FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
03-12-17 14:19  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przepięknie to wygląda.
Podziwiam z zachwytem!

 
03-12-17 14:53  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeeeezu Cordel niech nigdy ci do głowy nie przyjdzie porzucenie tego hobby ! Tylko się kurcze pieczone w pysk nie przetrenuj i nie daj przekabacić jakiejś pci pięknej, że to takie staroświeckie hobby, no i na Przeciszów zdąż : )

 
03-01-18 15:41  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To już ponad miesiąc laby !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-02-18 21:09  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
chyba już pora się przebudzić :D Przerwę miałem zarówno w klejeniu, jak i relacji. Nie miałem też wcześniej zrobionych fotek by po prostu je wrzucić, trzeba było cyknąć nowe ^^ Na szczęście sesja już prawdopodobnie za mną, normalnie nie jest ona ciężka, no chyba że wcześniej się narobi sporych zaległości :P
Już ładną chwilę temu zmontowałem kadłub w całość. Wyszło raczej ok. Udało mi się także poprawić drążek. Na początek kilka zbliżeń:



I rzut oka na całość:









Kilminster- na co dzień noszę okulary, wada dość spora: -6,5 oraz -6,75. Na szczęście od kilku lat już nie rośnie :) Poza tym, żadnych szkieł powiększających nie używam.
Miskowski- kreski ustalające symetrię na łączeniach faktycznie rzucają się w oczy, choć jakoś strasznie mnie to nie drażni. Bardziej mi się nie podoba np. wspomniany wcześniej brak kontynuacji waloryzacji na styku segmentów.
yak- zwierząt domowych nie posiadam, ale do końca budowy zostało jeszcze sporo i na pewno coś nie wyjdzie tak jakbym sobie tego życzył :D
Halogen- mózg mam wyprany na tyle mocno, że ciężko będzie mi się od tego hobby oderwać. Choć, jak widać dłuższe przerwy i tak się zdarzają :/
Ostoja- łącznie wyszły ponad 2 miesiące laby :P Niestety nie mam nic na usprawiedliwienie ^^

Dziękuję i pozdrawiam

Post zmieniony (09-02-18 22:18)

 
10-02-18 09:11  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Widać, że masz wielką frajdę w formowaniu kartonu!
Co do wady wzroku to „witaj w klubie” ; ja mam podobne wartości krótkowzroczności.
Tylko z racji wieku i coraz słabszej akomodacji do „modelingu” okulary... zdejmuję ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-02-18 09:34  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Co by nie mówić to jednak kadłub wyszedł Ci świetnie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-02-18 10:01  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cordel ja mam mózg wyprany już 45 lat - właśnie we wrześniu tego roku minie tyle lat od pocięcia pierwszego " Małego Modelarza", oczywiście przez te lata były okresy mniejsze lub większe nieklejenia modeli kartonowych, ale to chyba każdy tak miał.
Prawda jest taka, że nic na siłę - trzeba kleić wtedy kiedy się chce to robić , bo to ma sprawiać przyjemność, być relaksem.
Sklejasz modele na poziomie niesamowitym, więc byłaby wielka strata, gdybyś to sklejanie zarzucił, ale na razie wszystko gra należycie więc czekamy na kolejne odsłony.
Tak już całkiem przy okazji to dziwne, że wydawnictwo AH nie proponuje kolejnego Bf-110 ?
Od ostatniego wydania minęło już 14 lat, a temat przecież jest atrakcyjny - dziwne.
Malowań i wersji jest do wyboru całkiem sporo :
Np. paszczak https://modelingmadness.com/review/axis/luft/lyle110c.htm
Np. ponury http://www.scaleworkshop.com/workshop/bf110eim_1.htm
Dobra kończę, bo wszak to jest jednak relacja. Sorry.

 
10-02-18 11:25  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
RAVEN6   

ŁAŁ! Robi wrażenie....

 
10-02-18 19:40  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Cordelku , model jak model ale jakbyś chciał sprzedać ten aparat fotograficzny to jestem pierwszy w kolejce !

Pozdro mstrzu !

 
13-02-18 12:56  Odp: [R] Bf 110 G-2 Military Model
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Mariusz- poprzednie okulary miałem tak zarysowane, że na krótkie odległości rzeczywiście lepiej widziałem bez nich ^^ Jednak trzymanie głowy 10 cm nad biurkiem na dłuższą metę okazało się niewygodne ;)
Halogen- rzeczywiście projekt nie miał szczęścia do wznowień, z resztą jak jeszcze kilka innych. Po pojawieniu się kółeczek w ofercie wydaje mi się, że za kilka lat może się jednak doczekamy nowego wydania :D
Jańciu- fotki w relacji są robione przy pomocy 2 aparatów- te na różowym tle leciwym już telefonem komórkowym( aparat ma chyba 5 Mega). Do robienia zdjęć niewielkich elementów spisuje się całkiem nieźle. Resztę robię stosunkowo niedawno kupionym aparatem cyfrowym, którego dopiero uczę się używać i który pewnie ładnych parę lat jeszcze posłuży ;)

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024