FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-01-18 15:03  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Tempo niesamowite, ładnie to wychodzi." Dokładnie! Ja właśnie używam bloków CANSONA 160g bo urzekła mnie ich gładkość, a drukuję na laserowym kombajnie RICOH MP C2011 SP, ale druk zabezpieczam CAPONEM. Herlitza nie spotkałem u siebie :( Powodzenia!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
27-01-18 00:45  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Kopara mi opada za kazdym razem kiedy Yoav prezentuje swoje modele.Sa niesamowite pomimo pozornej prostoty.Porownuje twoja relacje z jego fotkami i jestem pod wrazeniem.
Zycze dalszego powodzenia.

Sam bede raczej budowal jego mniejsze modele w 1/50.1/30 sa sporo za duze jak na moje lokum a modeli do zrobienia jest multum.

 
27-01-18 20:41  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

To fajnie, że relacja się Wam podoba :)

Kilka zdjęć z postępów.

W samolocie w nosie kadłuba umieszczony jest reflektor. Autor w wycinance przewidział 2 warianty wykonania - imitacja w postaci części na arkuszu, lub w postaci wytłoczki. Wydaj mi się, że można poeksperymentować z pustymi "listkami" po tabletkach, ale to już jak kto woli. Ja użyłem spalonej diody LED 5mm w przezroczystej obudowie, osadzonej w papierowej tulejce i przyklejonej do wręgi. Na to została nasunięta uformowana część "2", której węższa część po sklejeniu ma średnicę ~5mm. Na zdjęciach wydaje się, że dioda jest za mała, albo otwór jest za duży, jednak to tylko złudzenie optyczne przezroczystej "bańki" diody. Niestety za późno przyszedł ten pomysł, a można było pokusić się o działającą i poprowadzić jakoś elektrykę by świeciła.



Nos samolotu


b


Maskownice szwu w postaci osłon tablicy przyrządów oraz boczne "usztywnienia" kokpitów


Nasada wlotu powietrza do silników


Część wew. wlotów z imitacją silnika


Same wloty





Póki co, teraz trwają prace nad obudowami silników. Obudowy nie mają wręg, ale to może i dobrze, bo trzeba tylko dopasowywać i doklejać poszycie bez konieczności dopasowywania jeszcze wręg. A po sklejeniu całość będzie miała wystarczającą sztywność.

Cześć.

 
27-01-18 20:54  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Przy okazji zobacze jak wyglada styk skrzydlo-obudowa silnika.Na zdjeciach oryginalu to wyglada roznie z waleznosci od serii i producenta.Male roznice ale widoczne.

Tak nawiasem to mam nadzieje ze ktos (pewnikiem Yaron) zrobi oryginalna wersje francuska CM-170 Magister bo model przedstawia wersje Tzukit produkowana w Izraelu.

 
28-01-18 22:43  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Zdjęcia z kilkugodzinnej nasiadówki z klejenia obudów silników

Obie obudowy silników kleiłem równolegle, segment po segmencie. Po fakcie, wydaje mi się, że można by się pokusić o sklejenie wszystkich elementów w jeden większy segment i dopiero w takiej postaci przykleić do kadłuba. Jednak myślę, że było by to łatwiejsze gdyby obudowy miały jakiś szkielet, np. poprzeczne wręgi. Tak trzeba było na bieżąco "walczyć" z poprawnym wyobleniem i dopasowaniem sąsiednich segmentów, bez punktu zaczepienia co do właściwego kształtu.







Dysze wylotowe i ostatni segment obudowy. Dysze przykleiłem trochę inaczej niż przewidział to autor. Czarny klin skleiłem w lekki stożek, co pozwoliło na uzyskanie małej szczeliny między dyszą, a obudową wylotu.






Sylwetka samolotu z gotowymi silnikami.



 
04-02-18 23:05  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

Prace przy modelu trwają nadal. Poniżej wrzucam fotki z ostatnich kilku dni prac.

Fotele pilotów:



Kokpity:




Skrzydła - wykonałem je trochę inaczej niż przewidział to autor, ale po kolei :)

W poziomym wzmocnieniu dźwigarów wyciąłem wcięcie na "dźwigar kadłubowy". Trochę trzeba poeksperymentować, by uzyskać właściwy kąt odchylenia dźwigarów do tyłu by "wpasowały" się w obrys skrzydeł.



Co do samych skrzydeł, to najpierw elementy poszycia wstępnie uformowałem, następnie obie części skleiłem ze sobą w jeden element. Tak zamknięte poszycie nasunąłem na przygotowany wcześniej dźwigar.




Przyklejone do kadłuba poszycie skrzydeł oprofilowanie pasuje dość dobre, z tym, że w jednym miejscu zachodzi na pole dodatkowego wlotu do silnika ozn. "A".






Wklejony dźwigar stateczników


Doklejony stożek "zamykający" kadłub


Poszycie stateczników:




Dolna "płetwa" wraz z kółkiem podpierającym. Przednia część płetwy została wklejona odwrotnie niż przedstawia to autor w "instrukcji". Taka pozycja wydaje mi się bardziej prawidłowa.



Skrzydłowe zbiorniki paliwa - podczas ich klejenia zrezygnowałem w większości wręg, pozostały jedynie przy środkowym segmencie by narzucić okrągły przekrój. Pozostałe "pierścionki" trzymają się dzięki geometrii. Trochę nie podoba mi się grafika na zbiorkach. Jak na mój gust za dużo tych jasnych plamek na czerwonym tle.




Wszystko do kupy:




Teraz pozostało tylko wykonanie owiewki kabiny i pokrycie całości rozmaitymi duperelami w postaci antenek, popychaczy czy dodatkowych wlotów i wylotów.

Post zmieniony (04-02-18 23:08)

 
05-02-18 02:08  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Dzieki wielkie za super fotki.Wspaniale wykonanie .nic dodac ,nic ujac.

 
05-02-18 05:04  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ślicznie wykonane, ładnie i czysto. A ta ostatnia fota, prawie jak X-Wing... Nieźle!!

--

 
05-02-18 07:58  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,śliczna robota,tak ładny jak nasza Iskra,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
05-02-18 11:33  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięknie. Bardzo ładnie wykonujesz ten model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024