FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-02-18 20:43  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam w ostatniej aktualizacji przed galerią końcową. Prace nad paką trwają. Oprócz ze dwóch setek nitów dodałem element życia załogi. Jakoś trzeba zabijać czas podczas długich przejazdów ;)



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-02-18 21:25  Odp: [R] AEC Matador - Answer
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Załoga będzie Ci wdzięczna... na 100% :-)

Czekamy na galerię.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-02-18 22:15  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jak już pisałem na innym forum Extra to wszystko wygląda,
a towarzystwo chętniej jeździło takimi autobusami z miękkim dachem :-)

 
06-02-18 10:46  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepiękny model szykuje nam Demon. No i w malowaniu I DP. Czekam z niecierpliwością na galerię końcową. Też chciałbym go kiedyś skleić ale przy moim tempie sklejania to nie wiem czy zdążę.
Ale tak przy okazji to taka mnie myśl natchnęła czytając relację Demona i opinie kolegów. Z góry przepraszam Demona za zaśmiecanie mu wątku i być może jest to temat na oddzielny wątek, ale ciekawi mnie w jaki sposób oceniacie, że pojazd, szczególnie wojskowy pojazd jest ładny lub bardzo ładny, brzydki lub bardzo brzydki. Dla mnie pojazd, szczególnie wojskowy pojazd może mieć ciekawą konstrukcję i przez to być oryginalny. Mi ten pojazd bardzo się podoba ze względu na jego dość oryginalną konstrukcję kabiny ale jeśli mnie ktoś zapyta czy jest ładny czy brzydki to nie wiem co odpowiedzieć. I żeby było jasne to nie pytam tutaj żeby komuś coś wytykać, wyszydzać etc. Broń mnie Panie Boże. Po prostu wszyscy łącznie z Demonem twierdzą, że to brzydal. Niech mnie ktoś uświadomi dlaczego? Intencje mojego pytania są czysto pozytywne. Proszę się nie dopatrywać żadnych podtekstów.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
06-02-18 12:26  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hehehe..., wiem o co Ci chodzi :-)
Jak dla mnie, to porównanie na zasadzie:
Fiat Multipla vs Audi Q5

 
06-02-18 13:32  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kasta wygląda świetnie, a już z tym ,,wyposażeniem" :) super świetnie :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-18 13:54  Odp: [R] AEC Matador - Answer
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Sporo nitowania było.

 
06-02-18 15:57  Odp: [R] AEC Matador - Answer
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Tommy T.B., masz rację, te Audi to porażka, to nudne auto dla nudnych ludzi... ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-02-18 23:03  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przed galerią nie miało już być aktualizacji…i nie będzie. Będzie jedynie mały suplement dotyczący budowy paki i zagadnienia co do którego były pytania w trakcie klejenia, a które wtedy nie wiedziałem jak rozwiązać, a mianowicie plandeki.
Delikatnie zmieniając jednak temat…jaki pojazd jest brzydki a jaki ładny? Taki, który się podoba i niepodobna, kwestia mocno subiektywna. Mnie np. podoba się linia Pzkpfw V Panther, czy T-34/76, czy Passata B5 ;)…kompletnie nie podoba natomiast Sherman i multipola – widać jestem nudny ;)

Wracając do relacji, na zdjęciach kolejne etapy uzupełniania wyposażenia skrzyni oraz puzzle gotowe do pudrowania. Pierwszy raz w ten sposób podszedłem do modelu, nie składającego w całość w momencie wykonania jakiegoś podzespołu.



Mój sposób na plandekę jest taki. Chusteczkę higieniczną posprajowałem dwustronnie farbą jak na zdjęciu. Ma ona takie cechy, ze wysycha błyskawicznie, a do tego usztywnia chusteczkę i umożliwia prace nad nią. Ważne aby nie przelać jej nie wiadomo jak mocno. Jak wyschnie, oddzielamy poszczególne warstwy - moim przypadku były 4,więc odpadły dwie wewnętrzne i zostały dwie zewnętrzne. Taka chusteczkę można delikatnie wycinać, kształtować podklejać, zwijać i co się tam komu podoba. Ja po wycięciu otworów na linkę mocującą, zaimpregnowałem je Superglue od środka, aby nie targały się.


Wygląda to tak:


A teraz zapraszam już do obejrzenia galerii końcowej, oceniania i komentowania.




A tutaj kuzynem z 1 DP


Do następnego razu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-02-18 07:15  Odp: [R/G] AEC Matador - Answer
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Bardzo fajny model i elegancko zrobiony - gratulacje !

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024