FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 39 z 134Strony:  <=  <-  37  38  39  40  41  ->  => 
18-04-18 16:48  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Podpisuję się pod postem kangaroo, szczególnie ostatnim akapitem. Beaufighter którego teraz kleję jest dla mnie rewelacyjnym kompromisem pomiędzy prostotą sklejania a detalizacją. Makiety silnika do wykonania w dwa wieczory, kabina zdetalizowana na tyle żeby nie razić prostotą, a jednocześnie na tyle uproszczona że nie wymaga kilku tygodni pracy. Owszem, fajnie jest czasami skleić coś maksymalnie zdetalizowanego, ale jednak to to umiarkowanie rozbudowane modele klei mi się najlepiej.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-04-18 16:48  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jeśli chodzi o projekty to problem leży nie u wydawcy, a u projektanta modeli. Większość projektantów projektuje modele pod siebie, a nie na zamówienie od wydawnictwa. I jak wszystko opiera się o koszty.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-04-18 18:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ale modeli nieprzedetalizowanych jest w sklepach z kartonikami jak psów. Wystarczy przejrzeć całą kategorie samoloty.

 
18-04-18 19:10  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ArIzOnA   

Byłem dziś w EMPIKU. Modeli kartonowych na półce jak na lekarstwo.
bewup: masz rację - Hornet w 1/300 wygląda imponująco.

--
Pozdrawiam

 
19-04-18 09:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

To o czym pisze Kangaroo i Killy, chciałem już od dawna poruszyć. Myślę, że większość modelarzy to zauważa, że jest parcie na w mojej ocenie zbyt dużą detalizację modeli. Co to powoduje:
Plusy:
- model, bez powiedzmy konieczności dodawania czegoś od siebie .Ewentualnie o ile jest to możliwe, bez wpływu na wygląd (brak białych plam w miejscu gdzie część miała być) rezygnacja z wykonywania niektórych elementów.
Minusy:
- duża ilość małych elementów, które znacznie wydłużają prace nad modelem, a nawet w czasie sklejania zniechęcają do dalszej pracy
- opór przed sklejaniem mniej doświadczonych modelarzy = brak zakupu
- większe koszty opracowania modelu = droższy model
- dłuższy czas opracowania modelu = mniej czasu na inne tematy

Wiem, że pewnie nie jest łatwo znaleźć ten złoty środek, bo jedna grupa odbiorców chcę właśnie takie o bardzo wysokim poziomie uszczegółowienia , a innym to nie pasuję itp.
W plastikowych modelach pogodzili to w ten sposób, że większość modeli "pudełkowych" ma średni poziom detali, a nawet nazwał bym to skromny :). Jak ktoś ma ochotę na super detalizację to robi ją we własnym zakresie lub korzysta z oferowanych dodatków, których jest bardzo dużo. Oczywiście tu jest łatwiej bo model i tak się maluje. W kartonie takie dodatki musiałby być kolorystycznie zgodne z barwami użytymi w wycinance. Niemniej jednak może coś takiego by zdało egzamin? Tu musieliby się wypowiedzieć wydawcy i projektanci, czy to miałoby sens.
Tak czy inaczej ja osobiście wolałbym model o niższej detalizacji (chodzi o detalizacje np. w samolotach silnika, kabiny, wnęk podwozia głównego), dobrze odzwierciedlony bryłowo i ładnie opracowany graficznie, niż model z bogatym wyposażeniem powyżej wskazanych rejonów, bo często te detale i tak są niemal, lub w cale nie widoczne. Oczywiście w przypadku czołgów, czy okrętów , czy pojazdów szynowych, budowli jest inaczej.
Zobaczymy co przyniesie modelarska przyszłość.

--

 
19-04-18 10:56  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Modele Marka Pacyńskiego (znam uszczypliwe uwagi pomiędzy forum a MP) i Pawła Mistewicza są wg. mnie przywoicie zbalansowane. Dodatkowo modela MP po obróbce ProArte zyskują dzięki 'graficznej panierce' ;) a Paweł też poprawia z modelu na model szatę graficzną, więc jest z czego wybierać. Tylko czasu brak na cięcie. Chętnie bym wziął 8 dzień tygodnia dołączony do nowych zeszytów ;)

Czy wiadomo coś na temat wydawnictwa AH i ich zapowiedzi na marzec?

Post zmieniony (19-04-18 11:02)

 
20-04-18 10:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Jarpen   

A mnie w nowości Model Hobby zastanawia samolocik wiszący nad okrętem,czy może jest to E 14 Y Glen ?

 
20-04-18 14:34  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
pawcio37   

Zapowiedz autobusu SAN H100 A stała się faktem i można kupić już wycinankę, lasery i co jest nowością wycinane oszklenie.

http://www.answer.pl/pl/home/3297-san-h100-a.html
http://www.answer.pl/pl/pojazdy-cywilne-akcesoria/3295-san-h100-a-szkielet-detale-biezniki.html
http://www.answer.pl/pl/home/3296-san-h100-a-oszklenie.html

Ciekawe kto jest autorem opracowania - na stronie modelu nie ma o tym wspomniane.

--

 
22-04-18 09:53  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

PK Graphica uraczyła nas znanym już Volvo N10, ale tym razem w skali 1:25 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=602677403420044&set=gm.826185094231261&type=3&theater

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
23-04-18 17:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na Facebooku Model Hobby zamieścił zdjęcia arkuszy USS Baltimore wydawnictwa Avangard :
https://m.facebook.com/FWHUMODELHOBBY/posts/?ref=bookmarks&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fpg%2FFWHUMODELHOBBY%2Fposts%2F%3Fref%3Dbookmarks&_rdr

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 39 z 134Strony:  <=  <-  37  38  39  40  41  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024