FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 23Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
10-02-18 11:38  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Petrov.
Stawiam na naturalny proces patynowania. W warunkach trójmiejskich następuje on dość szybko, co widać na przykładzie dworca w Sopocie, którego ściany zostały obłożone płytami miedzianymi i już po roku były brązowe.

Arturze.

Oczywiście pamiętam o symetrycznym układaniu płyt; w tym celu zaznaczam na drugiej burcie przebieg pasów, tak aby układały się w ten sam wzorek.

Jeśli chodzi o owe rozbieżności, które widać na zdjęciu, a wskazujące na to, że płyty układane były od kilu do linii wodnej, a nie tak jak u mnie od linii wodnej do kilu to na swoje usprawiedliwienie mogę wskazać, że opisany przeze mnie układ płyt został zapożyczony z książki Longridge'a. Taki układ jest też widoczny na rysunkach w książce McGowana. Pozwolę sobie tutaj zacytować również to co w artykule o poszywaniu kadłubów miedzią, napisał Pan Krzysztof Gerlach "...Dla epoki napoleońskiej mówi się o zakładkach szerokości 38 mm, przy czym na okrętach wojennych to dolna blacha zachodziła na górną, a bliższa dziobu - na tę od niego dalszą". Powyższe potwierdza, że na okrętach wojennych układano miedź od linii wodnej do kilu i od rufy do dziobu.

W sieci jest wiele zdjęć Victory, które ukazują liczne rozbieżności z dostępną wiedzą książkową. Przykładem może być także to, że na obecnym okręcie pasy wzmocnień nie są układane w tzw. anchor stock, ale są prostymi plankami. Budując okręt weryfikuję różne informacje o konstrukcji okrętu, a w sytuacji rozbieżności staram się kierować danymi podawanymi w większej ilości źródeł. Zdjęcia okrętu są oczywiście bardzo pomocne, ale nie zawsze pokrywają się z wyglądem okrętu opisywanym przez różnych znawców tematu.

Sven.
Twój wpis jest bardzo tajemniczy:):)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
10-02-18 11:57  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"W warunkach trójmiejskich następuje on dość szybko, co widać na przykładzie dworca w Sopocie'
Bo jest wystawiony bezpośrednio na warunku atmosferyczne - w tym wiatry dość częste nad morzem z pewną zawartością soli. Nie sądzę byś model trzymał za oknem :-)
Powodzenia w budowie i pozdrawiam z Sopotu,
Ryszard

 
10-02-18 12:04  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ryszardzie.
Będę wystawiał go latem na słońce:) A tak na poważnie, to szybkość procesu patynowania widać już na jednej z fotek. Blaszki przed naklejeniem na kadłub zostały wycięte niecałe 10 dni wcześniej. Przy naklejaniu widoczne było już ich lekkie zbrązowienie. Moim założeniem jest uzyskanie jedynie nieco bardziej brązowego odcienia, zmatowionego i mniej błyszczącego. Poczekam zatem na uzyskania oczekiwanego efektu w sposób naturalny, mnie się nie spieszy co widać po powolnym tempie prowadzenia relacji:)

--

Post zmieniony (10-02-18 12:15)

 
06-03-18 15:21  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj rzecz nie o postępach w budowie, ale o tym dlaczego czasami trzeba coś zdemolować, aby było dobrze.
Po naklejeniu płyt zorientowałem się, że zacząłem układać miedziane poszycie zbyt blisko rufy. Otóż pasy miedziane powinny tutaj przebiegać mniej więcej zgodnie z układem planek. Na poniższym zdjęciu ten właściwy układ zaznaczyłem fioletowymi liniami. Widać wyraźnie jak ułożone poszycie odbiega od prawidłowego układu.



Kontynuowanie układania płyt z zachowaniem dotychczasowego ich przebiegu skutkowałoby w pewnym momencie niewłaściwym ich ułożeniem w części rufowej i w dennej. Na zdjęciu poniżej widać, że w części centralnej kadłuba pozostało mi jeszcze miejsca na 20 rzędów płyt, podczas gdy w części bliżej rufy miejsca było jedynie na 15 rzędów. Takie dalsze układanie skutkowałoby tym, że płyty w części dennej, przy kilu układałyby się ukośnie (linie koloru granatowego), a powinny równolegle (linie koloru czerwonego) tak jak planki.



W związku z tym zerwałem spory kawałek płyt (coś ok. 200 sztuk) i ułożę je na nowo. Płyty, według nowych wyliczeń (mam nadzieję, że tym razem prawidłowych) zacznę układać od miejsca oznaczonego czerwoną strzałką; poprzednie miejsce, od którego rozpocząłem układanie oznaczyłem strzałką fioletową.



Będzie trochę problemów z właściwym podklejeniem płyt pod pozostawioną cześć, ale liczę, że dam radę.

CDN...

--

Post zmieniony (06-03-18 15:25)

 
06-03-18 15:51  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pamiętam, że gdy sam układałem poszycie z miedzi, przykładałem pocięte planki imitując ich układ na poszyciu dna.
Potem rysowałem ich beg i starałem się trzymać tych linii.
Cóż, każda dorga jest dobra, gdy prowadzi do celu.
Swoją drogą i tak to fajnie wyglądało, no ale, co zasady, to zasady. Pełen szacun.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
06-03-18 16:03  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Arturze. Podobnie jak ty, przed ułożeniem kolejnego pasa wyznaczałem sobie jego przebieg, za pomocą wzornika odpowiedniej szerokości. Mój błąd polegał na tym, że w pierwszej kolejności nie wyznaczyłem sobie przebiegu poszczególnych rzędów, zaznaczając ich przebieg na kadłubie, począwszy od kilu w górę. Zrobiłem to dopiero teraz i to pozwoliło mi oznaczyć prawidłowe miejsce, od którego powinno się rozpocząć układanie pierwszego rzędu płyt. Mądry Polak po szkodzie:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
06-03-18 16:40  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pełen szacun. I współczuję, nie miałbym tyle cierpliwości. Pewnie bym wszystko (...) i przeprowadził się w Bieszczady:-) Swoją drogą dobrze, że zauważyłeś to dość wcześnie i niewiele musiałeś zniszczyć. Powodzenia.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
06-03-18 21:22  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Podziwiam samozaparcie... Ja bym zostawił pewnie jak jest, bo "na dnie i tak nie widać" :P

--
54323031

 
07-03-18 11:47  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Szanownego Kolegę.
I chce Ci się tak demolować model????!!!
Trzeba mieć "nierówno pod sufitem" by robić coś kilka razy,
aż osiągnie się pożądany efekt ;)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
17-06-18 11:32  Odp: [Relacja] HMS Victory 1:96 (Shipyard)
Kriswalo   

Zawsze chcę się uczyć a jak uczyć to tylko od najlepszych.
Wiem że, internet wydaje się anonimowy i można by być niekulturalnym lecz to nie w moim stylu.

Podziwiam prace modelarzy i zachwycam się ich kunsztem, a podziw i wulgaryzm nie idzie w parze.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 23Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024