FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-02-18 09:20  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

Wottek - jakby była zgoda Wydawnictwa to można udostępnić. A zgoda jest wg mnie niewykluczona. To przecież zupełnie inny rodzaj modelu - raczej nie stanowi konkurencji dla mocno uszczegółowionego P-47 od Pana Halińskiego.

 
06-02-18 09:24  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Wottek nie wiem jak to jest rozpatrywane. Może uda się wybrnąć z tej sytuacji ale to zależy także od kangaroo.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-02-18 17:32  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Jarpen   

Super to wychodzi.Masz talent. Jestem za tym żebyś mógł to udostępnić innym. A znalazło by się sporo niezłych modeli wydanych w fikcyjnym malowaniu lub oznakowaniu . Jest tu duże pole do popisu.Chociaż by Beaufort z MM może w Australijskim malowaniu?

 
07-02-18 20:14  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Ostatnio tak to się skończyło: http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=166403&t=166317
Więc może lepiej autor niech nic nie udostępnia, aby nie robić sobie problemów.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
08-02-18 06:58  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Jarpen   

I to właśnie jest problem w kartonówkach. Ktoś chce dobrze dla wszystkich a okazuje się że może zostać posądzony o piractwo. Jednak pozostaje pytanie czy tak gruntownie przebudowany i poprawiony projekt jest jeszcze projektem autora. Mój dziadek był doskonałym stolarzem zaprojektował i zbudował rzeźbioną szafę. Inny skopiował i zrobił dziesięć takich samych i nie pytał dziadka o prawa autorskie.
Pozdrawiam.

 
08-02-18 07:49  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
RAVEN6   

Jarpen - jakby kangaroo nie napisał że to na bazie Halińskiego to pewnie nikt by się nie poznał... Z tego co ja widzę to prohekty bardzo się od siebie różnią .

 
08-02-18 10:43  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Na temat udostepniena modelu, praw autorow i spekulacji dotyczacych mozliwosci wyrazenia zgody przez Wydawnictwo Halinski.

Wydawnictwo Halinski nie udziela zgody na kopiowanie, przerabianie ich modeli z zamiarem rozpowszechniania. Oczekiwalem takiej odpowiedzi i dobrze rozumie jej powody. Nie chodzi o model konkurujący z oryginałem, ale raczej o utrzymanie jakości, integralności i renomy produktu związanego z marką Halinski.

Wiec modelu nie bede udostepniac.

--

 
08-02-18 14:33  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Szkoda ale też to rozumiem.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-02-18 19:17  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
Jarpen   

RAVEN6-przyznaje Ci 100 procent racji.Każdy projekt,każdego autora opiera się w jakimś stopniu na wcześniejszych projektach innych autorów.Każdy podpatruje innych tylko nie mówi o tym.Jaki stąd wniosek? ...Ja uważam że jest to projekt Kangaroo i tyle.Jest gdzieś granica tej prawno autorskiej paranoi.

 
08-02-18 20:55  Odp: [R] P-47 Thunderbolt na bazie Halinskiego
alabama25   

Nie wiem dlaczego Wy nie rozumienie jednej bardzo prostej i jasnej rzeczy. To, że ktoś zmieni malowanie i zmniejszy ilość części to nie znaczy, że jest autorem nowego projektu. Bo każdy nit, kreska, nie wiem linia obrysu, cokolwiek z danego projektu jest jasnym sygnałem, że to zostało przez kogoś stworzone i, zmiana malowania nic nie wnosi nowego, poza tym że to inne malowanie. Dalej opiera się to na tamtym projekcie.

Gdybyście chcieli brać PDFy od Kolegi, musiałby on od początku do końca sam własnoręcznie opierając się o plany wykreślić cały model i tyle. Tak na chłopski rozum panowie.

PS. Tak się składa, że akurat Hal bazując na jakimś projekcie daje wzmiankę o tym... jeśli już mowa o tym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024