FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-01-18 07:53  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Seweryn 

 

Tak? kiedy ostatnio coś z nowych form wydała? ;)

--
Seweryn

 
23-01-18 08:00  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
kari   

... nie wiem o co chodzi, ale okładeczka fajniusia ;-)

 
23-01-18 08:01  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dlatego są inne wydawnictwa, które wypełniają tą lukę, która jest wynikiem odgrzewania kotletów :).
Ja tradycyjnie kupuję a że mam trzy wcześniejsze wersję to chyba pójdę w jakieś eksperymenty.
Cały czas chodzi mi po głowie stworzenie hybrydy kartonowo-plastikiwej, ale to temat na inny wątek.

Może ten model to efekt chęci zamknięcia roku 2016 w szybkim tempie? A teraz czas na spekulację :). Podejrzewam, że następny model może być grubszym tematem obejmującym kilka numerów tak, aby zamknąć rok 2017.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że poziom szczegółów nie jest wyższy niż przy P-47 D-11.

--

 
23-01-18 08:38  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Seweryn F.   

Sewerynie - napoisałem, że 'czasem nawet coś nowego zrobią'. Właśnie wychodzi zupełnie nowy F-35 w 1/72, a w 1/48 to chyba ostatnie ich modele (te faktycznie nowe) to były E8N1 (2016/17). Teraz ma być E7K1 w tejże skali (nowe formy, bo dotąd był tylko 1/72). A poza tym masa konfekcji z nowymi malowaniami i pudełkami. Tyle, że oni nie tylko samoloty wydają - nowości ukazują się w przypadku samochodów i okrętów częściej niż w przypadku lotnictwa. O ich szaleństwie na punkcie różnych mechów nie wspomnę, bo to specyfika japońskiego rynku. Hasegawa to nie jest (mimo wszystko) najlepszy przykład producenta modeli plastikowych. Częściej nowe rzeczy robi ostatnio Tamiya (no tak, właśnie Bf 109G wydali, heh) . Ale luzik, od czego są Chińczycy, Czesi i Rosjanie :)))
ps.: przy okazji - Revell plajtuje...

Post zmieniony (23-01-18 08:55)

 
23-01-18 08:48  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ten Bf-109 z Tamiyi jest świetny, podobnie jak jego poprzednik Ki-61 Hien. Nowy Hal fajny, ale jeżeli kosztuje 70 zł to sobie odpuszczę...

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
23-01-18 08:51  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Seweryn F.   

Perez - ten Bf 109 jest fajny, ale to raczej zabawka, która ma być samosklejalna i nie zrobić krzywdy nawet początkującemu modelarzowi. Taki model na jeden wieczór. Jeśli chcesz rasowego, porządnego Bf 109 G to zdecydowanie polecam Eduarda z drugiego wypustu (pierwszy tez ładny, ale przerośnięty). Też w zasadzie sam się skleja, ale bardziej skomplikowany i jednak bardziej szczegółowy.

Post zmieniony (23-01-18 08:53)

 
23-01-18 09:11  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Jarpen   

Widzę że nie tylko ja jestem rozdarty między kartony i plastyki . To taka modelarska schizofrenia, nieszkodliwa zresztą.😃

 
23-01-18 09:18  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Do mnie akurat malowanie maszyny płk. Kearby przemawia na tak.
Skąd to info o Revellu??

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
23-01-18 09:34  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Seweryn F.   

Janisz - ja osobiście mam nadzieję, że się nie potwierdzi, ale źródło raczej pewne. Od pracownika firmy, a konkretnie od ich prawnika (jednego z wielu, rzecz jasna). Tutaj nie chodzi o samą markę Revell, ale o głównego właścieiela - Hobbico. Jest na skraju upadku. Jeśli padnie, to pociągnie za sobą wszystkie firmy - córki.

 
23-01-18 09:45  Odp: [N] P-47 D-2 Thunderbolt wyd.AH.
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Seweryn F. - podlinkuj mi tego BF-a. Z Eduarda przymierzam się do FW 190 A-8 Royal Class, do którego dorzucają element z prawdziwego, zestrzelonego Focke Wulfa, razem z certyfikatem autentyczności elementu :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024