FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-02-18 19:22  Jaki model na poczatek?
baler   

Witam Wszystkich,po 22 latach rozlaki z modelami kartonowymi,postanowilem przypomniec sobie jak to jest wdychac nocami budapren :)
Kiedys sklejalem dostepne na rynku MM,dzis jest tego duzo wiecej,stad moje pytanie .Jaki model polecicie na poczatek,chodzi o to zeby byl dobrze spasowany i nie za trudny!
Interesuje mnie glownie modelarstwo okretowe !
Przez ostatni miesiac gromadzilem narzedzia, sledzilem uwaznie rozne fora ,relacje z budowy itp.
Kupilem sobie nawet model niszczyciela Novik firmy Orlik.Przyjdzie na dniach ,tylko zastanawiam sie teraz czy nie za trudny bedzie na poczatek?
Bede wdzieczny za wszystkie porady i uwagi!

 
09-02-18 19:43  Odp: Jaki model na poczatek?
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witaj,
Ja bym proponował coś z JSC. Pewność, że części pasują i nie są trudne. Oczywiście, nie chodzi mi o Grossdeutschland, Yamato czy Normandie,ale jakaś mniejsza jednostka, np Conrad, Orkan.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
09-02-18 19:55  Odp: Jaki model na poczatek?
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Moja rada to model mały na początek.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-02-18 21:00  Odp: Jaki model na poczatek?
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Popieram tutaj kolegę TLB , rzeczywiście JSC wydaje fajne okręty i statki o niewygórowanych wymaganiach. Ja sam orłem modelarstwa nie jestem i obecnie sklejam United States z tego wydawnictwa i dobrze i bezstresowo się przy tym bawię.
Natomiast to są modele bez części podwodnej.

Z częścią podwodną, wiem że na początek polecają ORP Piorun z MM wyd. w 2001r.
Ten model opracował Paweł Misiewicz i zwyczajnie jest ono bardzo dobre.

No chyba , że okręt podwodny.
Ja sklejałem USS Dallas z Modelika - fajny i w miarę nietrudny model.
--

Post zmieniony (09-02-18 21:42)

 
09-02-18 21:07  Odp: Jaki model na poczatek?
baler   

Dzieki Panowie,
Wole z poszyciem dennym.Skleilem kilka statkow z MM wiec zakupie na poczatek ORP Pioruna.

 
09-02-18 21:15  Odp: Jaki model na poczatek?
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wybierz sobie model, który chciałbyś mieć, ale jednocześnie nie będzie Ci żal go wyrzucić, jakby Ci nie wyszedł. Ja tak zrobiłem, gdy też po kilkunastu latach wracałem do modelarstwa. W moim przypadku był to Richelieu z FlyModel. Fakt, duży, ale że lubię pancerniki, była duża szansa na to, że będę chciał go ukończyć. Jednocześnie, nie ma tryliarda części i klei się go dość łatwo. I to był dobry wybór. Wiem, że gdybym zaczął od czegoś, co niekoniecznie chciałbym mieć, moja przygoda z modelarstwem szybko by się skończyła.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-02-18 21:46  Odp: Jaki model na poczatek?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Śledziłeś fora, relacje i nadal nie wiesz jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni? Skąd ktoś może wiedzieć czy dasz radę temu Novikowi nie wiedząc co potrafisz i jakie masz umiejętności. To wiesz tylko Ty tym bardziej że już miałeś do czynienia z kartonami. Skleiłeś kilka statków więc debiutantem nie jesteś.
Udanego powrotu do modelarstwa choć z tego raczej nigdy się nie wychodzi.
Powodzenia.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-02-18 21:58  Odp: Jaki model na poczatek?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja polecam modele okrętów z czasopisma Modelarstwo Okrętowe, oczywiście numery specjalne. Teraz były niedawno 4 modele polskich podwodniaków. Masz 4 podejścia, żeby coś wyszło, poza tym poczytasz sobie analogowe wydawnictwo o czymś, co nas ciekawi. No i polecam klej Pattex Uniwersal Classic- działa jak Butapirazol, ale nie wali aż tak mocno. Modele z MO nie są zbyt duże, a jak coś sknocisz, to ani majątku nie stracisz no i zostanie Ci na pociechę "lub czasopismo".

--

Post zmieniony (09-02-18 21:59)

 
09-02-18 22:00  Odp: Jaki model na poczatek?
baler   

W pytanu prosilem o polecenie jakiegos modelu do sklejenia! A pytanie o Novika bylo retoryczne!
Dziekuje za rady i cenne uwagi!

 
10-02-18 15:58  Odp: Jaki model na poczatek?
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Jak już myślisz o sklejeniu czegoś co pływa, polecam bardzo prosty model z Małego Modelarza


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024