FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
30-12-17 19:48  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

MARIUSZ, nie wiem o czym mówisz, znaczy wiem, ale używam Adblocka więc ewentualnych nachalnych reklam nie widzę.
OSTOJA, jak jest zapotrzebowanie na manewr, to poproszę pięć dych (tyle ile kosztował model plus wysyłka) na konto i jedziemy z koksem. Za dodatkowe grajcary może być z efektami specjalnymi typu dym lub ogień. :-)))))))

I myk, kolejne segmenty przybyły do Iła z reumatyzmem. :-)
Połączenie segmentów z dźwigarami statecznika przerobiłem z dwóch wręg na wręgę i pasek łączący. We wnęce koła ogonowego brak kolorowego poszycia ścian więc i ja nic nie dodawałem.

Spojrzenie na kolejne reumatyczne połączenie.


CDN...

--

Post zmieniony (30-12-17 19:50)

 
30-12-17 19:52  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Seweryn F. - na drukowaniu się nie znam to polemizował nie będę, wynika z tego, że każdy model przed zakupem od dzisiaj będę oglądał jeszcze dokładniej niż do tej pory, a o zakupach przez internet w ogóle już przestaję myśleć.

MARIUSZ - zainstaluj sobie AdBblockera i będzie wyświetlało zdjęcia jak henrykk pisze :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-12-17 20:09  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał: OSTOJA, jak jest zapotrzebowanie na manewr, to poproszę pięć dych (tyle ile kosztował model plus wysyłka) na konto i jedziemy z koksem. Za dodatkowe grajcary może być z efektami specjalnymi typu dym lub ogień. :-)))))))

Ja jestem biedny emeryt więc na efekty specjalne jak i na manewr nie mam więc kończ waść go lub wykończ. :-))))))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-12-17 20:12  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Seweryn F. straszne farmazony sadzisz o tym druku offsetowym... A wspomniany przez ciebie drukarz to jakiś straszny partacz i dyletant... I to w dobie CTP i CIP3/CIP4!? Ale ja się nie znam. W końcu mój tata jest dentystą... ;-)

ceva podziwiam Cię... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
30-12-17 20:25  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ale tempo prac!! Mam wrażenie, że faktycznie, chcesz z nim zdążyć na sylwestrowe puszczanie fajerwerków... Hahaha, nie zostawiłeś z tyłu miejsca na kijek od pietardy!! ;)

--

 
30-12-17 20:30  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

Chopin, z całym szcunkiem, ale to Ty *******y wygadujesz. Pracowałem w dwóch drukarniach (dość cenionych na Sląsku - dla zainteresowanych Top Pol i Skill oraz współpracowałem z Fisherem) przez ładnych kilka lat, więc nie tylko z rozmowy z drukarzem czerpię wiedzę. Drukowałem pudełka dla kilku znanych (nie tylko polskich) firm produkujących modele plastikowe. A i kilka kartonówek zdarzyło mi się wydrukować.
Zresztą, nie ma co polemizować ze stwierdzeniem, że 'straszne farmazony sadzisz', bo tu zero merytoryki jest.
Tak na marginesie, problem równomiernego rozprowadzania farby na całym arkuszu jest do rozwiązania. Wystarczy zainwestować kilka (lub kilkanaście, w przypadku dwóch lub więcej maszyn) ładnych milionów w najnowszy sprzęt - np. takie Sinohara czy nowy Heidelberg. Albo zlecić druk firmie, która nim dysponuje. Tyle, że w przypadku Answera ani jedno ani drugie nie wchodzi w grę (pierwsze ze względów finansowych, drugie ze względu na ilość wydawanych modeli).
pozdrawiam

Post zmieniony (30-12-17 20:43)

 
30-12-17 21:58  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

To ubogie opracowanie graficznie nieco daje po oczach. To już Mały Modelarz ma lepsze.

> Wystarczy zainwestować kilka ładnych milionów w najnowszy sprzęt

Ciekawe co piszesz Sewerynie. Wiele wydawnictw ma problem z jednolitym kolorem druku (GPM, Answer, kiedyś Orlik - a jak teraz to nie wiem bo dawno Orlika nie kupowałem). Ale są też takie w których nigdy na taki problem nie natrafiłem, np. Kartonowa Kolekcja, która modele wydaje od dekady - a więc wydaje się że już wtedy był sprzęt pozwalający na jednolity druk koloru. Albo ja mam nieziemskie szczęście i trafiłem na wycinanki w których wszystko jest dobrze.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-12-17 23:20  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Cypis2012   

Z tego co napisał Seweryn F. należałoby uznać , że ceva jest dzieckiem szczęścia , ze jego egzemplarz ma inne kolory w połowie modelu , a nie np. jak zebra co dugi segment.

 
31-12-17 01:12  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

Cypis - wręcz przeciwnie :) . Ceva miał po prostu pecha, bo trafił na level hard w różnicy kolorów, zazwyczaj jest mniejsza :))).
Wbrew pozorom ta różnica nie jest wielka i elementy rozrzucone na arkuszu są nie do odróżnienia jesli chodzi o tonację (no chyba, że ktoś ma wyjątkowy wzrok). Dopiero jak sie je ze sobą połączy, to widać realnie, że to jednak inne nasycenie i wyraźnie się poszczególne segmenty odcinają.

 
31-12-17 08:13  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Statecznik pionowy.
Szkielet wykonany z pominięciem autorskiego pomysłu na zamocowanie steru kierunku, swoją drogą ciekawe czy jest ktoś kto w praktyce z tego skorzystał.

Z poszycia odciąłem fragment przeznaczony do raczej bezsensownego wywinięcia.

Poszycie statecznika po przycięciu w części przedniej zaczęło pasować do kadłuba. Oprofilowanie bez cięcia nie pasuje.

Pole na kadłubie pod statecznik pionowy jest większe niż powinno być, ale całe szczęście że nie jest białe.

Ster kierunku pasuje jak widać na załączonym zdjęciu, żeby go dopasować trzeba przerobić tylną część statecznika pod nim, albo go zostawić jak jest ku chwale projektanta. Krawędź natarcia steru i statecznika w miejscu ich styku przerobione z ostrego trójkąta na coś bardziej przypominające profil lotniczy.


OSTOJA, propozycja sfinansowania manewru adresowana jest nie tylko do Ciebie :-)))
Vansen, mija właśnie 45 godzina odkąd wycinanka znalazła się w moich rękach. :-)
Seweryn F., ja to mam w ogóle pecha, nie tylko do wycinanek z Answera...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 12Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024