FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-01-18 17:44  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Takie pytanko techniczne raczej. Co by wyszło z próby wydrukowania nocnego beaufightera na czarnym, barwionym w masie papierze? Tak aby nie trzeba było zasadniczo robić retuszu? Czy miałoby rację bytu? Pytam o kwestie techniczne. Domyślam się, że wymagałoby to pewnie korekty graficznej opracowania żeby było widać linie konturowe itd. Hmm?

 
24-01-18 10:13  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy modele ostatnich nowości są już wydrukowane?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
24-01-18 14:53  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
proArte   

Modele są pakowane od jutra wysyłka.

Co do druku na papierze barwionym w masie - aby nadrukować coś niestety należy położyć podkład z białego koloru - farby offsetowe są farbami transparentnymi, tło ma niebagatelne znaczenie.

po rozmowach w drukarnii - wreszcie stajemy do przygotowania modeli srebnych, zobaczymy jak to wyjdzie :)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
26-01-18 14:02  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Napaliłem się trochę na MS 406, ale relacja Cevy trochę mnie ostudziła.
Ta relacja jeszcze bardziej mnie ostudziła <http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=18594>
Mam pytanie, czy wydawca ustosunkuje się do tego co pokazują obie relacje i czy przewidziane są poprawki projektów ?
Będę wdzięczny za odpowiedź.

 
26-01-18 14:13  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
Seweryn F.   

Z tego co pamiętam, to autor modelu wprowadził poprawki i w kolejnych wariantach już są uwzględnione. Ale konkrety to pewnie p. Piotr przekaże, bo jest najlepiej zorientowany w tej materii.

 
26-01-18 14:16  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
proArte   

No cóż obejrzałem tą relacje i niestety wygląda to tak że kolejne modele tego autora będą wymagały pełnej kontroli - co to znaczy - że w wypadku M.S.a polskiego i następnych skleimy model przed drukiem.
Widziałem surówki modeli i nie było widać żadnych uchybień. Niestety twórca i autor zarazem tym razem się nie popisał :( . i co gorsza nie sparwdzil tak ważnych elemenetów :(
A co do wersje francuskiej na spokojnie skleimy model i wniesiemy stosowne poprawki co zaowocuje wydrukiem wersji numer 2 tego modelu. Potrwa to niestety trochę.

Szkoda bo model estetycznie piękny.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
26-01-18 14:22  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za odpowiedź i bardzo bym prosił o taki system działania czyli poprawki i sprawdzenie - z chęcią wtedy zakupię obie wersje tzn. polską i Vichy. Fakt, grafika francuska jest piękna i tym bardziej żal wielki, że model jest tak skopany przez projektanta.
Pozdrawiam
Grzegorz.

--

 
26-01-18 14:32  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
proArte   

Aby była jasność - jeśli kleił bym sam każdy model to wydawał bym 2 rocznie - zaufanie wydawca-projektant to bardzo ważna część współpracy. I niestety bez niej całe to przedsięwzięcie nie miało by sensu. Oczywiście nie oznacza to że wydawca jest bez winy i może opowiadać że co złego to nie on. Ale tak to jest że w nowych opracowaniach mogą wyjść takie kwiatki bo ktoś się pospieszył :(, a wydawca przeświadczony o tej zasadzie odpowiedzialności w pracy nie bierze pod uwagę tego że ta część nie została przez autora zweryfikowana. Ale nauka nie idzie w las na szczęście.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
26-01-18 14:44  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciężkie jest życie wydawcy. Trzeba mieć wielu rzetelnych sprawdzaczy, bez tego to duże ryzyko a autorowi nie zawsze można wierzyć gdyż nawet niechcący przepuści jakiegoś bubla.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-01-18 23:07  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Czy nowości są już wysyłane? Pisałem maila, ale nie dostałem odpowiedzi, a status przesyłki widnieje "nowe" (nie ma ani "opłacone", ani nic poza tym). Tak pytam, bo przy opóźnieniu i większej ilości zamówień, nietrudno o przeoczenie.

(zam. nr 7017 z 3go stycznia)

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024