FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-02-18 15:39  Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Cześć wszystkim,szukam czegoś nie skomplikowanego a jednocześnie dającego fajne efekty końcowe. Jeśli chodzi o moje umiejętności są one raczej niskie kończę teraz Hawkera Hurricane Mk IIB z opracowania Pana Mistewicza sklejony jak sklejony dużo błędów i niedoskonałości wolę nawet go tutaj nie wystawiać :D ale ten model dał mi dużo radości bo jednak coś ,,powstało,,.
Jak w tytule,możecie polecić jakiś model który w miarę łatwo się skleja i nie wymaga jakiś zaawansowanych technik ?. Kupiłem ostatnio najnowszy model druciaka z KK jednak po zapoznaniu się z opracowaniem stwierdziłem że jeszcze nie czas na tak zaawansowany model wolę zostawić go na przyszłość.
Jeśli chodzi o wydawnictwo to opracowania Pana Mistewicza instrukcje i rys montażowe po prostu najlepiej trafiają do mnie no i części doskonale pasują.

Pozdrawiam wszystkich.

 
04-02-18 16:08  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Myślę że warto spróbować Me-109, tego z numeru 26 albo jak uda ci się dostać któryś ze starszych numerów z tym samolotem (6, 12). W opracowaniu z numeru 26 dodano klapy, których nie ma we wcześniejszych opracowaniach - jeśli nie czujesz się na siłach możesz ich nie wykonywać. Warto byłoby też upolować model Mitsubishi Zero (2 numer KK albo wcześniejsze opracowanie z Małego Modelarza - różnice pomiędzy nimi są niewielkie). To też prosty model, a daje dużo satysfakcji. No i Jastrząb wydaje się być dosyć prostym modelem (KK nr 21).

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-02-18 18:04  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki za odpowiedz i radę killy9999, tak patrzę i raczej kupię model Me-109 z numeru 26, bardzo chciał bym sklejać druciaki więc myślę ze na modelach które doradziłeś nabiorę więcej doświadczenia.

Pozdrawiam

 
04-02-18 19:06  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jeśli chodzi o druciaki to najprostszy będzie Fokker E.V. Ma tylko jeden płat i nie ma olinowania.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-02-18 21:33  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mi bardzo dobrze się kleiło 109-tkę z nr 12. Taki model "odpoczynkowy" z czystym sumieniem mogę go polecić.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-02-18 21:54  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja za killym polecam tego druciaka , osobiście którego jeszcze nie popełniłem .
Nie czynię tego z powodu że sam lubię te konstrukcje .... ale sam kiedyś wywaliłem się na obłościach kartonowych i zrobiłem dwa kroki wstecz by zbudować kanciatego druciaka .
I tak już mi zostało ... :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
04-02-18 23:20  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Jeśli lubisz druciaki, to z czystym sumieniem mogę polecić Fokkera Dr.I.
Mimo trzech płatów, bardzo fajnie się składa, olinowania praktycznie nie ma. Sam go jakoś krótko kleiłem, jako model odpoczynkowy, i było to bardzo przyjemne zajęcie.
Co do Fokkera E.V, to też fajny i prosty, też go świetnie wspominam, ale tam skrzydło jest w formie baldachimu na zastrzałach, więc trzeba bardziej uważać.
Tomek

 
05-02-18 01:12  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki za odpowiedzi. No to teraz mam niezły dylemat.. Dr.I E.V i Me-109.
Najchętniej wybrał bym jakiegoś druciaka najlepiej Dr.I którego zawsze chciałem mieć na biurku ale najbardziej obawiałem się w tych modelach olinowania którego nigdy jeszcze nie wykonywałem.
Co do Twojego postu CIDER obłości a kanciastość, z obłościami zawsze miałem spory problem z którego udawało się jakoś ,,wybrnąć,, a efekt końcowy był jaki był.
Jeśli chodzi o druciaki to od zawsze podobały mi się maszyny z tego okresu dlatego nie chciał bym na siłę składać nowszych. W wydawnictwie Pana Mistewicza jest właśnie dużo druciaków poza tym miałem styczność z opracowaniami które są bardzo dobre więc zapytałem was o radę od którego modelu mógłbym ruszyć dalej, z góry zakładam że zamierzam kleić w większości druciaki.

Pozdrawiam

 
05-02-18 07:04  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Tak można pisać i pisać i pisać. Kup obydwie , rozłóż przed sobą popatrz, , zamknij oczy i pomyśl który chcesz mieć sklejony. Wybierasz , kleisz., relacjonujesz Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-02-18 10:09  Odp: Szukam modelu dla początkującego z wydawnictwa KK.
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Konrad224, jak wolisz druciaki to nie zmuszaj się na siłę do klejenia czegoś innego bo to nie ma sensu. Weź się za model który ci się podoba. Jak nie wyjdzie to trudno, skleisz go kiedyś jeszcze raz jak się poduczysz.

Co do naciągów, to zaopatrz się w nić elastyczną (np. tutaj). Będzie ci o wiele łatwiej.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024