modelu jest świetna grafika, która sprawia, że aż chce się kleić.



Post zmieniony (12-02-18 12:51)

 
11-01-18 10:35  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszę się, że rozpocząłeś relację z budowy tego modelu i oczywiście z zainteresowaniem będę śledził postępy.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-01-18 11:43  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Też sobie zasiadam. Podpatrzę co i jak.

 
13-01-18 17:16  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Stwierdziłem, że będę wrzucał aktualizacje regularnie co 20 numerów. I tak poprzednią aktualizację sponsorowały częsci od 1 do 20 a obecną od 1 do 41, przynajmniej w teorii.
Niestety w tym modelu sprawdza się powiedzenie, że im dalej w las tym ciemniej. Numeracja oraz plany na tym etapie są tragiczne. Na rysunku kadłuba od przodu na przedniej płycie widnieją lampy, które w tym modelu powinny być na błotnikach, widać, ze rysunek bez zmian skopiowany z T55. Rysunki tylnej częsci czołgu są mało czytelne, Numeracja była ok. do numeru 33, czyli do końca oklejania kadłuba detalami, meksyk zaczął się wraz z początkiem błotników. Jeden element potrafi mieć kilka różnych numerów w zależności od tego na który rysunek patrzymy a w częsciach i tak jest inny. Przedstawiam sprostowanie numeracji. Nr przed myślnikiem dotyczy nr z rysunków i opisówki a nr po myślniku dotyczy numerka przy czesci na arkuszu i na niektórych rysunkach:
35 = 46 i 46c
36 = 46a i 46b
38 = 50
39 = 51
40 = 47
41 = 48
Elementów 34 i 37 nie stwierdzono. Jedynym numerem, który był taki sam w częsciach i w planach był nr 45, czyli prawy błotnik. Niestety z tym numerem też jest coś nie tak, bo tak samo pod nr 45 są koła napędowe. Oprócz numeracji przy błotnikach życie uprzykrza również brak linii a kadłubie pokazującej na jakiej wysokości przykleić błotnik. Na klapach silnika rozjechał się kamuflaż. Co do lamp to pomijając to, że na rysunku są w złym miejcu to sklejały się nieźle, jedynie w lampach nr 21 przemalowałem klosze na czarno, ponieważ były w kolorze pancerza i zrobiłem z nich reflektory na podczerwień tak jak w oryginałach. Elementy 23 są niepotrzebne. To tyle marudzenia pora na fotki. Lewy błotnik mi sie w jednym miejscu odkleił i wybrzuszył. zostanie naprawiony.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
13-01-18 20:27  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Z radością popatrzę na Twoją relację, mimo problemów które opisujesz idzie dobrze.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
28-01-18 18:14  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Trochę to trwało, ale przedstawiam kolejną aktualizację. Na tapecie były elementy od 42 do 51 i pominięciem 50, które zrobię później. Nr 51 też jest dość umowny, bo w modelu są dwie różne części oznaczone jako 51. Ale mniejsza z tym. Na początek Wydech, czyli element 42. W częściach jest oznaczony jako 52, a na niektórych rysunkach część elementów to 52 a część to 42, istny zawijas. Następne części aż do numeru 45 nie wymagają opisu, bo były ok. W elemencie 45, czyli koło napinające dwa błędy: 45c i 45d są za duże. W kołach napędowych, czyli 46 elementy 46f, g i h są za duże a do tego rozstaw zębów wieńca nie pasuje do gąsienicy. Koła jezdne to żywica z Model-Kom, ponieważ wycinankowe mają skopane proporcje. Gąski to laserki z GPM. Osłony boczne i błotniki trochę zdemolowałem, żeby dodać mu klimatu. Na niewielu zdjęciach znalazłem Typa-69 IRAQ całego :). Pod wydechem zrobiłem zaczątki plamy od oleju i spalin. Na wszystko przyjdzie jeszcze zakurzenie.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-02-18 18:51  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Monologu ciąg dalszy. Skleiłem cały kadłub modelu. Spasowanie ogólnie było dobre, a najwiekszym problemem tego etapu były plany, oraz niezgranie kamuflażu.









--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
04-02-18 19:47  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ładnie to wygląda. Koła jezdne są żywiczne ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-02-18 20:25  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj Andrzeju. No ładnie wychodzi ten czołg. Czekam na dalsze części relacji.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
05-02-18 16:17  Odp: [R] Type-69-II IRAQ / 1:25 / GPM.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam,
Dziękuję za pozytywne opinie.
Borowy, tak koła to żywica produkcji Model-Kom.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024