FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
11-01-18 22:27  [R/G] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Witam! Pora rozpocząć moją pierwszą relację na forum. Może niektórzy mnie kojarzą, ale przedstawię się zainteresowanym. Mam na imię Paweł i modelarstwem kartonowym zajmuję się od 14 roku życia (obecnie 23). W ostatnim czasie coś powoli sam projektuje czego efektem był Ursus c-360, którego znacie z relacji @rodrusa. Obecnie studiuję i jako że w kwestii studiów mam trochę czasu przed obroną pray dyplomowej, postanowiłem rozpocząć budowę ostrówka z wydawnictwa Answer. Autorem jest Pan Adrian Wandtke. Poszukam może jakiś baboli zanim, ktoś je znajdzie w moim opracowaniu Ursusa ;)



model z laserami klei się bardzo fajnie, ale już znalazłem jeden babol


W takim wypadku należało skrócić element 7 u nasady, aby mocowanie zeszło na dół, jednak ja się zastanawiam i chyba zdecyduję się to zostawić, gdyż w przy taki ustawieniu otwory górne wychodzą na wysokości przełamania przedniej ściany kabiny, co jest widoczne w oryginale.



I tak to wygląda niesklejone na ten moment


Planuję kleić jeszcze parę dni, a potem przerwa na naukę ;)

Post zmieniony (09-03-18 18:44)

 
12-01-18 08:41  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Super! Przyglądam się z ciekawością !

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-01-18 22:32  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Witam, prezentuję dalsze postępy.
Jednak skróciłem podstawę ramienia ładowacza ( el. nr 7) - łatwiej i estetyczniej wychodzi.



Wziąłem się za wnętrze kabiny i błotniki. Dźwignie porobiłem swoje, a siedzenie przemalowałem.



Post zmieniony (23-01-18 16:14)

 
13-01-18 00:36  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W mojej pierwszej robocie fizycznej w 1993 roku pracowałem w ekipie z tym ustrojstwem. Miałem zaszczyt odkręcać takie dość spore śruby i przetaczać całe te ramię kopary. Spore to było i mocarne. Chętnie zobaczę, co Ci z tego wyjdzie!!

--

Post zmieniony (13-01-18 00:38)

 
13-01-18 09:08  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tutaj mnie zabraknąć nie może :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-01-18 15:27  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja też patrzę, powodzenia

 
14-01-18 20:01  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Miło mi bardzo, że obserwujecie ;)
Posklejałem trochę więcej. Niektórych elementów nadal nie przykleiłem do całości, gdyż czekam na kabinę.
Obręcz kierownicy wykonana z drutu. W elementach brakuje elementu 34(w inst. też) prawdopodobnie miała być to oś kierownicy.


Wycinanka umożliwia wykonanie przedniej osi na sztywno, bez wahliwości, bez skętu, bez obrotu kół. Miałem koncepcję tylko na zrobienie wahliwej osi i skrętu.


Zrobiłem również siłownik układu kierowniczego, jednak według wycinanki ma on jeden nypel. Aby układ "działał" dorobiłem drugi nypel, a przewody hydrauliczne wykonałem z przewodów słuchawek.


Na ten moment przerwa. Następna będzie kabina ;)

--

Post zmieniony (23-01-18 16:13)

 
15-01-18 02:33  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będzie jeszcze coś pod pudełkiem z kierownicą?

--

 
15-01-18 09:16  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Nic nie jest przewidziane. Pulpit będzie przyklejony do przedniej ściany kabiny.

 
21-01-18 21:55  Odp: [R] K-162 Ostrówek 1:25 Answer
Claas 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
 

Niedziela sprzyjała dalszym pracom nad modelem. Jak mówiłem teraz kabina.
Wnętrze kabiny przewidziane jest w kolorze szarym, jednak dokonałem przemalowania wnętrza na żółty kolor pozostawiając szare obicia na błotnikach.
W wycinance przewidziane są uszczelki do szyb, jednak zauważyłem, że nie ma uszczelek do wszystkich szyb. Brakuje uszczelki do małej szyby z prawej strony koparki. Zamiast tego są 2 uszczelki do szyby drzwi.
Na przedniej ścianie nie ma w ogóle zaznaczonych uszczelek. W efekcie na boki i tył nie umieszczałem dostępnych uszczelek, natomiast na przednią szybę nałożyłem uszczelki przedniej i tylnej szyby.







 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024