FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-06-18 08:50  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki. Teraz pracuję nad otwieranymi drzwiami bo takowych projekt nie przewiduje.
W przyszłym tygodniu urlop zaczynam więc postaram się zaktualizować relację i przedstawić stan obecny prac :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-06-18 11:42  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy "Komintern"- MODEL-KOM 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To czekamy z niecierpliwością.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-05-19 11:29  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jak ten czas leci. Za szybko. Już prawie połowa maja.
No to w ramach aktualizacji parę zaległych fotek pokazujących wcześniejsze etapy budowy szoferki.
Dołożyłem do wyposażenia to i owo ponad to co oferuje wycinanka.







Całość w zasadzie na gotowo. Brakuje jeszcze jednej wajchy ale to już po zamocowaniu kabiny na traktorze.



Teraz całość trzeba zespolić, potem detale drzwiczki, klamki szybki, wycieraczki itp. Pracuję nad tym.

Spróbowałem też delikatnego washa oraz naniosłem delikatne ślady eksploatacji.
A przynajmniej tak mi się wydaje że to zrobiłem ;-)
Nigdy tego nie robiłem w modelach klejonych w standardzie więc nie chciałem przesadzić.
W założeniu model ma być czysty, jak po wyjeździe z fabryki traktorów
ale też nie sterylny jak obiekt muzealny. Czy wyszło? Na żywo coś tam widać i chyba na tym stopniu brudzenia poprzestanę.
Nie chcę przesadzić.

Koła nośne i podtrzymujące.
Sprawa banalna więc opisu budowy Wam zaoszczędzę. Krążki, kółka, krążki, kółka...
Niby proste a zajmuje masę czasu. Przynajmniej mnie.



Gotowe wózki. Też potraktowane washem. Oczywiście symbolicznie. Na żywo coś tam widać. Teoretycznie mogę przyciemnić gdyby
zaszła taka potrzeba.



I jeszcze jedne koła. Już mi się te koła po nocach śnią ;-)



To wszystko tak się oczywiście błyszczy bo zostało potraktowane lakierem bezbarwnym.
Mat będę nakładał przed ostatecznym montażem i potem chyba całość polecą. Jeszcze nie wiem.
Lakierowany standard to jednak dla mnie nowość.

Zostały jeszcze koła napędowe. Na szczęście już widać koniec tej budowy która w założeniu miała być szybka ale wychodzi jak zwykle.

Tak sobie też planowałem że w między czasie będę dłubał gąsienice jako te elementy
które mnie zawsze odstraszały od pojazdów gąsienicowych.
Oczywiście jak wyżej wspomniałem nici z tych planów. Człowiek słaby jednak jest. Plany łatwo biorą w łeb.
Nawet się do nich nie zabrałem. Ale pomysł już jest a to ponoć pół sukcesu :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-05-19 17:30  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Uwielbiam Twoją precyzję wykonywania modeli:)
Dodatkowo przy tak dobrych zdjęciach gały wyłażą na wierzch jeszcze mocniej:)
Delikatny wash elegancki, nienachalny, a jednocześnie podkreślający znakomite wykonanie poszczególnych elementów;)

Koła i wózki mastersztyk, nie mogę się doczekać gąsienic - pewnie zerwą beret z papy razem z włosami;)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-05-19 14:44  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Takie słowa od niekwestionowanego mistrza kartonowej pancerki to dla mnie duża sprawa.
Dziękuję :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
11-05-19 20:13  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Dauntless   

Ale robota, stary dawno nie widziałem czegoś takiego, pięknie. W dodatku extra temat.

 
11-05-19 21:23  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

To co odstawiasz, to jak jakaś kartonowa poezja :)

 
12-05-19 05:48  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Precyzja, precyzja, precyzja - czyli stary jak zwykle...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-06-19 20:41  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jeśli pozwolicie zaprezentuję kolejny jakiś tam postęp w pracach.
Nie taki co prawda jak bym sobie tego życzył ale zawsze to krok do przodu.
Ale przejdźmy do konkretów
Zgodnie z planem szoferka zespolona w jedną całość.



Drzwi wstępnie dopasowane. Nawet się o dziwo zamykają choć pasowane były z wolnej reki i na dodatek w powietrzu.
Co prawda nie tak jak w Rols-Royce się zamykają ale widywałem już na żywo wytwory radzieckiej motoryzacji
i wcale tam nie było lepiej więc i moje drzwi ujdą w tłoku.
Najwyżej będzie szoferowi po nogach wiało ale od czego są...walonki!!!







Zostały jeszcze wycieraczki, klamki, korbki do szyb podnoszonych! I same szyby oczywiście.

No i ostatnie z kół tego pojazdu które skończyłem z nieukrywaną ulgą czyli koła napędowe.



Na koniec jak zawsze tradycyjna formułka że się świeci bo pomalowane klarem ale będzie potem mat itd.
Że ślady eksploatacji będą, że lepiej to wszystko wygląda na żywo i wszystko inne co się dodaje zwyczajowo na koniec
i co przeważnie brzmi jak nieudolne tłumaczenie się winnego :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
18-06-19 21:04  Odp: [R] Ciężki ciągnik gąsienicowy ''Komintern'' - MODEL-KOM 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Znowu będę się powtarzał, ale precyzja wykonania i retusz wymiatają:)
Drzwi pasują elegancko. Może gdzieś to już było napisane, ale zapytam, jak będziesz wstawiał szyby? Przednie będą uchylone?
W kołach uwagę przykuwają kroplowe otwory. Świetnie wycięte. Szlifujesz jeszcze krawędzie takich otworów czy masz tak precyzyjne paluchy modelarskie?;)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024