FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
31-01-18 13:41  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
proArte   

napisałem meila z wyjaśnieniem - przepraszam za cisze.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
31-01-18 22:53  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Czy wszystkie wasze modele są foliowane z luźnymi arkuszami w okładce?
Jeszcze jedno, kto zajmuje się kompletowaniem tych .... luźnych karteczek i wysyłką?
Pytam bo to jakaś dziwna nowość jak dla mnie :-)

Post zmieniony (31-01-18 22:53)

 
31-01-18 23:41  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Pytam bo to jakaś dziwna nowość jak dla mnie :-)

Zbin, no co ty. Ja jak dostałem pierwszy model od ProArte to moją pierwszą myślą było "o kurcze, arkusze zupełnie jak kiedyś w Małym Modelarzu" :-) Duży plus za obudzenie sentymentu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-02-18 00:03  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
proArte   

Witam
i pierwsze sygnały docierają do nas. Bardziej i mniej pozytywne. W M.C.200 jest błąd na oddzielnych lotkach od spodniej strony, brakuje żółtego koloru (będziemy dodrukowywać erratę - przy następnej okazji, czyli za około 2,5 miesiące)

Luźne kartki, dlaczego? Szkoda zszywek, i zwiększa koszty produkcji. Łatwiej dołożyć erratę :). Nie składamy całego nakładu, a w takiej postaci zajmuje mniej miejsca:)

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
01-02-18 12:25  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
RAVEN6   

No to i ja jako posiadacz modelu M.C. 200 pozwolę sobie na kilka SUBIETYWNYCH uwag:
PLUSY:
- piękna grafika modelu, żywe, nasycone barwy, cieniowane linie podziału blach, plamki bardzo fajnie rozmyte
- dobry karton, biały, plastyczny,
- nieco lepsze (jak na pana Marka Pacyńskiego) rysunki montażowe,
- druk dwustronny.
MINUSY:
- tablica przyrządów z obowiązkowym wycinaniem otworów na zegary – przy czym otworów jest dużo i rozmieszczone są bardzo blisko siebie – wg. mnie da sobie z tym radę tylko jakiś mistrz kartonu (może Wydawnictwo pokusi się o dodatek w postaci tablicy wycinanej laserem w kartonie barwionym albo choć do pobrania na stronie www zamieszczona zostanie tablica jednoelementowa – bez konieczności wycinania otworów pod zegary?),
- silnik jest zdetalizowany na poziomie modeli od Pana Halińskiego – a opcji uproszczenia nie ma (coś jak np. w Ki-44 z GPM by się przydało),
- przednie segmenty osłony silnika to „krajanka” – paski mają chyba niecałe 2mm – sklejenie tego to będzie wyzwanie… Może na stronie www dałoby się zamieścić jakąś mniej podzieloną wersję – np. na 2 większe a nie na 3 tak wąskie pierścienie?
Reasumując – model pięknie wydany, ale jak dla mnie chyba zbyt trudny (dużo trudniejszy niż Fiat G.55 czy Bf-109, niemalże poziom MS.406)… 

 
01-02-18 13:54  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Raven, chciałoby ci się wrzucić zdjęcia arkuszy?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
01-02-18 14:35  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
RAVEN6   

Killy - nie umiem tu zamieszczać zdjęć i nie mam też konta na portalach zdjęciowych. Wieczorem zrobię zdjęcia i wyślę Ci na maila - jeśli możesz to zamieść je proszę na forum. Ok?

 
01-02-18 15:37  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jasne, nie ma problemu. Podeślij fotki to wrzucę.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-02-18 09:24  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Odebrałem paczuszkę od ProArte: M.C 200 , BRISTOL BEAUFIGHTER Mk.VI '46.SQR -43' , P-7a i nasz Caudron.

Bardzo podoba mi się Bristol w piaskowym kamo. P-7 też jest OK.
Jestem ze wszystkich 4 modeli zadowolony.

Paczka była dobrze zabezpieczone a dodatkowo Bristol ją usztywnił bo ma tekturkę A3.

Patrząc na postęp w grafice modeli tego wydawnictwa (plamki na MC) liczę ,że wkrótce pojawi się obiecany Chorwat ;) i Ił-10 który był Answer w panierce a'la ProArte ;)

Post zmieniony (03-02-18 07:48)

 
02-02-18 16:32  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2018
proArte   

W przyszłym tygodniu dodatkowe zestawy do P.7a i M.C.200.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024