FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-01-18 12:51  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Messer dzięki za zdjęcie, ale to chyba jakiś inny projekt.

Rozszyfrowałem już o co chodzi z tą częścią 3m. Autor wspomniał o tym przy układzie hamulcowym. Wg mojej interpretacji i skromnych umiejętności - wygląda tp teraz tak:

Do tej wystającej części 3m będzie dochodziło cięgno hamulca.

Części układu kierowniczego:

Zmontowane w całość


Znowu nie mogłem się powstrzymać i przymierzyłem tankietkę.


Pozdrawiam

 
19-01-18 12:57  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,chyba każdy z nas lubi sobie zestawić ,popatrzeć,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-01-18 15:09  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Całość ciekawie wygląda. Gąsienice na tankietce są źle założone. "Jodełka" powinna być skierowana ku górze nie ku dołowi. Są co prawda zdjęcia TK-3 z gąsienicami założonymi odwrotnie (albo takie, w których gąsienice po obu stronach założone są inaczej), ale wydaje mi się, że to raczej jakiś wyjątek. Na większości zdjęć widać "jodełkę" skierowaną w górę.

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-01-18 16:01  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Zasugerowałem się tym zdjęciem
http://czolg.blox.pl/2009/08/Foto-Tank-TK-3.html

Pozdrawiam

--

 
19-01-18 16:17  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Widziałem te zdjęcia, ale w przypadku rozbieżności w sposobie zakładania gąsienic sugerowałem się zdjęciami z epoki.
http://derela.republika.pl/TK_front.jpg

Poza tym gąsienice są złe - za szerokie. Zgaduję, że nie do końca pasowały do koła napędowego. Te z projektu zostały zamienione na inne, prawdopodobnie od TKSa.

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-01-18 16:54  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Takie były dołączone do wycinanki dlatego takich użyłem. Raczej zrywał ich i przedkładał już nie będę bo mogłyby nie przetrwać takiej operacji.
Zasugerowałem się też zdjęciami modelu na okładce

Pozdrawiam

 
20-01-18 12:03  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Kolejny element to błotniki tylne.

Jedyny minus tego elementu to brak wewnętrznej podklejki błotników. Ja wykorzystałem elementy zachomikowane elementy z kół.


Układ hamulcowy. Trochę brakuje rysunków, a opis bardziej zaciemnia niż rozjaśnia, ale już zdążyłem przywyknąć.

Moja interpretacja montażu.


Pozdrawiam

 
22-01-18 16:34  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam

Nie miałem pojęcia jak i gdzie schować prowadnice po których tankietka wieżdżała na transporter (cz nr 15), nie wiem też czy dobrze zrobiłem sklejając cz15 i 15a parami ze sobą

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie:

Zasugerowałem się tym historycznym zdjęciem.

Wymyśliłem sobie (może się mylę) że skoro koło zapasowe jest wyjmowane przy załadunku to część nr 15 musi leżeć na samym spodzie.

Pozdrawiam

--

 
23-01-18 08:57  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No właśnie, jak tankietki były załadowywane na transporter i wyładowywane ??? Z tego niewyraźnego zdjęcia niewiele widać.

--

Post zmieniony (23-01-18 08:58)

 
23-01-18 14:21  Odp: [R] AUTOTRANSPORTER TK GPM
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo ciekawą konstrukcję wziąłeś na warsztat. Podglądam z zaciekawieniem gdyż chciałbym ją kiedyś w przyszłości skleić. Każde Twoje odkrycie jest niemal na wagę złota. Mnie w tej konstrukcji nurtuje inne pytanie. W jaki sposób było sprzęgane sterowanie kołami przednimi autotransportera? Podobno było sprzęgane z systemem sterowania tankietki. Może ktoś wie dokładnie jak się to odbywało? Też się zastanawiałem jak tankietki były ładowane na transporter ale patrząc na to powyższe zdjęcie wygląda na to że wjeżdżały same. Trzymam kciuki za ukończenie projektu. Tak naprawdę to niewiele już chyba zostało. Mogę być spokojny.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024