FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-12-17 08:28  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5



Chodzi o to, że przeciwwaga nie jest w osi, jest nieco kopnięta w jedną ze stron obrotu koła. I tak kopnięta powinna być na wszystkich kołach, bez względu na ich miejsce montażu, czy po lewej czy po prawej, zawsze w tę samą stronę. (Łatwo się pomylić, szczególnie przy składaniu kół z laserowo ciętych części. Wystarczy zamienić "spód" koła z jego "wierzchem" przy klejeniu kolejnych warstw. Sam tak zrobiłem w jednym z 12 kół w bułgarze. Na szczęście schowałem to koło za krzyżulcami i resztą farszu i prawie tego nie widać.)

I z tego co widzę na twoich zdjęciach, tak właśnie zrobiłeś, czyli prawidłowo. Więc myślę, że kolega chciał po prostu doprecyzować.

Post zmieniony (29-12-17 08:59)

 
29-12-17 09:12  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Teraz to mam zagwozdkę. W Px też są"kopnięte", ale nie wiedziałem, że powinno być w jedną stronę. Udajmy, że jest dobrze :-)

A Bułgara oglądam na kartonówkach :)

Post zmieniony (29-12-17 09:16)

 
29-12-17 17:37  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Jaro   


Prawa strona jest OK. Lewa strona - wszystkie koła mają przeciwwagi "kopnięte" w nie tę stronę.

 
29-12-17 18:09  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Na przyszłość będę o tym pamiętać, teraz to bym musiał rozbierać za dużo :)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
30-12-17 13:57  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Rzeczywiście ta "niedokładność" jest w wycinance Px48 :-( Powiem tylko, że wtedy zbyt uwierzyłem rysunkom, które otrzymałem.
Przeciwwagi na kołach parowozów są odchylone od prowadzonej przez środek mimośrodu i osi koła linii o 4 stopnie i 50 minut.
W wycinankach zawsze daję rysunek, obrazujący przekręcenie kół na każdej osi. Dla przypomnienia:
Koła strony prawej są obrócone względem kół strony lewej o 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

 
30-12-17 16:06  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Hmm.. Zdałem sobie sprawę, że w Ol49 źle koła powklejałem.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
04-01-18 18:24  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

No to dłubię peiksa dalej. Stwierdzam, że jest to najtrudniejszy model, jaki kiedykolwiek robiłem. Chyba nawet za trudny dla mnie.

Stawidło pomalowałem. (Wszystkie zdjęcia rozjaśniałem)



Zacząłem również układ hamulcowy. Ciężko zrobić zdjęcia czarnych małych elementów telefonem :)



No i złożyłem do kupy ostoję, hamulce, krzyżulce i stawidło. Przy zakładaniu hamulców musiałem zdemontować silniki, ale się jakoś udało. Widzę, że klasycznie trzeba poprawić malowanie.





Czułem to prawie od początku, ale jestem coraz bardziej pewny, że będę rozmontowywał dolną część silnika :)

Teraz dokończę układ hamulcowy, tj. cięgna pod spodem i cylindry, a następnie układ wiązarów i mam nadzieję, że będzie w końcu coś większego :)

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
31-01-18 12:02  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja, ale dużo się zmieniło.



Z malowaniem poleciałem po bandzie. Efekt, choć pewnie przerysowany, podoba mi się. Muszę tylko zmatowić. Mam nadzieję, że mi się nie porozmazuje w trakcie. Jest to pobrudzone farbą akrylową, więc jak rozumiem lakier akrylowy odpada?

Teraz dokończę układ hamulcowy i może w końcu coś większego się uda zrobić : )

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
31-01-18 12:07  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wygląda trochę jak po zamoczeniu w kisielu;)

 
31-01-18 12:29  Odp: [R] Parowozy Ol49 i Px48, skala 1:45, Modelik
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Efekt przerysowany, to słabe porównanie, po prostu nie mający nic wspólnego z realizmem. Poniżej fotka Px29, trochę inny parowóz, ale układ kół ten sam i ciągle w czynnej służbie:



Przesadziłeś Kolego, kisiel, jak napisał Kalafior, to dobre porównanie.

Słyszałem kiedyś od doświadczonego modelarza taki tekst dotyczący brudzenia modeli - jeżeli uważasz, że jest za mało, to jest dobrze, a jeżeli uważasz, że jest ok, to znaczy, że przesadziłeś.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024