FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 66 z 73Strony:  <=  <-  64  65  66  67  68  ->  => 
26-01-18 17:39  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,po co malować koszulki termokurczlliwe są w kolorze czarnym ,niebieskim ,czerwonym o różnych średnicach,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-01-18 19:01  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Marek1, musi być malowane, przynajmniej brązowym podkładem. Zobacz na zdjęcie prawdziwej rury na poprzedniej stronie. Koszulka bez malowania wyglądałaby plastikowo, a tam jest cała gama rdzawobrązowych barw, po pomalowaniu w farbę dają się wcierać pigmenty, w goły plastik tego nie zrobisz.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
26-01-18 19:27  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zmatowić przed obkurczeniem i na pewno da się pomalować.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
26-01-18 19:48  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Może drut ,cyna, czyli coś miękkiego na to nawijamy sprężynę ,to wszystko owijamy na BCG torebką po herbacie ,malujemy temperami,.



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-02-18 11:32  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuje wszystkim za porady, spróbowałem zrobić taki wąż poprzez obkurczenie koszulki termokurczliwej na sprężynce, tak jak pokazał Zremb i efekty są dobre. Ale ostateczne wykonanie będzie nieco później, bo najpierw tender musi stanąć na własnych kołach, żeby można było ustalić dokładnie kształt i położenie tych elementów względem parowozu.

Dzisiaj mam do zaprezentowania, jak wykonałem różne drobiazgi z przodu tendra. Przybył pomost, sprzęgi i ściąg, odpowietrznik układu hamulcowego, górna część hamulca ręcznego. Zrobiłem też dźwignie zaworu odcinającego, schowek na długie narzędzia oraz drewniane zapórki.

Na samym końcu, jak nasypię węgla do tendra, pomost zostanie jeszcze dobrudzony.

Tradycyjnie zdjęcia w różnych warunkach, robione różnymi aparatami i z różnym tłem. Kombinuję na różne sposoby, bo fotki wychodzą mi takie sobie, mistrzem fotografii to ja nie jestem :) Aparat trochę przekłamuje kolory, czerwony w rzeczywistości jest bardziej zabrudzony na czarno, a białe nacieki z boku tendra są mniej widoczne.



































--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-02-18 13:37  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Kurczę... Próbuję sobie czasem wyobrazić, że poświęcam tyle lat na jeden model...
I nie umiem...
Mentalnie nie jestem jeszcze gotowy na takie wyzwanie :-)

Zawsze z wypiekami na facjacie zaglądam do tej relacji.
Cudeńko!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-02-18 16:00  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz,
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

W opisie wstawiono: R/G, czyli jest już galeria?

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-02-18 16:08  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Art, jest już galeria na str. 60, ale samego parowozu. Tender to tak naprawdę tylko doczepiany wagonik, który można zmienić na inny.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-03-18 11:05  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Skończyłem całkowicie podwozie tendra, czyli zrobiłem cały układ hamulcowy, wykonałem oliwiarki, zamontowałem wózki jezdne na stałe. Łańcuszki łączące wózki z ramą zrobiłem z drutu, nawijając go na spłaszczoną plastikową rurkę. Następnie powstałą spiralkę rozciąłem nożykiem i z uzyskanych ogniwek zmontowałem łańcuszek, doginając końcówki ogniw małym jubilerskim szczypcami. Najwięcej jednak pracy wymagał zawór, który w modelu ma wymiary 14 x 12 x 8 mm i składał się z około 80 części. To ten element na pierwszych fotkach z kulką i dźwigienkami, kulka jest zrobiona z łebka od dużej szpilki.

Do zakończenia relacji z budowy tendra zostały już tylko 2-3 wpisy.









































--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-03-18 13:15  Odp: [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cudo.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 66 z 73Strony:  <=  <-  64  65  66  67  68  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024