FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-01-18 22:29  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo ładnie. Oglądam z pełnym zainteresowaniem.

 
23-01-18 16:53  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonujesz ten model. Czysto i dokładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-02-18 22:48  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Proszę kolegów. Od wczoraj śmiało możecie mówić do mnie "Panie inżynierze Claas: :D Obroniłem swoją prace inżynierską.
Po tym wydarzeniu można kontynuować pracę nad Ostrówkiem.
Tym razem prace nad silnikiem. Przy pracy również odnalazłem kilka błędów.
Z tego tytułu polecam np. przednią ścianę silnika podkleić podwójnie tekturą. Ktoś, kto też klei ostrówka, zwierzał mi się, że mu maska do kabiny nie dochodzi. przypuszczam, ze powodem była za bardzo wysunięta do przodu chłodnica z filtrem powietrza. Jako rozwiązanie proponuję zwężenie o połowę "wentylatora". Wtedy wszystko powinno być na miejscu.




--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
03-02-18 00:37  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratulacje panie inżynierze!!
Przy okazji- szkoda, że te drzwi zabite na amen. Te maszyny często rabotały w lato, nawet jeździły z drzwiami wywalonymi do przodu, w środku pełno śladów życia, jakieś butelki mineralnej, kurtka na oparciu, torby z kanapkami, zwinięta gazeta na przerwę... Wiem, bo pracowałem przy tym kilka miesięcy. Ale pewnie nie masz takiej koncepcji modelu. I tak oglądam z ciekawością.

--

Post zmieniony (03-02-18 00:42)

 
03-02-18 10:14  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Wnętrze jest uproszczone i wstyd by mi było pokazywać je przez otwarte drzwi ;)

--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
03-02-18 10:15  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

GRATULACJE !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
04-02-18 22:36  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Witam, lecimy dalej z tematem.
Sinik trochę poskładany brakuje kilku przewodów oraz układu wydechowego. W instrukcji brakuje rysunku, na podstawie którego można by było ukształtować wydech.


Więc musiałem zrobić maskę. No i się zaczęło.
I. Maska jest za krótka i nie dochodzi do kabiny. Mimo mojej poprawki na wentylatorze i tak do kabiny brakowało o 5 mm. Bez przeróbek należałoby usunąć filtr z przodu.
II. Dodałem kilka elementów do maski w postaci kół na mocowanie świateł oraz grzbietu klapy. Przedłużenie maski dość zaburzyło efekty moich starań.
III. Dostępną kratkę zastąpiłem swoją w kolorze białym.
IV. Sklejenie przedniej części to była masakra, gdyż po sklejeniu tej "owiewki" z dostępnych elementów ta nie pasuje do reszty maski. "Owiewka" jest za duża. Przez trochę czasu kombinowałem i wykombinowałem, aby w jej wewnętrznej części od wewnątrz zastawić zapas materiału (zapas przewidziałem już na początku wycinania, ponieważ część ta po sklejeniu trzymałaby kratkę pochyloną, co widać na modelu testowym, a powinna być w pionie). Wewnętrzną częścią okleiłem kratkę, a na to zewnętrzną. Następnie przyłożyłem "owiewkę" do reszty maski i zaznaczyłem nadmiar, który trzeba obciąć. Jakoś się udało.



Poza tym z kabiny zostało mi szare podklejenie pod dach. Zrobiłem z niego bak na paliwo, gdyż zbiornik boczny jest przeznaczony tyko na olej ( KTO-161 i chyba pierwsze wersje 162)


--

Post zmieniony (04-02-18 22:39)

 
06-02-18 22:13  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 


Na wstępie małe porównanie z Ursusem


Uwaga Mutant:


I komin. Autor przewiduje wykonanie prostego komina, co również chciałem zrobić, ale na zdjęciach koparek zauważyłem, że ten tłumik jest mocowany nie jak w c-360 tylko przez specjalnie wyprofilowana przedłużkę, więc też wyprofilowałem. Układ wydechowy pomalowałem kolorem brązowym i pomaściłem ciemnopomarańczowym, nałożyłem dwie warstwy lakieru matowego, a potem pastelami doprawiłem i oto efekt. Pierwsza taka robota w mojej praktyce ;)


Kolejna rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę, to połączenie siłowników do podstawy ładowacza. Siłowniki powinny być według instrukcji opierać się na osi śr. 1mm, jednak tej nie ma jak zamocować w podstawie, w której otwory mają 3mm. Zdecydowałem, że siłowniki oprę na tulejach pracujących na osiach śr. 3mm.


Podstawy już mogły być zamocowane, ale nadal nie można zamocować zbiornika oleju, który przeszkadzałby w zamocowaniu ładowacza. No i zacząłem koła ;)


--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 
07-02-18 14:05  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak się przyjrzeć to ta maska od Ostrówka jest sporo szersza,

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-02-18 22:35  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Dalszy ciąg kół. Prosty bieżnik grubości 1mm (zrezygnowałem z bieżnika wycinanki, który jest za bardzo łukowaty jak dla mnie). Kolor to mieszanina czarnej, białej i odrobiny żółtej Pactry.


W elementach felgi dodałem kilka istotnych według mnie kropek.


I tak to wygląda.


--
Pozdrawiam
mgr inż. Paweł
Półspecjalista od techniki rolniczej ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024