FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 134Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
03-02-18 13:05  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam model, ale nie jestem w stanie zrobić mu zdjęć o przyzwoitej jakości - musisz mi wierzyć na słowo. Zresztą, tu się nie dyskutuje o jakości wydanych modeli, tylko informuje się o nich. Zatem przytoczyłem same informacje o niedawno wydanym modelu, plus kilka subiektywnych uwag.

Przy okazji dorzucę trzy uwagi, nieco bardziej ogólne:
1) modele HMV skleja się "na lekko", bez masywnych szkieletów wzmacnianych grubą tekturą, niemniej kadłuby są dość sztywne i mało podatne na zwichrowanie (jeśli nie przesadza się z ilością kleju); jednak pewna doza staranności jest niezbędna - to nie są modele dla początkujących, nawet te najmniejsze;
2) modele HMV w zasadzie nie posiadają waloryzacji graficznej (np. rdzawych zacieków, deskowania pokładów w różnych odcieniach itp.), jednak są one tak zdetalizowane, że waloryzacja mogłaby powodować wrażenie chaosu plastycznego (uwaga - jedyne znane mi zwaloryzowane wyjątki to model doku pływającego oraz diorama portowa - obydwa modele były prezentowane na Konradusie);
3) modele HMV są trudne do wykończenia, jeśli nie posiada się zestawu "laserów" dedykowanego do danego modelu - a nie do każdego modelu taki zestaw opracowano i wydano; można stosować istniejące prefabrykaty lub własne rozwiązania, ale ich dopasowanie do grafiki modelu może być problematyczne; niestety modele wraz z zestawami potrafią nieźle kosztować (np. model superdrednota SMS Baden z "laserami" kosztuje 400 zł) - ale ceny niektórych polskich zestawów okrętowych też osiągają ten poziom, a nawet potrafią go przeskoczyć...

Na koniec jeszcze nieco konkretów: model pancernika SMS Nassau składa się z 4176 części, a po sklejeniu powinien mierzyć 585 mm długości. Ciekawostka - model przedstawia okręt według stanu na rok 1908, czyli na początku jego służby; niemniej model zawiera alternatywne części, dzięki którym można upozować go na okres Wielkiej Wojny (czyli Pierwszej Światowej) - np. wieże artylerii głównej z białymi kręgami na dachach (znak rozpoznawczy dla własnego lotnictwa).

--

 
03-02-18 13:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam z HMV sporo towaru magazynie to graficznie może nie rzuca na kolana ale wszystko wygląda przyzwoicie z wyjątkiem starocia Victoria Luisa . Na gpmie pokazany sklejony tak na poziomie góra 4+ i dlatego może nie idealnie to się prezentuje. Jak ktoś zbiera SMS-y to co ma za wybór ?. Tylko ta cena na poziomie wybitnie starounijnym sporo ludków w PL odstraszy.

 
03-02-18 14:00  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

> Mam model, ale nie jestem w stanie zrobić mu zdjęć o przyzwoitej jakości - musisz mi wierzyć na słowo

Grisza: z całym szacunkiem ale moich odczuć na temat poziomu graficznego HMV nie zmienią informacje o ilości elementów, druku dwustronnym czy Twoje zapewnienia o jakości druku. Kontynuacja tej dyskusji nie ma sensu bez zdjęć arkuszy.

ABC: jako że Grisza nie jest w stanie, mógłyś wrzucić 2-3 zdjęcia arkuszy? Jestem zainteresowany tematem ale pomijając jakość sklejenia modelu na zdjęciach w sklepie GPM, na zbliżeniach widać grube, nierówne, czarne kreski. Być może to model z innego wydania albo testowy, drukowany na kiepskim sprzęcie?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 14:15  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nassaua nie mam , bo to świeże no i cena. Zdjęcia poglądowe arkuszy okrętów z HMV zrobię . Tylko muszę załatwić wrzucenie na forum bo słabo się na tym znam.

 
03-02-18 14:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Jeżeli tak będzie łatwiej to poproszę na maila. Może w Aleksandrowie GPM będzie miało ten model na stoisku to zrobię zdjęcia i wstawię.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 14:54  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na kartonbau.de w dziale Schiffahrt / "Frisch ausgepackt"/ jest temat o tym Nassau.
Ktos, kto go kupil na poczatku stycznia opisuje emocje.
Sa zdjecia arkuszy, pytania innych, komentarze rowniez typu a moglo byc tak abo siak.
Ogolnie opinie tamtejszyych bardzo pozytywne,

Nie podaje linka, zeby nie byc zagryzionym za reklame, abo za jakie skany abo i co gorszego.

PS
Na niektorych zdjeciach widac tam przesuniecia farby na szarych elementach,
czyli jednak MM sie klania. :)))

Post zmieniony (03-02-18 14:58)

 
03-02-18 15:47  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wielkie dzięki za namiar na zdjęcia kolego Brystol. Co prawda zdjęcia arkuszy są lekko poruszone ale widać wystarczająco żeby potwierdzić że jednak druk wygląda lepiej niż to co jest prezentowane na okładce (surówka?) a w konsekwencji w na stronie GPM. Z drugiej strony widać tu i tam przesunięcia, miejscami brak nasycenia koloru ale tragedii nie ma. Jeżeli model wpadnie w moje ręce to zrobię lepsze zdjęcia.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 15:58  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

El Comandante, zrób też zdjęcia jak będziesz go przekształcał z 2D na 3D i potem nam je pokaż :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-02-18 16:00)

 
03-02-18 16:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@ Brystol

Zdjęcia, o których piszesz, są zrobione telefonem przy słabym, sztucznym świetle, przez co niektóre kontury wydają się rozmyte - dlatego sam nie zamieszczam żadnych fotek, także w trosce o spokój ducha tutejszych moderatorów, wymagających zdjęć ostrych i dobrze naświetlonych ;-)

Na niektórych częściach modelu SMS Nassau kolor szary jest wysunięty o jakiś milimetr poza linię zagięcia elementu, na zapas; taki zapas występuje też na arkuszach drukowanych dwustronnie (na drugich stronach) lub na częściach, które wycina się po złożeniu ramki, w której są wydrukowane. Cały model jest opracowany i wydrukowany bardzo starannie i elegancko. Zasadniczo jest to standard w modelach wydawanych przez HMV, przynajmniej odkąd przestały być wykreślane ręcznie.

Nie wiem, z czego może wynikać uporczywe porównywanie modeli HMV do nieudanych Małych Modelarzy i nie chcę tego dociekać w wątku z zasady informacyjnym.

--

 
03-02-18 16:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Spychaczu, złośliwości nie są potrzebne - prowadzimy kulturalną dyskusję, nikt nikogo nie obraża, nie zaczynajmy więc z docinkami. Do oglądania moich wypocin zapraszam na konkursy. SMS Sachsen powinien być gotowy na wrzesień do Przeciszowa, przywiozę też SMS Moltke w budowie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 134Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024