FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-12-17 19:14  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziwne, że nikt nie pochylił się nad bieżnikiem, który słabo przypomina oryginalny ( były różne opony to fakt ), a szczególnie widoczne jest zbyt bliskie położenie pierwszego i ostatniego "wąsa" bieżnika - rzecz w sumie chyba była łatwa do poprawienia szczególnie, że opony były malowane.

 
17-12-17 20:45  Odp: [R] AEC Matador - Answer
greg   

Ok Piterpanzer, tylko, że w przytoczonej/zapodanej przez Ciebie relacji (z budowy plastikowego Matadora) jasno wynika iż system śrub spinających/łączących resor/y z mostem/ami jest zupełnie inny. Tam są śruby w kształcie tzw. 'ceownika', które są prawidłowo (zgodnie ze stanem faktycznym/rzeczywistym w realu) "zamocowane", tzn. każda biegnie/okala resor (od góry), który to jest/wypełnia przestrzeń pomiędzy jej dwoma końcami a raczej nagwintowanymi bokami/ramionami. Dalej, końce ich (śrub) przechodzą przez dziury/'ucha' (tworzące -z mostem- fabryczny jeden monolit bądź dodatkowe (oddzielne) "żelastwa" i zakończone nakrętkami, które to wszystko razem ze sobą łączą (skręcają/zaciskają/c). Demon natomiast 'puścił'/'ułożył śruby tak, że po pierwsze; resor "osadzony" jest pomiędzy dwoma oddzielnymi śrubami 'U',które są w dodatku odwrócone "brzuszkiem" do góry.
po drugie; z takiego ułożenia wynika,że sam resor -od dołu- "wisi" jak gdyby "w powietrzu" a przy tym rodzaju śrub ('U'), które są zastosowane w wycinance powinny być tak jak opisałem to w moim wcześniejszym wpisie czyli "brzuszek" litery 'U' powinien przylegać swoją wewnętrzną częścią do spodniej części (o okrągłym przekroju) mostu, 'biec' dalej ku górze i nad kwadratem/blachą (leżącą na górnym piórze resoru) i tam zakończone powinno to być nakrętkami.
Czyli reasumując; wystarczy obrócić śruby z pozycji "brzuszka" u góry na/w pozycję "brzuszka" na dól pod most/y ;)

 
17-12-17 23:33  Odp: [R] AEC Matador - Answer
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

greg, chyba nie wystarczy obrócić śrub ;-)
Looknijcie tu:
https://www.net-maquettes.com/pictures/aec-0853-matador-walkaround/?afg597_page_id=1#afg-597
Na fotkach 17 i 18 dobrze widać tylny most. Wygląda na to, że "brzuszki" U są u góry ale za to... w poprzek resora.
Zresztą w tym żywicznym Matadorze ze sznurka Piterpanzera też tak wygląda.

Tu też to widać:
http://files.site-fusion.co.uk/webfusion154885/image/w3aecmatador.jpg

--

Post zmieniony (17-12-17 23:35)

 
18-12-17 00:36  Odp: [R] AEC Matador - Answer
greg   

Masz rację vwsmok-u z tym, że jesli taki typ śrub/y jest w obiekcie rzecztwistym (i tym samym w wycinance) gdzie tworzy ona jak gdyby literę 'U' do góry nogami, to musi ona bezapelacyjnie -co zresztą potwierdzają 'Twoje' fotki - "osiodłać" 'na okrak' (że się tak 'po dżokej-sku 'wyrażę :) ) resor a nie tak jak jest teraz, że śruby tylko przylegają do boków resorów, które to (resory) nie przechodzą wewnątrz śrub. Poza tym na fotce widać również iż przestrzeń między "brzuszkiem" śruby dwustronnej jest wypełniona specjalnie ukształtowanym (pod ten "brzuszek") "żelastwem", który jest od góry wycinkiem koła/okręgu a od spodu płaski na styku z resorem. Tak czy siak śruby są poprawne ale ich umocowanie należaloby poprawić o ile nie wyrządzi to szkody dla już sklejonego na tym etapie modelu.
Mam tylko nadzieję, że gospodaż nie ma mi za złe moje "wymądrzanie się" w nie swoim "domu" (czyt. w temacie/wątku) ;)

