FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-01-18 14:43  [R/G] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Po zakończeniu budowy „Viggena” czas rozpocząć kolejną:)
Długo zastanawiałem się czy prowadzić relację z tej budowy, ale po kilku dniach zmagań się z tym modelem stwierdziłem, że jest w nim tak dużo do „przerobienia”, że trzeba będzie to udokumentować;)
Już raz ten model zbudowałem (galeria ), ale wykonałem go tak jak autor zaproponował.
Posłuży on mi jako odniesienie do zmian jakie dokonam przy budowie nowszej odsłony tego opracowania.
No to rozpoczynamy:)
Na początek tradycyjnie okładka:)



W modelu postanowiłem poprawić trochę geometrię kadłuba szczególnie przy wlotach powietrza, kabinie pilota oraz okolic hamulców aerodynamicznych



Postanowiłem także wykonać wnęki podwozia oraz całkowicie nowe podwozie. Niestety te ujęte w opracowaniu niewiele mają wspólnego z rzeczywistością:(



Kabina pilota praktycznie SF – także do wykonania praktycznie od podstaw.
Co jeszcze trzeba będzie wykonać od nowa to się jeszcze okaże w trakcie budowy:)

Całość na tą chwilę prezentuje się następująco:





Oczywiście tradycyjnie model będzie malowany:)



C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 11:54)

 
14-01-18 21:08  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Wow. Gripen! Jak ja bym chciał nowe opracowanie tej maszyny dla takich "standardowych" sklejaczy jak ja :)

Powodzenia!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
14-01-18 21:44  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@mario9 - skoro już masz jednego Gripena ze "stajni" MM, mogłeś spróbować maszyny z Hobby Model - trochę inne podejście do centralnej części kadłuba i płata.

Tak wychodzi trochę "wchodzenie drugi raz do tej samej rzeki, ale w innym miejscu"

 
15-01-18 10:51  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Twoje relacje Mario ogląda się z przyjemnością, jakość, technika rewelacja no i temat ciekawy.

 
15-01-18 16:28  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Walkiria - Mam jednego Gripena, ale jego jakość już mnie nie zadowala:(. Właśnie dlatego postanowiłem wykonać go od nowa, a wręcz potraktować go jako bazę do moich "przeróbek". Ponad to ten model posiadam w wersji 2D, więc nie widziałem powodu aby zakupować model wydawnictwa Hobby Model tylko dlatego żeby spróbować innego podejścia.
Po prostu nie mam problemu, jak to napisałeś, ze "wchodzeniem do tej samej rzeki...";)
A po zakończeniu budowy "stary" model pójdzie "w dobre ręce";)
Pozdrawiam Mariusz

Post zmieniony (15-01-18 16:32)

 
17-01-18 21:42  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Czas na małą aktualizację:)
Ostatnio udało mi się jedynie wykonać wnęki podwozia głównego. Do wykonania przewodów wykorzystałem po raz pierwszy drut cynowy o średnicy 0,38mm oraz 0,6mm. Bardzo łatwo się go układa bezpośrednio na powierzchniach.



W następnej kolejności, jak się łatwo domyśleć, wnęka podwozia przedniego:).

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 11:55)

 
19-01-18 17:42  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Kolejna mała aktualizacja:)
Zgonie z wcześniejszą zapowiedzią - wnęka podwozia przedniego:)



C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 11:56)

 
19-01-18 18:02  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
lubię placki   

Cześć Mario, dajesz czadu z tym modelem.Wszystko elegancko wychodzi ,powodzenia na dalszym etapie budowy.

--
modele to moja pasja.

 
19-01-18 22:45  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
Tomek 

 - 2

Mjr Maskelyne mawiał, że "Rzeczy niemożliwe wykonujemy od razu, zaś cuda zajmują nam nieco więcej czasu". Patrząc na to wykonanie wnioskuję, że to powiedzenie nie jest w stanie pomieścić autora. Piękna robota!

 
21-01-18 21:27  Odp: [R] JAS 39 Gripen - MM_2001-07-08
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Weekend zaobfitował wykonaniem statecznika pionowego, części łączącej statecznik ponowy z kabiną pilota oraz częścią tylną kabiny pilota.
Na zdjęciu przedstawiłem zmiany w stosunku do oryginalnego wydania:



Niestety obrys owiewki odbiega od rzeczywistości, więc postanowiłem wykonać „kopytko” i tłoczyć ją samodzielnie. Jednak zabrakło mi balsy:(
Trudno dokończę to później;)
Ponad to postanowiłem wykonać jeszcze kilka elementów waloryzujących;)
Na początek to:



A tak prezentuje się model na stan dzisiejszy:)





C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (09-05-18 11:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024