FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 17Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
28-01-18 21:07  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Hello :-)

W sadzie miało tej aktualizacji nie być, ale stwierdziłem, że lepiej jak ją zrobię teraz, bo później umknie mi wiele rzeczy.
Temat wnętrza Jadźki i jej wyposażenia generalnie uważam za skończony (nie licząc armaty), ale aby do tego doszło, musiałem wykonać jeszcze następujące elementy:
1 - od lewej: skrzynka pomiędzy transformatorami, a radiostacją, maski pgaz., pojemniki na zapasowe lufy do MG.


2 - powyższe elementy wklejone na swoje miejsce, a płyta czołowa dostała washu:


3 - wkleiłem słuchawki załogi: od lewej celowniczego, kierowcy, dowódcy:


4 - najbardziej oczekiwana przeze mnie chwila - przyklejenie płyty czołowej oraz parków amunicyjnych:


Dzisiejsze kilka godzin poświęciłem na sklejaniu przednich błotników, które zostały zaprojektowane przeze mnie od podstaw. Niestety, to jeszcze nie koniec zabawy z nimi...


Wiem, że zdjęcia mogą być bardzo podobne do siebie z poprzednich aktualizacji i niektórzy nie zauważą różnic,
ale najważniejsze jest to, że koniec jest już bliski :-)

Pozdrawiam i do następnego :-)

 
29-01-18 10:11  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Tomek. Jak zwykle słów mi brakuje, żeby opisać to co widzę. Rewelacja to za mało. Naprawdę trudno słowami opisać kunszt Twojego warsztatu. Po obejrzeniu Twoich relacji zawsze mam doła i przez tydzień nie mogę dojść do siebie. Już sobie kilka razy obiecywałem, że nie będę więcej oglądał Twoich relacji, ale do tej pory nie udało się ani razu.
A tak poważnie to odwalasz kawał dobrej modelarskiej roboty. Czekam na kolejną odsłonę.
P.S. A z tym dołem to trochę ściemniam bo tak naprawdę w końcowym efekcie to i tak zachęcasz mnie do pracy swoimi relacjami.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
29-01-18 15:43  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nic tylko podziwiać te cudeńka !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-01-18 17:25  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

No i znowu nuda. ;-)

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
29-01-18 19:57  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No i jak tu Wam wszystkim dogodzić... ;-) ???

A tak na poważnie, to dziękuję za Wasze oponie :-)

 
29-01-18 21:14  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bardzo smakowite detale obficie polane sosem którego głównym składnikiem jest Twój talent modelarski :)
Pychota jednym słowem choć dla wielbicieli standardu może być odrobinę niestrawna ;)
Żartuję oczywiście. Taka praca musi się wszystkim podobać.
Obowiązkowo.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
29-01-18 22:20  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kończ Jage Tomek bo kolejny temat czeka ;-) Świetna robota !

Pozdrowionka !

 
04-02-18 21:56  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Stary, Przemo dziękuję bardzo za Wasze pozytywne komentarze. To bardzo motywuje, daje kolejnego kopa i sprawia jeszcze większą frajdę ze sklejenia :-)

W dniu dzisiejszym zakończyłem temat błotników.
Dorobiłem brakujące elementy tj. zawiasy, blacha ryflowana, stelaże błotników, lampa BOSCHA itp.
Skleiłem to wszystko razem w jedną całość i postanowiłem pomalować, aby wyciągnąć ewentualne niedoróbki.

UWAGA ŚWIEŻO MALOWANE ! :mill11:

Oto kila zdjęć, tak na szybkiego - widok ogólny;


- kilka ujęć detali błotników oraz wspomnianej lampy;



Próba wykonania spawów oraz efektów cięcia palnikiem płyt pancernych.
Niestety w oryginalnej wycinance jest zły układ łączenia płyt czołowych i musiałem je poprawić. Teraz jest OK, a oto efekt;


Na poniższych zdjęciach, chcę Wam pokazać jak będzie eksponowane wnętrze pojazdu, na tym etapie budowy:
- przedział "kierowania". Pierwotnie miał być zamknięty, a widok do wnętrza byłby taki:


Jednakże dzięki namowom wielu z Was, abym coś wykombinował, aby wnętrze w tej części było widoczne, wymyśliłem coś takiego.
Przeszkadza mi tylko kabel od lampy. Muszę go lekko odgiąć, aby wysunąć płytę. Niestety innego wyjścia nie ma...


- i na koniec dla przypomnienia przedział napędowy. Jak widać na drugim zdjęciu, chłodnica może być wyjmowana:


Tyle udało mi się zdziałać na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam serdecznie i do następnego :-)

P.s. Teraz wypadałoby się zabrać za główne uzbrojenie lub " dach nadbudówki" ;-)

 
05-02-18 07:26  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tym razem tylko przypomnę o przygotowaniu długiej półki na nagrody.
Widziałem wiele fantastycznych modeli, a ten jest w ścisłej czołówce.

Mam nadzieję zobaczyć go , skończonego w Przeciszowie.

 
05-02-18 10:13  Odp: [R] Jagdpanzer IVL/70 /Modelik+scratch/15Pz.Gren.Div.Germany 45'
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Brawo Tomek za te demontowane płyty, szkoda że projektanci robiąc wnętrze nie przewidują tego w swoich pracach ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 17Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024