FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 23Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
02-01-18 17:54  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Wygląda super. Patent na lampki i reflektory świetny ... do zapamiętania na przyszłość. Dzięki i powodzenia dalej.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
02-01-18 18:02  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Fajnie zrobiłeś lampy.

Zastanawiam się czy byłbyś w stanie wrzucać zdjęcia w wyższej rozdzielczości? Nie tutaj na forum oczywiście, tutaj niech będą takiego rozmiaru jak są, ale na flickrze żeby się dało przybliżyć i obejrzeć detale. Próbuję wypatrzyć miejsce cięcia szkieletu i nie mogę - pomyślałem że na zbliżeniu byłoby widać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-01-18 22:35  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki.
Killy, zdjęć większych nie będę wstawiał. Te są chyba dostatecznie duże. Prowadzę relacje również na Kartonworku gdzie używam fotosika. Wstawiam tam te same zdjęcia co prezentowane tutaj przy użyciu Flickera. To już samo w sobie jest dość pracochłonne więc wybacz ale dodatkowej roboty nie będę sobie dokładał. Może postaram się lepiej kadrować, ale miejsce cięcia szkieletu nie wymagało w moim odczuciu zbliżeń, bo to raczej żadna wielka filozofia. Ale żeby odpowiedzieć w pełni na Twoje pytanie, powiem że ciąłem obok żeber w miejscach gdzie są pomalowane na czarno wycięcia w wypełnieniach szkieletu pod wyloty łusek z karabinów. Tych zagiętych żeber.
Odciąłem razem z żebrami czyli po ich wewnętrznej. Same żebra spiłowałem o pożądaną grubość i dokleiłem spowrotem. Nawet ma zbliżeniu by nie było tego widać. Oczywiście ten zabieg dotyczył obu skrzydeł.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
02-01-18 23:00  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Finalnie wygląda tak " - czyli wspaniale !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-01-18 23:58  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Laszlik, dziękuję za wyjaśnienie. Już widzę którędy poszło cięcie.

> wybacz ale dodatkowej roboty nie będę sobie dokładał

Oczywiście! Ale myślę że to co zaproponowałem to by było nawet mniej roboty. Jak mniemam teraz zmniejszasz zdjęcia na komputerze, wgrywasz je i udostępniasz w rozmiarze oryginalnym? Ja proponuję wgranie zdjęć w rozmiarze oryginalnym i wstawienie na forum miniaturek o takim rozmiarze jak obecnie. Miałbyś mniej pracy (bo nie trzeba przeskalowywać samemu), ale więcej megabajtów do wgrania. Oddaję pomysł pod rozwagę :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-01-18 12:30  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Laszlik, czy do wykonania świateł za pomocą Bondicu tworzyłem jakiegoś kopytka z plasteliny itp.?

--
Pozdrawiam !

 
05-01-18 12:44  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Cześć napisałeś tak:

"Następny schodek ujawnił się po wycięciu i uformowaniu poszycia. Okazało się mianowicie że poszycie jest za małe po rozpiętości w stosunku do szkieletu. Trzeba było ciąć szkielet w połowie i skracać. No jakoś poszło, ale nie lubię takich kwiatków

Możesz określić o ile w sumie musiałeś skracać szkielet skrzydeł na jedną stronę, aby wszystko się zgrało?
Czy to jest wina projektu i każdy kto będzie sklejał ten model będzie musiał skracać szkielet skrzydeł ?

Pozdrawiam

--

 
05-01-18 13:38  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prawdopodobnie poszycie się skurczyło pod wpływem kleju BCG.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-01-18 20:24  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wara mi opadła do samej podłogi...
Pięknie sklejasz, a lampki jak prawdziwe :-)

 
07-01-18 23:59  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki jeszcze raz.
Do wykonania świateł z Bondicu żadnego kopyta nie używałem. Po prostu kropla tego kleju (żywicy) nałożona na poszycie i utwardzona lampką UV, jak już pisałem.
Poszycie mogło skurczyć się od impregnacji BCG, choć z początku odrzucałem taką tezę. Pisałem że użyłem zbyt gęstego kleju, przez co wolniej wysychał. Przedłużony czas jego oddziaływania na poszycie mógł doprowadzić do tego. Na pewno doprowadził do pofalowania poszycia. Na zdjęciach tego nie widać ale idealnie gładkie nie jest. Ale przełykam to jako lekcję i doświadczenie które pozwoli mi uniknąć tego typu wpadki w przyszłości.
Szkielet musiałem skracać o niecały milimetr po każdej stronie. Mniej więcej.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 23Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024