FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 17Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
05-02-18 10:21  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kawał solidnej modelarskiej roboty. Jak nie często zaglądam w pancerkę to u Ciebie aż kusi "wzyrknąć".

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-02-18 11:41  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek. Jak zwykle poziom pod samym sufitem. Pięknie.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
05-02-18 22:03  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Dziękuję, Koledzy za pozytywny odbiór. Cieszę się bardzo i mam nadzieję, że nie zawiodę Was do samego końca ;-)

Darku, a ja mam nadzieję, że zobaczysz go o wiele wcześniej, niż Ty przypuszczasz ;-) A co do półki, to Ty już wiesz jakie ja mam zdanie na ten temat ;-)

Przemo, ostatnio dorwałem bardzo ciekawe zdjęcia modelu z możliwościami eksponowania wnętrza, i powiem Ci, że moja wersja to pikuś ;-).
Coś mi się wydaje, że jeśli kolejny mój model będzie z wnętrzem, to zrobię go właśnie w taki sposób :-)

Łukasz, cieszę się, że i Ty tutaj "wzyrknąłeś":-)

Andrzeju, dziękuję, a Ty dawaj swoje projekty na światło dzienne. Niech inni też wiedzą co robisz :-)

 
06-02-18 11:00  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek. Ty innych tutaj nie motywuj tylko rób swoje. U mnie i tak nie będzie co oglądać.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
25-02-18 20:50  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Witam Szanowne Grono w kolejnej aktualizacji "Niekończącej się opowieści" :-D
Od ostatniego czasu, prace znacznie posunęły się do przodu.
I tak na początek:
- podstawa - chwyt transportowy armaty. Zaprojektowany przeze mnie od podstaw, bo w wycinance tego elementu niestety nie było.

i jego miejsce docelowe.


Następnie przyszło zmierzyć się z armatą i pozostałymi elementami składowymi.
Grubsze elementy to oryginalna wycinanka, natomiast pozostałe detale to już moje dodatki, wzorowane na zdjęciach obiektów muzealnych z Saumur oraz Sofii.
Etap I: kołyska, zamek i detale;


Etap II: przerobiona osłona armaty oraz mechanizm naprowadzania armaty;


Etap III: dorobienie siłownika, kilku kabelków, połączenie wszystkiego w jedną spójną całość i na koniec położenie wash'a;


Etap IV: zamocowanie armaty we właściwym miejscu i dodanie obić tu i ówdzie.


Zasadniczo można by powiedzieć, że wnętrze jest już skończone.
Jedynym elementem, który muszę wykonać i będzie on wklejony na samym końcu, jest celownik i jego uchwyt.
Wymuszone jest to tym, że strop nadbudówki i jego detale będą projektowane od podstaw.

To tyle na dzisiaj.
Pozdrawiam i do następnego ;-)
Tommy

 
25-02-18 21:09  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak dla mnie, Twoja opowieść może się nie kończyć. Pięknie, czysto i precyzyjnie. Można oglądać bez końca.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
26-02-18 06:45  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tomku, każda aktualizacja w Twoim wykonaniu to pokaz perfekcji sklejania.

Koniec coraz bliżej. :-)

 
26-02-18 12:56  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek, a czy z armatki można strzelać? Przy Twoim podejściu do tematu wcale bym się zbytnio nie zdziwił. Jest pięknie.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
26-02-18 20:09  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać - uczta dla oczu !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-02-18 20:34  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Maciek, Darek - Dziękuję :-)

Spychacz, ja już bym wolał, aby ta opowieść już się skończyła, bo wiele projektów po głowie mi chodzi, a czas leci nieubłaganie...

Endrju, nie powiem, miałem plany zrobić ruchomy zamek oraz wykonać komorą nabojową, ale zabrakło mi mocy i poszedłem na skróty - zamek został wklejony na stałe w pozycji zamkniętej ;-)

Post zmieniony (26-02-18 22:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 17Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024