FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 18Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
26-10-17 01:36  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
@riderZ056
Można wyciąć laserem lub wydrukować 3d. W obu przypadkach, będziesz potrzebował projektu, chyba, że wiadomo jaka to czcionka.

--


 
26-10-17 08:22  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam riderZ056

ja bym wydziergał napis wcześniej wydrukowany na papierze ok 200g/m2 i nakleił w miejsce przeznaczenia. Krawędzie każdej literki z osobna możnaby potraktować np wikolem, żeby nie były kanciaste tylko płynnie przechodziły w płaszczyznę, na którą zostały naklejone.

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
23-01-18 17:58  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Michał   

Mam pytanie odnośnie kół tylko nie do samolotu A do samochodu. Skupmy się na samej " oponie " czyli dwa pierścienie jeden felgi A drugi bieżnik. Łączone są przez profile opony. A te profile opony są wygięte w łuku do zewnątrz. I moje pytanie jest następujące. Jak wygiąć ten element aby ten łuk był równy. Mam nadzieję że objasnilem to z sensem :D

Post zmieniony (23-01-18 18:00)

 
23-01-18 19:15  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
pawcio37   

riderZ056 możesz wyciąć napis jakimś nożykiem, następnie przykleić go na taśmę np maskującą która nie ma zbyt silnego kleju i nie niszczy powierzchni papieru a od drugiej strony wycisnąć napis używając wypisanego długopisu. Po wyciśnięciu od strony gdzie był używany długopis nakroplić rzadkim cyjanoakrylem by utrwalić napis.

 
23-01-18 19:52  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Generalnie takie profile można kształtować za pomocą tzw. kulek do grafiki. Można je kupić w sklepach dla grafików. Aby sobie ułatwić można zrobić coś w rodzaju formy i w niej kształtować ten profil, ale i bez formy też się powinno udać. No może trzeba gdzieś poćwiczyć
"na sucho".

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
23-01-18 22:04  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Michał zależy od konstrukcji modelowej opony:
- możesz płaski pierścień przewidziany na bok opony wyoblić albo wspomnianą wyżej kulką -kładziesz element na gumce do ścierania i "tłoczysz" ową kulką (można nasączyć element klejem BCG)-, albo np. na krawędzi stołu (efekt na fotkach poniżej).



- inna opcja - fajna jeśli zamierzasz malować oponkę - to podkleić bok opony na odp. grubości tekturkę, nasączyć SG i oszlifować papierem ściernym do żądanego kształtu.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
27-01-18 21:02  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Spasi90   

Cześć
Jestem nowy no forum :)
Powróciłem do sklejania po kilku ładnych latach, ale nadal uważam że należę raczej do początkujących.
Sklejam teraz Messerschmitt me 410 (Mały Modelarz)
Chciałbym prosić o rozwinięcie wątku robienia imitacji łączenia blach poprzez bigowanie. Jak to u Was wygląda? Macie jakieś fotki z efektem takiego zabiegu? Robiłem pierwsze próby i nie jestem do końca zadowolony...

 
10-04-18 20:22  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Jeśli ktoś jeszcze nie zna to podrzucam patent na wykonanie butelek. Miniaturka w większej rozdzielczości.



 
11-04-18 16:22  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
eustachy87   

patent na butelki? :)

 
15-04-18 22:19  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
greg   

Pomysłowy ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 18Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024