FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-01-18 15:13  [R/G] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Oto Embraer / Aermacchi / Aeritalia AMX, wydawnictwa Hobby Model w skali 1:33.
Latającą rurą bym tego nie nazwał (co usprawiedliwia że jednak go robię mimo niechęci do rur) - może raczej kieszeniolotem. Podoba mi się, więc wygrzebałem z dna szafy jeden z najstarszych przetrwałych jeszcze modelarskich zakupów, który kiedyś tam zaparłem się, że skleję. Wobec swoich postanowień staram się być lojalny więc do dzieła.


Myślałem, żeby budowy tego gniota nie pokazywać ale co tam... Może ktoś inny się zdecyduje - niech wie, w co się pakuje ;-)
Model nawet jak na 1994 rok jest opracowany fatalnie - krzywe, niesymetryczne części, brakujące po pół centymetra na poszyciu, wszystko rysowane ręcznie i raczej na oko.
Ale nie będę się więcej znęcał nad opracowaniem - w końcu od tego się jest modelarzem, żeby sobie z tym radzić, prawda?
Po stwierdzeniu powyższego zdecydowałem, że model będzie malowany - standard nie zadowoliłby mnie. Dlatego też niektóre nie nadające się do użytku oryginalne części zastąpiłem własnymi, dopasowanymi. Musiałem zrobić korektę kształtu kadłuba za kabiną (tam się już rozszerza), co pociągnęło za sobą korekty dalszych segmentów .
Szpachlówki używam tylko tam, gdzie okazało się to absolutnie konieczne.



Wnętrze kabiny w wycinance wyglądało tak:


Więc musiałem je sobie zrobić samemu:


Fotel pilota zrobiłem z kartonu barwionego w kilku odcieniach. Wiem, że kolory niezbyt pasują, ale przyjmijmy, że mój fotel jest nowy :-)


A to stan budowy z ostatnich dni, przechodzę do skrzydeł.




--

Post zmieniony (15-04-18 15:07)

 
08-01-18 15:29  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Superowo, podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-01-18 15:33  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No wiesz ... tak od razu z grubej rury opracowanie z błotem zmieszać ... toż to się nie godzi :P
Sądząc po tym co pokazałeś do tej pory to szykuje się naprawdę zacny model. Powodzenia, na pewno będę obserwował. Swoją drogą przydał by się nowe opracowanie tej maszyny ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-01-18 15:42  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Trochę zmieszałem, przyznaję - więc i sam czuję się zmieszany :-)
Zwłaszcza, że rzadko to robię - bo uważam, że każda kicha w opracowaniu jest wyzwaniem dla modelarza a nie powodem do zgnębienia projektanta.
Jedyne, co zawsze krytykuję to zbytnie uproszczenia.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-01-18 16:07  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
kari   

..., a co na to wszystko odpowie autor projektu M. Grabowski? ;-)
------------------------------------------------------------------------------------

 
08-01-18 16:15  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Oj tam, oj tam. Nie oczekujmy obrony opracowania sprzed 24 lat... Wcale tego nie oczekuję.
Czas leci, umiejętności i możliwości się zmieniają.
Teraz wystarczy kilka klików i mamy zdjęcia oryginału, można sobie poradzić.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-01-18 16:29  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Rury" w każdej formie to nie moje "klimaty" ale podglądam z ciekawością.
A jak zamierzasz zrobić linie podziału blach poszycia jeśli zamierzasz owo cudo malować ?
Powodzenia życzę.
Ryszard

 
08-01-18 16:35  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Linie i nity wygniatam (słabo to na razie widać), pomaluję natryskiem i spróbuję zrobić jakieś lekkie ślady zużycia. Nie lubię tego (zwłaszcza, jak jest nadrukowane już w wycinance) i nie mam wprawy, ale AMX jest cały szary i po prostu... nudny ;-) więc zaznaczę chociaż jakieś zróżnicowanie odcieni.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-01-18 22:16  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Dla mnie bomba - chociaż preferuję standard to w przypadku tego opracowania po prostu NIE DA się go zrobić. Ale model da się zrobić inaczej i dlatego Twoje podejście do tematu bardzo mi odpowiada. Wielki szacun.
Kibicuję i czekam na kolejne odcinki serialu.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
08-01-18 22:23  Odp: [R] Włoski współczesny samolot myśliwski AMX - Hobby Model 1:33
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A jednak... ktoś go zrobił w standardzie :-)
Ja znalazłem TAKĄ galerię. Są zbliżenia i jak dla mnie - nie wygląda to optymistycznie.
Nie krytykuję tu wykonania, ale zarówno od opracowania, jak przede wszystkim od siebie - wymagam nieco więcej.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024