FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
10-02-18 12:59  [G] Alvis Saladin 1:25
Norvik 

Na Forum:
Galerie - 20

- 1

Bardzo zależało mi na tym modelu, bo bo to po prostu ładna konstrukcja. Model ukazał się tylko jako pdf (na stronie ecardmodels.com za niecałe 16 dolarów), ale jako, że maluję swoje modele wcale mi to nie przeszkadzało. Tym bardziej, że wydruk autora (Dave Winfield) jest delikatnie mówiąc nienachalny z urody (z tego co się doczytałem to był drukowany na 2 róznych urządzeniach i dokładnie tak wygląda).
Model został wydany w skali 1:16, a ja przeskalowałem go do 1:25. Projekt bardzo szczegółowy, raczej bezproblemowy. Ocena 5,5/6

Plusy:
- temat
- mnóstwo rysunków
- dobre spasowanie części

Minusy:
- instrukcja tylko po angielsku (jeśli ktoś zna język to oczywiście żaden problem)
- detale wykonywane troszkę inaczej niż u naszych projektantów. To oczywiście żaden zarzut, ale np. nie udało mi się wykonać kół wg sposobu projektanta w sposób satysfakcjonujący. Drobne tuleje są wykonywane z kartonu a powinny być z papieru - efekt jest lepszy itd.
- jest drobna mina z tylnym błotnikiem. Przy montażu posiłkowałem się relacją autora ( http://www.papermodelers.com/forum/dave-winfields-projects/35632-1-16-british-saladin-armoured-car-project.html ) i mocowałem tylny błotnik tak jak on. Po czym w dalszej cześci okazało się, ze jego kąt nachylenia jest inny (autor to poprawiał), co ma wpływ na montaż innych części. Wprawne oko zobaczy różnicę między moim modelem, a oryginałem, ale w miarę wybrnąłem z tego obronną ręką. To przestroga dla innych klejących.

--

Post zmieniony (10-02-18 12:59)

Odpowiedz na tę wiadomość 

10-02-18 13:55  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
ABC 

Na Forum:
Galerie - 22

Tak się w wątku koncert życzeń napaliłeś na tego Saladina że byłem pewien że coś się z tego urodzi. Ładnie wyszło. Może by wydawcy dali trochę mniej desek do prasowania i samolotów , i pomyśleli też o pojazdach , konkretnie tym.

10-02-18 18:01  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1

- 2

Witam. Temat wybrałeś świetny, a i wykonanie na wysokim poziomie. Podziwiam i gratuluję.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 ,

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

10-02-18 18:47  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,bardzo ładny,oponki jak prawdziwe,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

11-02-18 20:19  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Endrju 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Bardzo ładny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17-FT , T-70, BRDM-2

13-02-18 21:02  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
boszenka   

fajnie to wygląda. lubię patrzeć jak ktoś skleja modele.

14-02-18 10:06  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Lubię takie nietuzinkowe modele, tym bardziej sklejone z takim rezultatem :-)
Moje gratulacje, bo jest na czym oko nacieszyć :-)

14-02-18 10:28  Odp: [G] Alvis Saladin 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 28
Galerie - 11

Nie wiem dlaczego przeoczyłem tą galerię. Świetny model i świetne wykonanie. Mógłby wyjść u któregoś wydawcy drukiem.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.
www.abi.org.pl - Twój Administrator Bezpieczeństwa Informacji

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018