FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-01-18 13:56  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Seweryn F.   

że zacytuję
"halowi nie zależy już na tym by czarować nas swoimi modelami, chodzi tylko o szybkie opracowanie..."
No, czy 'szybkie' to bym polemizował, biorąc pod uwagę częstotliwość wydawania :)))

 
23-01-18 14:10  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


<<usunięto, niepotrzebnie się wcinam, nie moja sprawa...>
--

Post zmieniony (23-01-18 15:11)

 
23-01-18 14:38  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Seweryn ma rację, nie ważne czy jest "żołnierzem", czy nie. Jakby zależało na szybkim wydawaniu modeli, to by nie czekał pół roku z wydaniem p-47 i tyle samo ze spitfire. Przypuszczam, że przez jakiś brak czasu musiał na szybko zrobić model.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
23-01-18 14:56  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Robert   

No i spoko,czwartego nie potrzebuje:),i kac z kupna Me-262B Revella minął

Post zmieniony (23-01-18 18:01)

 
23-01-18 18:40  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

To nie brak czasu tylko brak projektantów. Hal ma teraz tylko Dworzeckiego...oni we dwójkę nie dadzą rady opracować nowego tematu w takim tempie jak to miało miejsce w latach świetności wydawnictwa. Co się np. stało z A. Rożkiem ? To mnie zastanawia. Opracował dwa tematy pancerne, robił podobno Takao i słuch o nim zaginął ?

Szkoda że do tego doszło...coraz rzadziej wychodzą modele...brak tych zapowiedzi które widnieją na stronie. Szkoda

 
23-01-18 18:56  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sewerynie już bez Alfa znowu błysnąłeś jak noktowizor - jak trzeba być nierozgarniętym, aby nie zrozumieć, że ja po prostu tylko wymieniłem jakie modele P-47 dotychczas się ukazały w wydawnictwie ze Stegny, kiedy zostały wydane, w jakiej wersji i kto latał na tych samolotach - i niczemu więcej ten wpis miał nie służyć - żadnych aluzji, podtekstów, narzekania i innej gastronomii.
Wyleciałeś z tą Hasegawą kompletnie bez sensu - nie rozumiesz słowa pisanego i intencji wpisującego, a jak nie rozumiesz to się zapytaj to nie boli.

Wracając do samego modelu to jest to samolot, który ma jeszcze wiele malowań - tak że spox pewnie jeszcze coś tam się w przyszłości pojawi : )
Oczywiście, wiadomo, że wielu czekało na np. F-16, Hellcata, Me-262, ale też pewnie wielu na całkowicie premierowy model - no cóż powtórzę się i pojadę klasykiem - nie mamy pańskiego plaszcza i co pan nam zrobi itd.
Nie sądzę przecież, że wydawnictwo robi modelarzom na złość - jest jakiś powód, że otrzymujemy takie, a nie inne modele, a i pewnie wydawca najlepiej wie co mu schodzi i mamy to co mamy.
Może przecież i tak być, że przyjdzie moment, że już więcej modeli ze Stegny nie będzie i wtedy zobaczymy, czy ta luka zostanie na należytym poziomie zastąpiona - no takie życie.

Post zmieniony (23-01-18 18:58)

 
23-01-18 19:27  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Seweryn F.   

Halogen - nie wiem czemu sie mnie uczepiłeś? Rozumiem, że z tego grona jak dotąd tylko ja nie padłem jeszcze Twoją ofiarą (krótki staż na forum), więc trzeba to szybko nadrobić? :)))
Ale ok, jesli o mnie chodzi to nie ma dramatu, w sumie to się nie obruszam. Jest zabawnie :)
Tak na marginesie - zwróć uwagę Halogenie, że nie wyjechałem z Hasegawą, a jedynie pociągnąłem temat (co więcej, nawet trochę go zaśmieciłem - wszak temat jest o pokracznej maszynie Kearby'ego a nie plastikach) ;)
pozdrawiam

Post zmieniony (23-01-18 19:28)

 
23-01-18 19:28  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie do ciebie pisałem również Sewerynie, ale F.

 
23-01-18 19:42  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Marcin_BM 

 

Moim zdaniem fajnie że p-47 w malowaniu z PTO ale to jedyny plus. Malowań i ciekawych historii z p-47 walczących z Japończykami było wiele. Widać ,że poszli na łatwiznę z doborem egzemplarza bo np mogli wydać Bonnie jest to późna wersja razora przenosząca całą gamę podwieszeń a nie tak jak d2 gołe skrzydła. A ogólnie mogli pokusić się o P-47N której w papierze jeszcze chyba nie było. Padło tu porównanie do modeli plastikowych dla mnie zupełnie bezsensowne bo jedyna wyższość kartonu to skala bo cena już powoli dobija do 1/48 a 1/72 to już dawno przegoniła. Co do oznaczenia samolotu to Gingery były 4 i według mnie pierwszy miał gwiazdy bez kwadratów jak zdjęcie w pierwszym poście.

 
23-01-18 19:48  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
kari   

Tradycyjnie zapowiedź ze Stegny i ... tradycyjnie: "... jednemu synowa, drugiemu teściowa" ;-)
... a to odgrzany kotlet, a to nie ta panierka, to za duży, to za mały, za zielony, za szary, za biały,
bez "nosearta", bez makiety silnika, ..., i takie tam ...
... gdzie te czasy kiedy, zaglądał tu Wydawca; pojaśnił, wytłumaczył, poinformował czy przyjął
"na klatę" słuszne uwagi, które później uwzględniał w modelach, hmmmmm ...
..., ale nie, było za dobrze; trzeba było wytoczyć ciężkie działa i to wszystko zniszczyć, podeptać
i dodatkowo zalać pomyjami. :(
.. i co, warto było? :( ... jakieś pretensje? ... do kogo?
Tu nabiera sensu to co napisał Halogen: "..., że przyjdzie moment, że już więcej modeli ze Stegny nie będzie ..."
... i co wtedy?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 9Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024