FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-01-18 13:45  [R/G] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mimo, że Tygrys jeszcze nie skończony :( rozpocząłem budowę drugiego modelu, czyli Stara 25 ,,sikawkę" :) Jest to taki powrót do moich dziecięcych lat, gdy dziadek i ojciec działali w OSP, a ja z innymi dzieciakami mieliśmy radochę jak mogliśmy posiedzieć w samochodach, właśnie Starach 25, nie mówiąc już o tym jak nam druhowie włączyli sygnały lub dali hełmy do noszenia :) Kiedyś zakupiłem wycinankę Stara 25 skrzyniowego wraz z ,,laserkami" i chciałem go przerabiać na wóz straży pożarnej, ale dowiedziałem się, że takowy będzie wydany więc poczekałem, zakupiłem i teraz skrzyniowy będzie ewentualnie dawcą części, które skopię przy pożarniczym. Model będzie tradycyjnie już dla mnie malowany i coś tam może delikatnie przerobię lub dodam. Dość gadania, na początek okładka.



Ramę, silnik i inne duperele, których nie będzie widać robię z tego co zaproponował autor wycinanki w dość uproszczonej wersji.



I pierwsza warstwa podkładu, żeby było wiadomo co przeszlifować.



Przednie koła, które wykonuję inaczej niż przewidział autor. Bok opony zamiast dwóch pasków robię z ,,wafielka" od piwa :) Teraz będzie to nasączone SG i przeszlifowane.



I to by było dzisiaj na tyle.

--

Post zmieniony (19-03-18 18:34)

 
26-01-18 12:16  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Koła prawie na ukończeniu. Został jeszcze podkład i ostateczny szlif, a potem już malowanie. No i przy okazji w końcu załąpałem z tym wklejaniem zdjęć :)



Ryszardzie - używam ,,wafielków" z różnymi reklamami ;) bo też jestem zwolennikiem ,,degustacji" różnych smaków i producentów :)
Halogen - jeśli chodzi Tobie o załogę druhen to właśnie kompletuję i się przebierają ;)



P/s jeśli moderator uzna druhny za niepożądane w relacji proszę o wiadomość i przejdą do konspiracji ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-01-18 19:29  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. kudłaty998 - na tym etapie, na którym jestem spasowalność jest dobra. Przy kabinie, którą akurat wykonuję są malutkie niedokładności, ale do opanowania. Przy druku trzeba uważać oczywiście z klejami np. Hermol pięknie rozpuszcza druk :) Reszta na bieżąco ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-02-18 12:20  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początki kabiny. Główna oklejka była około 1,5 mm za długa na dach i podłogę, ale żeby nie kombinować z przodu kabiny przy drzwiach wyciąłem nadmiar w na tylnej ścianie kabiny. Przy malowanym modelu to w niczym nie przeszkadza. Dach niestety musiałem szpachlować bo oklejki przykleiłem na klej wikolopodobny i jak wszystko ładnie zeschło to też ładnie zrobiły się krowie żebra i małe fałdki. Jak usiłowałem to poprawić to oczywiście efekt był jeszcze gorszy. Na szczęście szpachel i kit zrobią git :) Żeberka nawiewu wykonałem tylko na lewej ścianie kabiny tak jak w oryginale, a wycinanka przewiduje na obu stronach.



Zrobiłem też siedzenia i osłonę silnika z pokrowcem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-02-18 15:34  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Udało mi się zamknąć kabinę. Nie powiem, żebym nie miał trudności z dopasowaniem przednich elementów. Nie wiem z czego to wynikło. Musiałem dociąć po skosie górne części ramek okiennych od środka kabiny, a z kolei z lewej strony pod dachem musiałem wkleić klinik (strzałka na zdjęciu) gdzieś niecały milimetr grubości.



Wykonałem też przednie błotniki (przyłożone luźno).



