FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-01-18 13:58  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dla mnie to też czarna magia była,aż pewnego ,słonecznego dnia Kolega Ostoja podesła mi takiego linka...
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=7187&t=4622&filtr=0&page=1#reply_7187
krok po kroku...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-01-18 14:05  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Tylko fotosik się zmienił od tego czasu i moje wskazówki są już nieaktualne.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
10-01-18 14:14  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

"Nieaktualne" ???? A działają.... hm...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-01-18 15:24  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,nauczyłem się i ja ,działa wg instrukcji Ostoi,u mnie komputer nie wpuszcza linkera,którym się do tej pory posługiwałem,Tyle ,że ściągam kody miniaturki,pozdrawiam Marek



Tak wygląda kod ,trzeba to podosuwać ,kody pobrałem z miniaturki

[URL=https://images85.fotosik.pl/463/87590ed2ee55aa8f.jpg]

[ IMG]https://images85.fotosik.pl/463/87590ed2ee55aa8fm.jpg[/IMG][/URL]

Post zmieniony (10-01-18 15:45)

 
10-01-18 16:16  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie przeczę że sposób przeróbki linku fotosikowego nie działa - DZIAŁA! - ale cała grafika i otoczka fotosika się zmieniła, jednak jest to do opanowania. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-04-20 16:24  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po długiej, albo i bardzo długiej przerwie spowodowanej wieloma czynnikami z remontem domu, zmianami w pracy i nygustwem włącznie ;) powoli, ociężale ruszają prace na Tygrysem. Wieża i kadłub w zasadzie oprócz mocowania liny do naciągania gąsienic skończone. Wszystko pomalowane podkładem. I widać teraz co jeszcze trzeba podszlifować.







Na zdjęciu konkretnego czołgu, który chcę zrobić zobaczyłem, że nie ma wyrzutni granatów i musiałem je usunąć.




Kombinuję jak qń pod górkę ;) z wężami od filtrów powietrza. Chciałem uzyskać efekt 10 kątnej rury, ale to co mi wychodziło wyglądało fatalnie. Na dzień dzisiejszy mam dwie opcje do wykonania, z nawiniętym drutem (jego średnica może się ewentualnie zmienić) lub z lnianym materiałem. Ewentualnych sugestii chętnie posłucham.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-04-20 20:52  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.
W temacie przewodów do filtrów zerknij w link poniżej :
https://technokam.pl/galeria/koszulki-izolacyjne-i-elektroizolacyjne/
Tylko kwestia dobrania średnicy

Pozdrawiam.Jarek

--

Post zmieniony (19-04-20 20:53)

 
19-04-20 22:33  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam ja w swoim modelu Tygrysa wykorzystałem linke (sznurek) z jakiegoś chyba starego plecaka nasączałem superglu ,aby dało się odciąć bez rozwarstwień w miejscu cięcia a środek pomiedzy cieciami zostawał elastyczny noi farba I tak to wygląda u mnie pozdrawiam ,acha piękny model powstaje u ciebie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 
20-04-20 08:37  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Koszulki elektroizolacyjne lubią po jakimś czasie rozłazić się (strzępić ) i kleić. Stosowałem i tak miałem.

Pozdrawiam.

--

 
18-11-20 12:43  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolor bazowy z cieniowaniem już !!! ;) położony.



Na początku budowy Tygrysa dałem się namówić jednemu z forumowiczów ;) na figurkę. No i trochę nerwów mnie to jej malowanie kosztowało. To jest drugie podejście i ostatnie :) Lepiej już nie potrafię niestety. Mapa oczywiście okolic Kurska :) Węże do filtrów powietrza wykonałem z koszulek termoizolacyjnych jak mi doradził filcu21 . Dzięki !



--

Post zmieniony (18-11-20 12:54)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024