FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
09-02-18 18:59  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ark Royal z Kagero to nie są jakieś tam rysunki, sporo czasu spędziłem nad studiowaniem tego okrętu i wiem co piszę. Anatomia Victoriousa pokazuje okręt także w konfiguracji wojennej. Jeśli do planów Dormana czyli przebudowanego Venerabla dołożyć ubogą co prawda ale jednak stoczniòwkę Arromanchesa czyli Colossusa to można zrobić wszystkie jednostki typu z warsztatowcami włącznie. Jest zresztą już Glory. Jeśli chcesz coś lepszego to ciężkie funty i plany z Imperial War Museum to mają tam sporo.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-02-18 19:42  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Ja mówię o tematach które i wydawca i przyszli kupujący na pewno by chętnie łyknęli , czyli Furious na I czy II wś , Glorious , Courageous , Vindictive , Argus , załatw do któregoś z tych a na pewno znajdę projektanta , te tematy na pewno będą miały wzięcie , a np Ark Royal to niestety temat już oklepany

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 20:06  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zrób Eaglea na podstawie Profili Morskich, a łyknę jak ryba haczyk. Bez znaczenia jak te plany są dokładne :-)
Pzdr

 
09-02-18 20:17  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Bez urazy dla PM ale te rysunki nadają się dla skali 1:700 , ale nie dal 1:200 ,

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 20:21  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A kto ark Royal oklepał? Poza mm?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
09-02-18 20:23  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

no właśnie , temat wydany , czyli na jakiś czas spalony wydawniczo

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 23:06  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to teraz, ja trochę dla odmiany w temacie ( Rafał pewnie itak tu wparuje )
W sprawie smug na pokładzie, rozważam ich usunięcie, ale po wydrukowaniu ich nie są aż tak widoczne, dają tylko efekt niejednolitego koloru pokładu i to jest chyba na plus. Wstawię niebawem fotki z budowy kadłuba (już piątego) i ocenicie. To co jet w zapowiedzi wyszło takie bardzo jaskrawe.

Więc do następnego, biorę się za klejenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-02-18 23:41  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Szczerze mówiąc, kompletnie nie rozumiem tej dziwnej woli waloryzowania okrętów umieszczanych na podstawkach? To wygląda tak, jakby ubłocone buty postawić na stole. Sorry chłopaki, ale to jest jakieś kompletne nieporozumienie. Kupiłem waszego Horneta tylko dlatego, że - jak pisaliście - można było burty wykonać w wersji z waloryzacją (mniejsza już o to jak została zrobiona) i bez, co okazało się nieprawdą. W modelu są wydrukowane owszem elementy alternatywne, ale 2 segmenty burt są TYLKO z waloryzacją, która ten model najnormalaniej szpeci. To samo będzie z tym. Piękny model spaprany waloryzacją, Przeprszam za brutalność wpisu, ale takie mam odczucia po Hornecie, który przegrał walkę z "czystą" konkurencją.

Post zmieniony (09-02-18 23:42)

 
10-02-18 07:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Jak widać są gusta i gusciciki. Do mnie ta waloryzacja bardzo przemawia i mi się podoba. A w Hornecie nawet uznalbym ja za zbyt delikatna:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
10-02-18 09:42  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co za bzdurne twierdzenie, że postawienie modelu na podstawce narzuca automatycznie to czy model może mieć ślady waloryzacji, czy nie, co ma piernik do wiatraka - jakie buty , jaki stół ?!
To tak jakby twierdzić, że model kartonowy samolotu, pojazdu itd. nie powinien mieć śladów eksploatacji gdy nie jest postawiony na podstawce... no bzdura totalna.
Jedyne co może zniechęcać do śladów eksploatacji wydrukowanych na modelu to fakt ich wykonania realistycznie lub nie - akurat ślady eksploatacji w Hornecie są słabo wykonane.
Jeżeli to ma być kiepsko zrobione to lepieje ich rzeczywiście nie robić.

PRZYKŁAD :http://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=148&t=2337&start=170

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024