FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-02-18 23:11  [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Po Dziku przyszedł czas na Wilka. Model pana Kobierskiego zaprojektowany jest delikatnie powiedziawszy, tak sobie. Jedyne co możnaby o nim dobrego powiedzieć to to, że jest. Dla osób które zamierzają się z nim zmierzyć, powiem tylko tyle że trzeba się na kombinować, aby to jakoś wyglądało. A oto wynik mojej walki z tym modelem.



--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
04-02-18 15:28  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, po pierwsze zdjęcia lipa, kup niebieski brystol i rób zdjęcia w świetle dziennym, linie wodna można wyciąć z foli samoprzylepnej, albo za pomocą taśmy maskującej namalować w miarę prosto, tą linię.

 
04-02-18 15:59  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Sławku dzięki za konstruktywną krytykę. Co do zdjęć niestety póki co muszę korzystać z aparatu w telefonie, a ten niestety jest taki sobie. Linia wodna była oklejana taśmą. Niestety taśma zachowała się jak papier toaletowy ( malowałem pactą), i tylko moja szybka reakcja uchroniła model przed całkowitym malowaniem. Zdaję sobie sprawę że nie jest to arcydzieło, ale to i tak najlepiej sklejony model z tej wycinanki jaki widziałem.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
04-02-18 16:35  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Qzek3, a moim zdaniem model sklejony jest całkiem przyzwoicie :-) Gratki!
Faktycznie na linii wodnej widać taśmowanie...

A fotki? Jak dasz aparatowi więcej światła na obiekt (najlepiej dziennego, jak wyżej wspomniano), to nawet taki w telefonie da radę.
Jeszcze jak ma samowyzwalacz, to już w ogóle bajka.
Błyskania lampą warto unikać ;-)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
05-02-18 07:26  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A gdzie retusz krawędzi kolego ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
05-02-18 08:00  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,fajny Wilczek,skala to chyba 100 ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-02-18 10:51  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powróciły wspomnienia... Mam wielki sentyment do tego modelu! Skleiłem go w roku wydania (20 lat temu) i pamiętam, że sprawił mi ogromną frajdę! W ogóle nie przypominam sobie żadnych problemów ze spasowaniem czy czymkolwiek, kleiło się aż miło! Może dlatego, ze ja miałem wtedy 13 lat, a jak powszechnie wiadomo, to górna granica wieku, w którym nie ma rzeczy niemożliwych! ;)

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
05-02-18 12:21  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
kari   

... gratuluję ukończenia "Wilka".
... jeżeli nie będzie to stanowiło jakiegoś większego problemu
to prosiłbym o foto części podwodnej, najlepiej z takiej perspektywy
na tym foto:http://pliki.kartonowki.pl/forum/obrazki/odpowiedzi/2/9/9/7/picture_74e76e617e4a13ae0a4bac83dd651772.jpg
czyli od spodu i od dziobu (L lub P burta). ... chodzi mi o to jak wykonałeś
charakterystyczny uskok wzdłuż podwodnej części kadłuba
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-02-18 17:43  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Alski wszystkie krawędzie były retuszowane, być może w świetle lampy tak to wygląda bo w realu tego tak nie widać.
Tak Mareczku 1/100.
Kari uskok wykonałem później wrzucę jakieś zdjęcie.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
05-02-18 18:41  Odp: [G]ORP Wilk MM 10-11/1997r.
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Kari tak to wygląda w moim wykonaniu jeśli chodzi o uskok w części dennej.



I jeszcze jedno zdj. wnętrza kiosku.


--

Post zmieniony (05-02-18 21:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024