FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-12-17 14:05  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No powiem szczerze, że tych kilka zdjęć mnie osobiście do modelu zniechęciło i żadne komentarze nie są konieczne. Różnica kolorów jest porażająca, jak pisał Cypis2012, wygląda jak by było to zmontowane z dwóch różnych modeli. Szkoda, ucieszyłem się bardzo na ten model, a tu niestety widać, że został wydany "na sztukę", a przecież wyd. proArte pokazało, że można modele P. Pacyńskiego wydać w naprawdę zachęcający sposób. Wypada mieć nadzieję, że kiedyś to zrobią. Powodzenia w dalszej budowie i tak będę ją obserwował ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-12-17 15:10  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

Fajne.. laski z prawej strony galeri. model nadaje się raczej na papier toaletowy nie do sklejania. Jak to od Pacyna i Answera, klasyka.

 
30-12-17 15:19  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

O taką miałem minę jak to coś zobaczyłem ;-)

 
30-12-17 15:19  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Póki co się nie zniechęcam i kontynuuję.

Kilminster, tablica jest przeszklona, a uskok na poszyciu dobrze widzisz, o niego mi właśnie chodziło.
lubię placki, dokładnie o tym samym pomyślałeś co ja wprowadziłem w życie. :-)
TRH, na różnice kolorów lekarstwem może być zakup tego modelu w wersji cyfrowej i samodzielny wydruk, zapewne jest lub będzie taka możliwość.

Poszycie przedniej części podzieliłem na kilka części i ze sobą kleiłem je oddzielnie, nie bałem się takiego rozwiązania, bo segmenty poszycia pasują do siebie doskonale.

Przesunięcie na styku drugiego i trzeciego (od przodu) segmentu jest częściowo moją winą, bo za słabo podszlifowałem wręgę C. Do takiej wydmuszki powklejałem poszycia wnęk wlotów powietrza i korytko pod rury wydechowe. Jak widać korytko w przedniej części nie dolega do poszycia, ale to nie moja wina. Krawędzie wnęk wlotów sfazowane i po przyklejeniu niemal nie wymagają retuszu. "Ślady brudu, oleju " na krawędzi wnęki wprost mnie osłabiają...

Cały zespół silnikowy przykleiłem do reszty kadłuba i na razie to połączenie najmniej mnie satysfakcjonuje.

Ze sklejonych elementów coraz wyraźniej wyłania się charakterystyczna sylwetka Iła. Sylwetka ta przypomina Iła-10 w widoku z boku i góry, spojrzenie z kierunków innych niż wspomniane zaczyna budzić wątpliwości. Wątpliwości te zasygnalizowałem w poprzednim poście, a tutaj jest dogrywka.

Chyba na powyższych zdjęciach to widać. Zielone strzałki pokazują nienaturalne uskoki na powierzchni kadłuba, czerwone za to dość dziwne uwypuklenia. Na żadnym zdjęciu polskiego muzealnego Iła nie spotkałem czegoś takiego, ale pewnie są to samoloty z innych serii produkcyjnych...

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-12-17 15:47  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Model, jak model - jeden lepszy, drugi gorszy, natomiast ja będę wyglądał nowych zdjęć żeby cieszyć oczy precyzją wykonania. Niesamowite...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
30-12-17 16:11  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ceva napisał:
> na różnice kolorów lekarstwem może być zakup tego modelu w wersji cyfrowej i samodzielny wydruk, zapewne jest lub będzie taka możliwość.

Zgadza się, dlatego póki co jestem zdegustowany nie samym projektem a sposobem jego wydania i dlatego też wspomniałem proArte, które jednak zdecydowanie bardzie dba o graficzne aspekty wydawanych projektów P. Pacyńskiego ... co do projektu natomiast to opinię zapewne wyrobię sobie po Twojej relacji ;)

Podglądam dalej.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
30-12-17 16:50  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Coś mi się zdaje, że ta relacja skończy się słynnym manewrem cevy. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-12-17 18:42  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Seweryn F.   

TRH - z drukiem offsetowym tak jest, że w obrębie jednego arkusza mogą być różnice nasycenia (bo to jest przyczyną tych różnic koloru). To niestety przypadłość offsetu. Nawet dzisiaj rozmawiałem o tym z drukarzem. To, że w egzemplarzu Cevy są takie wahnięcia, nie znaczy, że w innym egzemplarzu jest tak samo. Równie dobrze kolor może być idealny.
Receptą na to byłoby drukowanie bezpośrednio z pantone'a, co eliminuje różnice w nasyceniu w obrębie jednego arkusza drukarskiego, który oczywiście nie jest tożsamy z arkuszem w modelu (druk z pantone'a najlepiej sprawdza się przy obiektach w kamuflażu jednobarwnym; przy wielobarwnym jest to utrudnione, acz nie niemożliwe). Tyle, że nawet przy druku z pantone'a mogą być różnice w nasyceniu pomiędzy poszczególnymi arkuszami drukarskimi.

 
30-12-17 19:00  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Cieszę się z tej relacji. Czystośc i precyzja klejenia działa na mnie kojąco.
W odróżnieniu od obrzydliwych reklam na postimage, z którego korzystasz...
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-17 19:46  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
henrykk   

MARIUSZ napisał:

> ...W odróżnieniu od obrzydliwych reklam na postimage, z którego korzystasz...

Albo czegoś nie zrozumiałem, albo mam inaczej „ustawiony“ komputer; miniaturka zdjęcia otwiera się u mnie do pełnego rozmiaru i bez reklam...

--

Post zmieniony (30-12-17 19:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 12Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024