FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-12-17 19:57  [R/G] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

Koniec roku, trza cosik popsuć tudzież spieprzyć jednak nie tym razem. Tym czasem wzięło mnie na Iskrę, tą wiekową wycinankę. Kupiłem ten egzemplarz lekko podrasowany tzn arkusze są luzem i pozwężane poprzez obcięcie zbędnych marginesów. Jednak ni jak się to ma do sklejenia samego modelu, powstanie jakże swojski odrzutowiec rodzimej produkcji tyle że z kartonu. Model niniejszy dedykuję Wam wszystkim, modelarzom przez duże M, pomyślności i góry fajnych modeli życzę wszystkim na 2018 rok. Niech Wam się wiedzie....
Kilka fotek początkowych obrazujących temat główny.

--

Post zmieniony (09-01-18 09:05)

Odpowiedz na tę wiadomość 

29-12-17 21:00  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
Seweryn F.   

Heh, dawno temu, jeszcze w latach 80tych kleiłem ten model. Ten, albo inne, późniejsze wydanie (jeśli było). Nie pamiętam już.
W modelu zdaje się nos jest taki na okładce, czyli czerwony. Przemalujesz ten przód na kolor właściwy, czyli czarny ?

29-12-17 22:02  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

SewerynF. - już Ci odpisuję, to jedyne wydanie Iskry z Małego Modelarza jeśli więc kleiłeś Iskrę w latach 80-tych to musiał to być ten model. Jak pokazuje fotka trzecia, nos tej Iskry nie jest koloru czerwonego, choć mnie się bardziej podoba takie malowanie jak na okładce. Tu ubolewam, jednak standard to standard, nie będę ingerował. Po mnie przyjdą inni co może to zmienią.....Mnie się tak też podoba. Teraz się coś już klei, papierek mięciutki aż dziw, narazie fajno to wszystko idzie pomalutku. Dodam jeszcze iż kleję segmenty na jedną wręgę i pasek, jakoś mi tak lepiej to wychodzi.

--

Post zmieniony (29-12-17 22:03)

29-12-17 22:14  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

Chłopaki mam zapytanie, jako że pociąłem już swój egzemplarz, czy może ktoś z Was zrobić mi dobrej jakości skan arkuszy? To co można znależć w internecie to istna tragedia kolorów, blado to widzę...Jeśli posiadcie w swoich zbiorach ten egzemplarz, machnijcie proszę kilka skanów dla mnie, zapytał Polak mądry po szkodzie.

30-12-17 12:42  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 10

Cześć,
"wymiar drewienka podwozia głównego" - dawno się z takim opisem w instrukcji nie spotkałem.

Masz zacięcie do tych oldtajmerów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

30-12-17 21:41  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

Cygaro już ukończone, kolejny etap to oszklenie i belka ogonowa, ale to już innym razem....

--

03-01-18 10:11  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

Dalsze prace poczynione i oto są efekty mych zmagań...

--

Post zmieniony (03-01-18 10:12)

04-01-18 14:15  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

04-01-18 22:17  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

04-01-18 22:39  Odp: [R] TS-11 Iskra, Mały Modelarz 11/63
andy 

Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 28
Galerie - 9

- 23

...tam się kłucą czy kłucili / Ił-10 / a mnie robota sama się w rękach pali i jak widać idzie dobrze. Bo toż prosty model w sam raz dla niedzielnego sklejacza jak to mówią, coś się wytnie, coś doklei a efekt i tak będzie dobry. Nie ma znaczenia kto projektował modele które skleiłem, one były wszystkie sklejalne z pomoca moich umiejętności. Podziękowania się należą autorą opracowań, świetna robota Panowie. Wasze modele to dla mnie nektar modelarstwa kartonowego.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018