FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
19-01-18 07:08  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

W zasadzie taki typ siedzeń jak jest tu i ich kolor sugerujący użyty materiał to spotkałem niedawno tylko w wagonach pożyczanych przez Czechów.

--
Pozdrawiam, Arturo :)

 
19-01-18 09:29  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To siedzenie wygląda dobrze! rozumiem, że to już po Twoim malowaniu. Też jeździłem takim, 100 lat temu ;)

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
19-01-18 13:17  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, siedzenie jest już po malowaniu i wygląda tak samo jak te które pokazywałem wcześniej. Co do firanek to nie ma ich w samym modelu ale u mnie oczywiście będą z tym że nie bardzo wiem z czego je na razie wykonać.

 
19-01-18 13:56  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

tomo11 napisał: Co do firanek to nie ma ich w samym modelu ale u mnie oczywiście będą z tym że nie bardzo wiem z czego je na razie wykonać.

W Antku (An-2) zrobiłem firanki z jednej warstwy ufarbowanej na żółto chusteczki higienicznej:




--

Post zmieniony (19-01-18 14:01)

 
19-01-18 19:19  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Może to sie przyda:
http://forum.modelarstwo.info/resources/zas%C5%82ony-pkp.5/

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
23-01-18 21:30  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Andrzeju firanki bardzo fajnie wyglądają te które mi zapodałeś na forum kolejowym ale na czym to wydrukować by wyglądały naturalnie, tu mam mały problem.
Tym czasem, żeby nie było że weekend się skończył to i prace przy modelu się skończyły, nic takiego nie ma miejsca prace cały czas trwają nad przedziałami, można powiedzieć że jestem na półmetku przedziałów więc mam cichą nadzieje że do końca tygodnia się z tym uporam ;)

 
23-01-18 22:37  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawe dlaczego projektant nie umieścił tych zasłonek w modelu - 10 przedziałów x 4 zasłonki = 40 + zapas, wzór PKP na zasłonkach - w sumie przydałby się druk dwustronny, ale to koszta. Druk na papierze oczywiście, aby można było łatwo uformować i tyle. Może już w tych wagonach zmodernizowanych nie ma zasłonek, ale co robią w WC w takim razie te czarno-białe kafelki ?
W czasie produkcji tych prawie 2900 wagonów WC podlegało wielu modernizacją, co można przeczytać na branżowych stronach.
Model przedstawia wagon z konkretnymi oznaczeniami w malowaniu współczesnym , więc chyba projektant miał dostęp do niego i zrobił tak jak w oryginale... czy nie ? ; )

 
24-01-18 20:34  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szkoda, że nie zróżnicowałeś podłokietników bo zazwyczaj nie wszystkie są w pozycji opuszczone czasami są podniesione. Uniknąłbyś w ten sposób monotonii.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-01-18 21:08  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Słuszna uwaga - można jeszcze uchylić drzwi do wagonu, następnie drzwi do WC tylko, żeby było posprzątane wewnątrz : ) drzwi do łazienki, można opuścić na różne wysokości okna, część drzwi porozsuwać, jak zrobisz zasłonki można je przykleić w różnych konfiguracjach - jedne zasunięte, inne wręcz przeciwnie - wbrew pozorom wariantów na ożywienie wagonu jest sporo - no fakt, że to dodatkowa praca, ale chyba warto na to poświęcić jeszcze kilka godzin.
Wnętrze WC nie powinno być białe ?
Jeszcze zapytam się, czy te siedzenia uchylane " klapaczki" są również jako oddzielne części, czy tylko narysowane na ścianach korytarza ? Otworzonych chyba się nie da zrobić, bo ściany chyba nie mają odpowiedniej grubości, czy da się ?

Post zmieniony (24-01-18 22:31)

 
24-01-18 21:37  Odp: [R] Wagon osobowy 111A 1:25 ANGRAF
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Panowie wszystko jest do zrobienia, podłokietniki idzie poprawić, o oknach uchylonych czy otwartych drzwiach myślałem już wcześniej, coraz bardziej myślę nad zamontowaniem w 3-4 przedziałach oświetlenia, pomysłów ogólnie z każdą dodatkową częścią jest coraz więcej bo naprawdę model jest bardzo fajnie zaprojektowany i fajnie się go robi mimo monotonności niektórych części.
Co do tych siedzeń są narysowane na ściankach, nie pamiętam jak one wyglądały otwarte tzn. czy jak były otwarte była wnęka grubości tych siedzeń w ściance bocznej czy wystawały poza obrys tej ścianki. Powiem szczerze że wagon jest tak bardzo popularny ale znalezienie zdjęć w necie z przedziałów czy korytarza, drzwi tylnych łączących wagony nie jest takie proste, chyba że nie potrafię szukać ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024