No i rozpocząłem zabudowę. Na razie szkielet tak jak go zaprojektował autor, plus ode mnie podłużne wzmocnienie pod tylną częścią dachu (strzałka). Części szkieletu pasowały do siebie wręcz idealnie. Przed oklejaniem pomny dachu kabiny na pewno dodam od siebie jeszcze jakieś wzmocnienia czy kawałki podposzycia, żeby uniknąć zapadanie się poszycia.



No i wszystko złożone na sucho ,,do kupy".



Nie może oczywiście zabraknąć aktualności z kompletowania załogi. Żeby przez niektórych kolegów nie być posądzanym o brak patriotyzmu ;)) dzisiaj druhny z OSP Równe.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-02-18 12:15  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
GTiStyle - fotele wycięte z wycinanki podklejone na brystol, żeby było można kanty oszlifować i pomalowane dwoma odcieniami brązu.
Przedział ,,bojowy" skończony. Oklejka przedniej części była za niska o około 1,5 mm no i uformowanie listków na zaokrągleniach tylnej części dachu to już wyższa szkoła jazdy. Nie wiem czemu autor zrobił to z jednego listka, a nie z kilku jak w przedniej części dachu. I taka mała niekonsekwencja w projekcie, bo skoro kabina kierowcy ma zaprojektowany falc/rant łączenia dachu z bokami to czemu nie było tego w przedziale ,,bojowym" ? Dużego problemu z dorobieniem nie miałem, ale w sklejaniu bez malowania ten problem już by był.
Całość pomalowana pierwszą warstwą podkładu. Jak porządnie wyschnie doszliwowanie nierówności i poprawienie trasowanych linii, a potem już czerwień :)



Muszę się spieszyć bo załoga już prawie skompletowana ;)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-03-18 14:58  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nadwozie ,,się" maluje. Viking_BB - miałem już zakupione Humbrole, tak ze dzięki za link do testu, ale tym razem niestety nie skorzystam. W czasie schnięcia poszczególnych warstw robię wyposażenie.
Drabiny zrobione z cienkich listewek pomalowanych filtrem z farb olejnych.



Zwijadła do węży w wycinance były zbyt uproszczone i dlatego wykonałem je sam od podstaw.



Do armatki wodnej żeby ją trochę urealnić użyłem z wycinanki tylko szablonów do wyginania rur, które to wykonałem z cyny o średnicy 2,5 mm. Reszta armatki to moja radosna twórczość ludowa :)



Już miałem armatkę montować ale rozwaliło główny zawór od wody ;)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-03-18 16:14  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Pierwsze warstwy lakieru. Dla mnie zupełnie inaczej, tzn. trudniej maluje się farbą (Humbrol) z połyskiem w porównaniu do matowej. Tak, że szału nie ma, ale mam nadzieję, że ostatnia warstwa trochę polepszy widok.



A że do soczystej czerwieni pasuje ,,soczysty" czekoladowy ;)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-03-18 09:13  Odp: [R] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Rozpocząłem składanie wszystkiego ,,do kupy" :)
Szoferka (reflektory jeszcze nie skończone)




I przedział bojowy.



Jak się okazało, że przedział bojowy już prawie skończony to zaraz i załoga się znalazła :) Testują nowe mundury w jakie mają być podobno wyposażeni wkrótce strażacy.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-03-18 18:51  Odp: [R/G] Star 25 - samochód pożarniczy, Answer, 1:25.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Udało się skończyć model przed konkursem w Nowym Tomyślu. Fakt, że ostatnie malowania robiłem już w sobotę przed pierwszą w nocy, a składałem w całość od piątej rano, ale na konkurs zdążyłem :) Zapraszam do galerii.



I na koniec bardzo miła dla mnie zdjęcia dyplomu i medalu jakie Star zdobył na konkursie w Nowym Tomyślu za zajęcie pierwszego miejsca w swojej klasie oraz nagrodę wydawcy ANSWER.




--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024