FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
10-02-18 11:17  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Witam
Takie brudzenie to jak zwykle rzecz gustu , jednemu sie podoba , drugiemu nie , mnie np się nie podoba , jest za ordynarne do modelu takiej wielkości , zrobione ładnie ale za mocno ,

--
uszanowanko gdaś

 
10-02-18 11:30  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wszystko jest rzeczą gustu, ale przecież postawienie modelu okrętu na podstawce nie determinuje tego czy okręt ma mieć, czy nie mieć śladów eksploatacji - to jest dziwaczne podejście do tematu.
Co to znaczy za mocno, czy za lekko - okręt wygląda tak jak go widać w doku, w porcie, na morzu w danej chwili. Wystarczy zobaczyć zdjęcia okrętów intensywnie eksploatowanych jakie one są "czyste".

Post zmieniony (10-02-18 11:36)

 
10-02-18 12:09  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Dla tego napisałem że to zależy od gustu , ja wole czyste , i nie chodzi mi o brudzenie poniżej LW bo to zrobione ładnie , ale o górę za ciemne są te zabrudzenia , za duży kontrast względem jasnego szarego , czysty model wygląda ładniej niż przesadnie upaprany i jeszcze jak niektóre bez rozeznania gdzie faktycznie ten brud powinien być

--
uszanowanko gdaś

 
10-02-18 12:18  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że rozmawiamy o zupełnie różnych sprawach - pokazałem model ze śladami eksploatacji na podstawce i twierdzę że te ślady w niczym nie przeszkadzają, aby go tak nie eksponować i kompletnie mnie akurat nie interesuje, czy one są dobrze, średnio czy źle zrobione i czy tobie się one podobają, czy nie podobają - czy to jest w tym momencie jasne ?

 
10-02-18 12:25  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

To najlepiej zróbcie eksperyment i wydajcie w 2 wersjach. Upapraną i nieupapraną. Jak się upaprana sprzeda lepiej, to sam ją publicznie skleję :)

 
10-02-18 12:27  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Tu się akurat zgadzam , brudzenie nie eliminuje modelu do postawienia na podstawkę

--
uszanowanko gdaś

 
10-02-18 12:30  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Już dawno się nauczyłem, że wszystkim nie dogodzisz, ale zgodzę się z Hlogenem, że moje "brudzingi" nie były na super poziomie z prostego powodu- małe doświadczenie w tej kwestii.
Jednocześnie idąc tokiem podstawkowego rozumowania, należy też zlikwidować deskowaną fakturę na pokładach, przecież jest to waloryzacja, o bożenko to nie może tak być przy czystym modelu na podstawce, trzeba koniecznie wrócić do pięknych kanarkowych pokładów, żeby zadowolić te 2% zainteresowanych.
A tak na poważnie, rzeczywiście brudzing burtowy można zrobić sobie na koniec budowy samemu, albo i nie. Wtedy prawie każdy zadowolony, bo są też osoby, które chcą go już jako grafikę.

A teraz w temacie ( ktoś musi). W kadłubie, który kleje ja wygląda to następująco:



Jak widać pokład nie jest aż taki straszny, ale wydrukuję próbkę bez walorki i zapodam dla porównania dla zainteresowanych tematem głównym,
Burty jak widać czyste i jest to wersja podstawowa, na to przyjdą dwa rzędy pasów poszycia, ale to już pokażę w "relacji-instrukcji uzupełniającej"
Zastanawiam się też nad zmniejszeniem grubości i rozjaśnieniu linii podziału. Jest 0.1mm i 80% czerni, może zmienić na włosowy i 60% ?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-02-18 12:41  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie to już wygląda. Ja bym zostawił grubości i nasycenie ze względu na dodatkowe pasy, które będą się dość odznaczać. Pokład spoko. Dojdzie drobnica będzie jeszcze lepiej.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-02-18 13:11  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Te dodatkowe wręgi są już przystosowane do cofnięcia o 1mm dla podposzycia?

 
10-02-18 14:20  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Akurat w tym modelu, to właśnie drobnica robi robotę, sam kadłub jest bardzo prosty, niczym się nie różni od zwykłego transportowca. Ogólnie przyjemnie się to klei, osoby które lubią kamo, nie za dużo dział i samoloty na pokładzie będą zadowolone :)

Co do podposzycia, planuje jako dodatek zrobić podklejki jak w New Mexico, wszystkie płaskie powierzchnie są już odpowiednio wzmocnione.

Dzięki za trzymanie się tematu, tymczasem zabieram się za dalsze klejenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024