FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 16Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
29-01-18 12:31  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam po prawie dwutygodniowej przerwie.

Tym razem gotowa sekcja kominowa. Zdecydowanie najtrudniejszy element. Pasowanie jak wspomniałem wcześniej idealne, trochę pomyłek w numeracji drobnych łączyn między filarami ale idzie ogarnąć temat bez mrugnięcia okiem.
Sporym wyzwaniem oprócz kratownic i pomostów to komin. Źle to wykombinowałem i miałem sporo kolizji i niepożądanych krzywizn (zaznaczone strzałką). Nie wiem co na to instrukcja sklejania ale ja nie używam więc musiałem kombinować.

Ostatecznie uznałem, że idealnie byłoby wkleić osłonę w pomost i dopiero wówczas wklejać oporządzony w poręcze i rury parowe gotowy komin. Ja będę musiał jeszcze wyjąć niektóre przewody parowe i wykonać wcięcie w daszkach komina tak aby umożliwić im lepsze przyleganie do całości. Powinno się udać.

Na zdjęciach można zauważyć, że część przęseł pomostów jest wzmocniona. Wycinanka tego nie przewiduje. Postanowiłem od wewnętrznych stron wkleić z zapasu koloru wąskie paski tak aby utworzyły z przęsłem teownik. Zdecydowanie poprawiło to ich sztywność i wygląd. Jak było w rzeczywistości tego nie wiem ale śmiem przypuszczać, że nie były to płaskowniki.















Za chwilę maszt i ostatnia zabudowa z kominem i zespołem dalmierzy.

--

Post zmieniony (29-01-18 12:43)

 
29-01-18 17:09  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak dla mnie bomba.Detalizacja powala.Oglądajc takie wykonanie aż wstyd jest pokazywać swoje wypociny:(

Post zmieniony (29-01-18 17:29)

 
30-01-18 10:31  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wcale nie. Tutaj jesteśmy wyrozumiali, że nie dla każdego modelarstwo to sens życia, nie każdy poświęca mu tyla czasu ile może. Ja akurat mam dużo czasu i trochę tego już pokleiłem więc jakieś doświadczenie też zdobyłem dlatego może pewne rzeczy przychodzą łatwiej i czyściej. Głowa do góry, podstawowa zasada jest taka, że goście w domu się na tym nie znają i zawsze pochwalą :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
30-01-18 12:53  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładnie Łukasz. Nadbudówki ładne i przemyślane. W Kongo tego nie uraczysz jesli sie zdecydujesz :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
30-01-18 13:09  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie powiem żeby mnie nie korciło. Daj no jakieś fotki jak to obecnie wygląda.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
30-01-18 16:04  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widzisz Łukasz ja sklejam kolejny okręt ale wstyd mi pokazywać to na forum po tym co pokazałem z Helgolandem czy Hallerem.Jeśli chodzi o moje doświadczenie to kleje od może 92 roku ale z długimi przerwami niestety.Jeszcze raz bomba to co pokazujesz.

--
Kleje bo lubię

 
30-01-18 17:04  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie wygłupiaj się. Oba skończone dawaj następnego.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-02-18 19:34  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Łukaszu chapeau bas!
Piękna modelarska robota.

--
Pozdrawiam Darek

 
01-02-18 20:02  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Życia by mi nie starczyło przy moim tempie klejenia na zbudowanie tego typu okrętu ale oglądać takie modele, tak wykonane, mogę godzinami.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-02-18 10:48  Odp: [R]IJN Hiei 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tym razem mam pytanie dotyczące zejściówki zaznaczonej na zdjęciu. Ktoś podpowie gdzie to jest umieszczone w momencie kiedy okręt operuje na morzu?



--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 16Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024