 
18-12-17 07:26  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Greg, a za cóż bym miał mieć złe? A ja to bardzo dziękuję. Fajna merytoryczna dyskusja, poparta materiałami źródłowym. To nic innego tylko wartość dodana do relacji, a więc proszę o więcej. Co do zawieszenia i ułożenia śrub, to tak. Materiały mam z podanego przez vwsmoka linku, odwrotnego ułożenia "U" byłem pewny, natomiast obrócenie o 90stopni, zepsułem. Zobaczę jak z poprawą będzie, bo o ile przy samym resorze rozmontowując dolną płytę spinającą śruby powinno się dać obrócić, to te półksiężyce do nich zamontowane są z kolei trwale przymocowane do osi. I tutaj już obawiałbym się odrywania tego. Niech to pozostanie nauczką i podpowiedzią dla innych klejących w przyszłości ten model. Halogenie, pochylił, pochylił, tylko, że nie tutaj. Z Piterpanzerem na 1-25saf był ten wątek omawiany.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-01-18 17:36  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzień dobry.
Od ostatniej aktualizacji pracowałem nad kabiną, ale zacznę od czego innego w opisie. Przepraszam, ze poprzednim razem nie odpowiedziałem na pytania związane z plandekami, zaaferowałem się zagadnieniem związanym z zawieszeniem. Na chwilę obecną (pomimo, że przecież pakę będę robił za chwilę) nie wiem z czego robić boczne kurtyny. Skłaniam się ku chusteczce zwiniętej na BCG i malowanej – podobnie jak to robiłem w Scammelu, przy kurtynach kabiny…ale nie wiem czy się uda. Tutaj jest to zdecydowanie większy element i nie wiem czy podołam mu w ten sposób.
Wracając do przedmiotu bieżącej aktualizacji…pracuję obecnie nad kabiną. Oprócz tego co przewidziano w opracowaniu, postanowiłem wprowadzić kilka uzupełnień. Zmodyfikowałem poszycie foteli, właśnie wspomnianymi wyżej chusteczkami. Dodałem trochę nitów (jeszcze nie wszystkie są przyklejone). Wprowadziłem też swojego rodzaju lubianą przeze mnie scenkę rodzajową z życia załogi ;) Zdjęcie przed montażem dachu, bo po nim, niewiele w środku widać. Nie wiem natomiast o co chodziło w uwagach dotyczących za niskiej kabiny, w zakresie zewnętrznego obrysu pasowało mi wszystko. Pewien problem miałem z czym innym, a mianowicie osłoną silnika. W opracowaniu jest to element wiszący w powietrzu, bez wręg utrzymujących jego kształt. Skserowałem sobie dwukrotnie tylną ścianę kabiny, gdzie zaznaczony jest kształt w jaki ten element powinien być ukształtowany i z niego zrobiłem wręgę. Sama osłona nie jest na całej długości kabiny, z przodu jest element 107 A…który nie bardzo zrozumiałem jak ma być umiejscowiony, wypełniłem więc nim powstałą po przyklejeniu osłony szczelinę…i tutaj pojawił się problem, gdyż środkowa, dodane przeze mnie wręga, pozwalała wprawdzie na montaż kabiny na silniku, ale nie dawała możliwości prawidłowego umiejscowienia jej. Nie pozostało nic innego jak usunięcie jej. Udało się bez szkód i kabinę można teraz prawidłowo ustawić. Całość nie jest jeszcze przyklejona do ramy.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-01-18 17:56  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Seweryn F.   

Jeśli mogę coś zasugerować, to jako materiał do robienia plandek, wszelkich kurtyn czy płóciennych drzwi - folia ołowiana. Jest idealnie wręcz podatna na uplastycznianie. Modelarze plastikowi używają jej od dawna. Są różne grubości i wielkości arkusze na rynku, więc z zakupem problemu nie ma. Do tego odapada ta dosyć niefajna tekstura chusteczki higienicznej nasączonej BCG lub Sidoluxem.
Nie wiem tylko, czy w modelach kartonowych takie odstepstwo materiałowe jest akceptowalne? No ale skoro uzywa się żywicznych gąsek, toczonych luf etc...
pozdrawiam

Post zmieniony (06-01-18 19:55)

 
06-01-18 18:12  Odp: [R] AEC Matador - Answer
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Bibułki papierosowe całkiem nieźle udają brezent. Można je sklejać w większe arkusze, zwijać, miąć, malować etc.
Chyba jeszcze można kupić coś takiego ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
06-01-18 20:17  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Muszę przyznać, że brzydki jak noc, ale wykonanie Demona - rewelka :-) !

 
21-01-18 20:52  Odp: [R] AEC Matador - Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie ma co się obijać, więc lecimy dalej z robotą. Kolejnym elementem jest paka. Zdawałoby się, że to prosty element – podłoga i cztery ściany, ale jednak trochę dłubania jest. Na zdjęciach stan aktualny, jeszcze trochę pracy przede mną. Ostatnie fotki całości tylko przymierzone, bez montowania na stałe.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024