FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-01-18 23:23  [R/G] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam
Zapraszam do kolejnej mojej relacji. tym razem na tapetę poszedł świeżo udostępniony model samolotu Fouga Magister, którego autorem jest YOAV HOZMI. Jak zwykle model jest w malowaniu izraelskim, a skala to 1:30.

Model wykonany przez autora:


Podobnie jak model Mirage, tak i ten model został wydrukowany w "powiększeniu" 91% co powinno dać skalę ~1:33. Arkusze po wydruku wyszły Mi lekko zażółcone, ale nie przeszkadza mi to, będzie dzięki temu "oryginalny" i rdzawy :). Pozostałe kolory są OK. Model został tak zaprojektowany, że podłużne szwy są przykryte innymi częściami. Pozwala to w łatwy sposób ukryć wszelkie nacięcia korygujące obwody poszycia na łączeniach segmentów.

Poniżej kilka zdjęć z klejenia pierwszych segmentów (szew ukryty pod gondolami silników i płetwą pod kadłubem).

Ze względu na składanie poszycia z 2 kawałków, najpierw oba elementy wstępnie formuję, a dopiero potem wklejam sklejkę i zamykam cały obwód.


Przesunięcia na sklejce wynikające z krzywizny poszycia i różnicy obwodów poszycia i sklejki oraz grubości papieru - "na płasko" wszystko pasuje prawie idealnie. Sklejenie obu części poszycia i sklejki "na płasko" i późniejsze ich formownie daje gorszy efekt. Ale kto co woli ;)

Wręga osadzona głębiej, by zrobić miejsce na dźwigar skrzydła

Sklejone segmenty 7 i 8, oraz wycięte pola na drugi dźwigar skrzydła

Segment 9 - póki co ostatni, bo z wklejeniem dźwigara stateczników i końcówką kadłuba poczekam na później - wydaje mi się, że przy pracach z kadłubem łatwo będzie uszkodzić ogon, a przyklejenie segmentu teraz, pozwoli na przyklejenie gondol silnikowych do kadłuba.

Klika godzin pracy - segmenty 7,8 i 9 (a w "realu" to zażółcenie nie jest takie straszne jak na zdjęciach ;):




Post zmieniony (05-02-18 22:22)

 
24-01-18 07:49  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Cieszę się że go robisz , ja swój zacząłem od siedzeń.

--

 
24-01-18 09:44  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale trzaskasz te modele samolotów! Świetne tępo, podoba mi się! Możesz napisać na jakim sprzęcie je drukujesz?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
24-01-18 10:35  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo ciekawy temat.

 
25-01-18 17:14  Odp: [R/G] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Witam

@tineo - modelu nie znam, ale to laserówka Minolty, jakiś większy kombajn biurowy czy biznesowy (znajomy drukuje)

Zdjęcia segmentów kabiny:

segment kabiny przedniej:

segment kabiny tylnej:

złożone "na sucho"

Wieczorem spróbuję wrzucić fotki "wanien" kokpitów

Post zmieniony (05-02-18 22:21)

 
25-01-18 18:23  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Pawcio   

Cześć
Poproszę jeszcze kilka słów o papierze: gramatura, czy dedykowany do lasera, a może Twój sprawdzony już rodzaj?

Dziękuję
Paweł

--

 
25-01-18 18:49  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Próbowałem kilku i ostatnio najlepiej mi wychodzi na bloku technicznym Herlitz (biała okładka z czerwonym cyrklem). A3 wychodzi taniej, bo A4 kosztuje ~2zł, a A3 ~3,5zł, więc jakieś 50gr do przodu :). Dobry też był blok techniczny z firmy Jowisz "160" (250 okazał się za gruby), ale ostatnio trudno go dostać więc przerzuciłem się na ten. Przykładowo, blok techniczny z Cansona był dla Mnie za gładki i nadruk dość łatwo się ścierał (natomiast ich barwione w masie arkusze są OK, np. seria COLORLINE). Próbowałem bloków różnych firm, ale ten z Herlitz'a chyba najbardziej mi podszedł. Nie jest za gładki (coś w rodzaju kredy), a jest lekko porowaty i wystarczająco sztywny.

 
25-01-18 18:52  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wybrałeś model z grafiką, która bardzo mi się podoba. Kibicuję w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-01-18 22:36  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

zdjęcia kokpitów


przedni:


tylni:



kompletne segmenty




przy kokpitach pozostało jeszcze wklejenie bocznych usztywnień i elementów maskujących szew w postaci obudowy tablicy przyrządów

 
26-01-18 08:13  Odp: [R] FOUGA MAGISTER - @1:33 - YOAV HOZMI
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Tempo niesamowite, ładnie to wychodzi.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024