FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-05-17 22:22  [R] Brytyjski lotniskowiec HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Rozpocząłem budowę modelu brytyjskiego lekkiego lotniskowca HMS Colossus. Model oryginalny do samodzielnego wydruku w skali 1:400 nabyłem w ecardmodels. Szkielet kadłuba powiększyłem dwukrotnie. Elementy są wyjątkowo niestarannie narysowane, nie nadaje się to w raczej do sklejania, dlatego będzie to w zasadzie model od podstaw. Dzięki pomocy RomanaC, który poprawił oklejki burt i pokład startowy będę mógł skleić kadłub. Model będzie przedstawiać okręt wg stanu i kamuflażu na 1945 rok. Mam trochę generalek z planów stoczniowych okrętu dzięki którym wiadomo gdzie i jakie było wyposażenie i uzbrojenie.

Ten typ lotniskowców jest bardzo ciekawy, obejmuje 10 jednostek z których 2 ukończono jako warsztatowe.

Szkielet składa się z 3 pięter, na razie powstał poziom nad linią wodną, na którym zostanie przyklejony pokład hangaru.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.



--

Post zmieniony (04-10-18 15:12)

 
02-05-17 11:58  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Budowa wielkiego okrętu w skali 1:200 na bazie byle jakiej wycinanki w skali 1:400 - niezależenie od materiałów pomocniczych, o których piszesz - to zadanie godne kamikadze. Oby Ci wyszło bo założenie które przyjąłeś, jest nieco szalone ;-)

 
02-05-17 21:19  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

D odważnych świat należy, myślałem właśnie, że fajnie tak zrobić sobie model z planów bez użycia komputera, tylko linijka ołówek i skalpel. To wszystko potem ładnie sobie całościowo pomalować z aero, bo właśnie zamysł pochodził z potrzeby potrenowania sobie na takim sprzęcie. Warto spróbować.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
03-05-17 14:24  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Akra- ale to Sven klei, modelarz o dość dobrze ustalonej renomie. Ja chętnie zasiądę i popodglądam, będzie na co popatrzeć.

 
03-05-17 20:28  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jest to model zabawowo-odpoczynkowo-weekendowy, nie śpieszy mi się, myślę, że da radę skleić kadłub z wyspą, a detale dorobi się, nie ma problemu :)

Na razie stan szkieletu jest jak widać, postaram się w weekend o lepsze zdjęcia. Zanim przykleję pokład startowy trzeba przygotować wnęki na śródokręciu, galerię rufową, oraz dorobić pokład galeryjkowy na dziobie.



--

Post zmieniony (04-10-18 15:13)

 
04-05-17 08:08  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

vansen: kamikadze też mieli ustaloną renomę, a patrz jak skończyli :-)

ADAM: "fajnie tak zrobić sobie model z planów bez użycia komputera". Zapewniam że taką metodą można zrobić nawet model King George V, Oktiabrskiej Rewolucji czy Ark Royala :-)

Post zmieniony (04-05-17 09:19)

 
05-05-17 23:59  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nieco lepsze zdjęcia.







--

Post zmieniony (04-10-18 15:15)

 
06-05-17 21:34  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Pokład startowy dopasowany, jeszcze nie przyklejony.











--

Post zmieniony (04-10-18 15:18)

 
14-05-17 15:23  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dzięki pomocy RomanaC powstały pokłady deskowane na rufie i dziobie. Pokład rufowy był bezpośrednio na pokładzie hangaru więc nie było kłopotów z jego wpasowaniem. Najtrudniej było z galeriowym pokładem dziobowym. Leżał on kondygnację wyżej nad pokładem hangaru. Wymagało to rozprucia szkieletu na dziobie, i dosztukowywania pokładu. Krzywiznę pokładu, miejsca kabestanów, polerów i kluz kotwicznych wykreśliłem teoretycznie, Roman to wpasował w zarys pokładu hangaru dodając deskowanie. Efekt jak widać, chyba może być. Zresztą po przyklejeniu burt i tak niemal nic nie będzie widać. Na początku chciałem go wykonać jako 2 połówki wsuwane po bokach ale stwierdziłem, że to półśrodek i zrobię wnętrze pokładu.







--

Post zmieniony (04-10-18 15:19)

 
04-06-17 21:33  Odp: [R] HMS Colossus, 1:200, inwencja własna na podst. ecardmodels
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Udało się wydłubać coś na kształt windy kotwicznej plus rampa, która będzie przed nią do łańcuchów. Okazuje się, że takie wyciągarki miał nie tylko typ Colossus, ale także następny, Majestic, zresztą był on modyfikacją Colussusów. Zdjęcia takiej wyciągarki ze złomowanego jednego z Majestików, indyjskiego Vikranta plus nagrania VHS z Vengeanca pod banderą argentyńską bardzo pomogły. Nie wiem dlaczego wyszedł mi na fotkach kolor zielony, podczas gdy winda jest ciemnoniebieska.












--

Post zmieniony (04-10-18 15:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024