FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 23Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
20-01-18 13:25  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Cześć.
Dziś lotki i uzbrojenie skrzydłowe.
O tych pierwszych w zasadzie nie ma sięco rozpisywać. W zasadzie standard poza tym, że natrasowałem trymery nagniotłem delikatnie imitacje żeber pod poszyciem. Tak samo jak w przypadku sterów wysokości i kierunku.







No ale lufy Browningów AN/M2 wymagają już nieco wyjaśnienia.
Otóż założenie było takie, by zrobić je w standardzie. Niestety poległem już na pierwszej próbie zwinięcia lufy z papieru. Niby taka prosta rzecz, a jednak. Zwinięcie i sklejenie tak małej lufki tak by zachowała każdą ze swoich trzech średnic (wylot lufy, chłodnica i trzpień mocujący w skielecie) i poprawny współosiowy kształt, bez zniekształceń okazało się dla mnie za dużym wyzwaniem. Nie poszło. Kolejne próby przy trzech pozostałych również okazały się niezadowalające. Postanowiłem więc kupić gotowce Mastera i żeby oszczędzić sobie nerwów z malowaniem wymyśliłem sobie że będę je czernił chemią.
Nabyłem taki oto specyfik


I lufy po delikatnym przerobieniu i dostosowaniu ich do wymogów montażu w tym modelu, po czernieniu wyszły tak


Według mnie genialnie. Czernienie nadaje im wygląd prawdziwej broni i nic nie trzeba już z nimi dalej robić.
Tak wyszły zamontowane w skrzydłach




Finalnie przeróbka luf kosztowała mnie tyle co dwa modele, ale za to efekt jak dla mnie kosa, a koszt preparatu to inwestycja także w przyszłe modele. Starczy chyba do końca życia.
Tyle na dziś.
Pozdro!

--

Post zmieniony (20-01-18 13:44)

 
20-01-18 13:47  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fakt, kosa!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-01-18 14:00  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A dla mnie kozak. Cały model oczywiście. No i lufy prze kozak.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
20-01-18 15:10  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trochę dziwnie wyglądają tak świetne lufy przy rastrze druku pokryć skrzydeł.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-01-18 15:19  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

No nie wiem czy tak dziwnie. Wycinankowe lufy też nie miały rastra. Były to części wypełnione czarnym kolorem, z naniesionymi otworami chłodnic, ot co.
Poza tym zdjęcia są jak widać bardzo dużym powiększeniem. Czy oglądając model gołym okiem widzisz raster?

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
20-01-18 15:21  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jestem przekonany że rastra na żywo nie widać. Lufy wyglądają kapitalnie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-01-18 23:59  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Apropos tego preparat - mam w domu cos co zwie sie oksyda Gosiba. Moja sp. Zonka zakupila to do czernienia srebra i innych metali. Sprawdzilem na miedzianym drucie i rowniez pojawia sie warstwa czarnego osadu, a po starciu pozostaje lekki efekt oksydowania. Czy w czasie uzywania rowniez czules lekki zapach siarkowodoru? Bo w przypadku tej mojej oksydy bylo lekko czuc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-01-18 07:21  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Niczego nie czułem. Ale też nie wczuwałem się.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
01-02-18 12:30  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Siema!
Doczekaliśmy "mariażu" kadłuba ze skrzydłem.
Nie bez bólu. Oklejki skrzydło-kadłub to istna masakra. Gdyby autor nie zrobił tych elementów jako podwojone, musiałbym kupić nową wycinankę. To chyba najtrudniejszy do wykonania element tego modelu, choć wygląda tak niewinnie.
A może po prostu się starzeję i percepcja już nie ta... Nie wiem.
No jakoś wybrnąłem z tego, choć kolokwialnie mówiąc d...y nie urywa.
Cały pic polega na tym, że najpierw montuje się dolną trójkątną część tych owiewek za skrzydłem, a do tego na styk główne oklejki górne. Te z kolei muszą zejść się idealnie z przednimi oklejkami wewnętrznych wlotów powietrza. Główne górne oklejki trzeba uformować w dwóch płaszczyznach w przeciwstawnych kierunkach, no ale to akurat w kaźdym samolocie tak jest. Problem w tym że są one dosyć szerokie. Oklejając lewą stronę oklejka w jednym miejscy załamywała mi się. Jakoś to w końcu wygładziłem ale z lewej strony zrobiłęm już dodatkowe nacięcia żeby tego samego uniknąć. Dodatkowo podzieliłęm górne oklejki na dwie części tnąc po nadrukowanym ączeniu blach. To trochę ułatwiło dopasowanie do oklejek wewnętrznych wlotów.
Na zdjęciach uwidocznił się nieco powycierany w niektórych miejscach retusz. Cóż, dopiero na zdjęciach zauważyłem. Poprawię to przed lakierowaniem, które będzie teraz następnym krokiem, gdyż mam już gotową bryłę płatowca. Do sklejenia zostały elementy zewnętrzne, czyli podwozie, klapy i śmigło. Może nawet uda mi się jednak ukończyć ten model...

Tak to wygląda, choć gołym okiem nieco lepiej niż na zdjęciach.
... Tak się pocieszam...











I rzut oka na całość płatowca.

Ależ to ładny samolot był.







Tyle na dziś.
Pozdro!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
01-02-18 14:19  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Eh, aż mnie ciągnie żeby wrócić do niego.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 23Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024