FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
01-01-18 22:49  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Co jak co... model może być nijaki, ceva natomiast na pewno taki nie jest;)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
01-01-18 23:35  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
RAVEN6   

Powstrzymam się od szerszego komentowania dramatyzmu panującego w tej relacji i powiem tylko, że super model wychodzi. Bardzo czysto i dokładnie sklejasz - co jest Twoim tradycyjnie wysokim standardem. No i sam widzisz, że z tymi gondolami na szczęście tak źle nie było jak myślałeś analizując model w 2D. Aczkolwiek nie rozumiem intencji autorów i grafików którzy pola, na których mają być naklejane inne części, zostawiają białe... No i wkrótce powstanie piękny Ił-10 i tylko straszna szkoda, że drukarnia zawaliła z różnymi odcieniami kolorów.. Ale i nawet mimo tego jest super. Gratuluję efektu!

 
02-01-18 08:38  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Surówka też wykazała brak płynności k-ba - czerwony wypukłość, niebieski zapadlisko.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-18 10:46  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

Nie rozumiem zachwytu nad tym modelem... Zachwycać to się można kunsztem sklejającego, ale zachwyt na d modelem? Nad opracowaniem i wydanie? Bez przesady! Gdybym to ja kleił albo kto inny, relacja załamała by się w połowie tego co jest teraz albo i wcześniej! Więc gadanie że to spoko model że da się skleić.. Widać że modelarstwo kartonowe idzie na dno. Coraz gorsze opracowania, Hal nie wiele co wydaje, monotematyczność. Ciężkie czasy dla modelarstwa kartonowego. Natomiast Ceva to geniusz w swoim fachu!

 
02-01-18 11:17  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ZbiG napisał: Można jedne wręgi podszlifować, do innych co nieco dokleić - i jest w porządku!

Nie bardzo tak się da, wtedy inne oklejki są potrzebne a w oklejkach można tylko obciąć bo z doklejaniem to nie bardzo wychodzi. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-18 13:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


ZbiG napisał: Można jedne wręgi podszlifować, do innych co nieco dokleić - i jest w porządku!



Qrde, to by wymagało myślenia... Te zapadliska i wypukłości to pewnie zostały w myśl (ojej, znowu to straszne słowo...) zasady "gupi nie zauważy, mądry pomyśli (!!), że tak musi być. Dobra, ciekaw jestem efektu końcowego. Co do jakości opracowania... Gdzieś na forum, ktoś zapowiadał, co będzie sklejać, padły słowa w stylu "autor niestety Pacyński", więc to chyba nie tylko Wojtka opinia jest taka a nie inna??

--

 
02-01-18 16:39  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Zdjęcie surówki, prawie każdy widzi, co tu komentować... Sens tego jest taki jak rozmowa z płytą chodnikową o muzyce klasycznej.

Finał zbliża się wielkimi krokami.
Wlot powietrza do gaźnika, oczywiście trzeba dopasować do krzywizny kadłuba.

Rury wydechowe.

Lotki.

Poszycie lotki zostało rozcięte bo i tak żeberka były za duże do poszycia, poza tym uformowane normalnie robiły się za wąskie.

Koło ogonowe. W końcu do wieków mogłem legalnie i bez żalu pomalować koło markerem. :-)

Podwozie główne. Jak widać pokrywy nie do końca pasują.


I na koniec tego odcinka rebus.



CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-01-18 17:04  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Autor opracowania na swoim profilu twierdzi że to model dla niedzielnych modelarzy.
Nie wiem co powiedzieć normalnie.
Wojtek, jesteś masochistą. Ja bym to piz..ął o podłogę i rozjechał krzesłem na kółkach.
Że Ci się chce w to brnąć. No chyba że to był grubszy zakład?
Jestem nie mniej jednak pełen uznania, że idziesz wciąż do przodu.

--

Post zmieniony (02-01-18 17:04)

 
02-01-18 17:16  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rebusa nie rozumiem - tępy jestem ale z pokrywami kół jest coś nie tak albo tyś je tak zlepił albo autor źle narysował.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-18 17:57  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest Jarek. Na prawym skrzydle powinno być jak niżej :

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024