FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-01-18 00:22  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
JSJ   

Zdjęcia, filmy, a także rzadkie rysunki wskazują, że czechosłowackiemu wojsku, zanim ruszyły licencje, dostarczane były T-34-85 z z. 112. Te zaś miały podwozia bazujące na pełnych kołach jezdnych. Mogło być tak, że powstały zapasy tych kół lub (i) wcześnie uruchomiono na miejscu własną ich produkcję, która załatwiała długo zaopatrzenie, także po uruchomieniu produkcji SU-100. To może być jedno z wytłumaczeń, bo nie ma tu nic pewnego; nie bardzo np. wiadomo, jaka fabryka produkowała ostatnie SU w ZSRR i jaki tam był wtedy standard. Ale nawet „macierzysty”, wojenny producent dział, UZTM, bazował na kołach pełnych (tłoczonych). Ja przyjmuję założenie, że po prostu koła żebrowane pojawiły się na SU-100 bardzo późno, jako produkcyjna opcja uzupełniająca lub już tylko w formie zamienników remontowych. Nie znam żadnej składnej historii wariantów kół jezdnych na T-34 i pojazdach pochodnych.

Post zmieniony (02-01-18 00:29)

 
02-01-18 17:24  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Dzięki za pomoc! Skoro na wszystkich fotkach koła są pełne to i ja takie zrobię.
Postęp prac:







--

 
03-01-18 07:35  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
JSJ   

Co do kół słusznie, ale to chyba znaczy, że „standardu” z tego nie będzie. Już wszedłeś w przeróbkę osłon wydechu (też słusznie, w każdym razie dla wersji CSRS) i to też Cię od standardu oddala.
Skoryguj (bez większego bólu) pokrywę z siatką: Wycięcie na tyle jest otworem dla lampki, nie jak w projekcie dla rurek wyprowadzających kable do świec dymnych. Dla tych powinno być zrobione drugie, niższe, prostokątne - 3,5 - 4 mm na prawo. Spójrz na jakieś zdjęcia ustrojstwa, bo ewentualny szablon dla tych rurek może być nieco błędny, skoro przewidziane było wyprowadzenie „po osi”.
Linku do takiego zdjęcia nie mam pod ręką, więc podam Ci orientacyjnie: koniec lewej rurki to w realu ok. 85 cm od osi otworu, prawej - ok. 75 cm. Nie jest to symetryczne ani wobec głównej osi, ani tej drugiej.

Post zmieniony (03-01-18 07:52)

 
16-01-18 10:26  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

JSJ standardu z tego nigdy nie maiło być, przecież kilka elementów dokupiłem i sporo zacząłem przerabiać. Co do wycięcia na lampkę to też to zauważyłem i poprawię, dzięki za utwierdzenie w przekonaniu że tak ma być.

Przeróbka kół nie jest idealna ale zadowalająca. Śruby wycinane samemu pozostawiają dużo do życzenia ale to pewnie kwestia wprawy. Może trzeba pomyśleć nad jakimś wycinakiem.







--

 
16-01-18 17:09  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
pawcio37   

Z czego jest wykonana siatka bo wygląda bardzo realistycznie?

 
16-01-18 17:35  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
JSJ   

Napisała mi się głupota, faktycznie. Z jednej strony chyba przez sugestię starannym sklejaniem, na które zwróciłem uwagę, a z drugiej przez chwilowe rozkojarzenie (starość nie radość, niestety).

 
16-01-18 18:57  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

pawcio37 siatka wycięta ze zwykłego sitka kuchennego, takiego małego do przesiewania np cukru pudru, koszt to 3 złote.

 
16-01-18 19:39  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Podoba mi się Twoje wykonanie tej SU-czki. Szukasz, poprawiasz, dodajesz od siebie - jest na co popatrzeć.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
20-01-18 15:41  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

QN dzięki.

Nierówna walka z przerabianiem kół chyba zakończona.



 
21-01-18 09:54  Odp: [R] SU-100 1:25 WAK
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się i to bardzo, jak wykonujesz ten model.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024