FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
31-12-17 10:00  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dajesz radę a to najważniejsze. Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
31-12-17 10:13  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ceva napisał:
"Z poszycia odciąłem fragment przeznaczony do raczej bezsensownego wywinięcia."

"Pole na kadłubie pod statecznik pionowy jest większe niż powinno być, ale całe szczęście że nie jest białe."

"Oprofilowanie bez cięcia nie pasuje."

Hmmm. :-))))
Tam jest promyczek na przejściu ...



Post zmieniony (31-12-17 10:23)

 
31-12-17 11:40  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

OSTOJA, przekonałeś mnie, zagrzebałem w koszu i wygrzebałem. Przyklejone dokładnie w miejscu skąd odciąłem, a i tak w okolicy przedniego oprofilowania zarys wychodzi.

Ty wiesz jak ten kosz na mnie patrzył, o tak...

...a nawet bardziej. ;-)

ZbiG, nie wiem jak Ty, ale ja mam pełną świadomość, że projekty P. Pacyńskiego nie są adresowane do modelarzy z moim doświadczeniem z wszelkimi możliwymi tego konsekwencjami.

Statecznik poziomy.
Wykonany dokładnie według wycinanki z wyjątkiem odcięcia i późniejszego wklejenia (dokładnie w miejscu z którego zostały odcięte) owiewek steru wysokości i nadania końcówkom statecznika zaokrągleń i uwypuklenia. Oprofilowanie statecznika, tradycyjnie bez odcięcia klina na styku na krawędzi natarcia, nie chciało pasować. Karton fajnie się poddawał moim sugestiom, ale z prawej strony nieco przesadziłem i zaczął się rozwarstwiać.

Stery jeszcze nie ruszone, a nuż będą pasować? Za niedługo będzie wiadomo.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 13:43  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cieszę się, jednak autorski babol w płynności k-ba jest i nic tego nie zmieni.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-12-17 14:18  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

OSTOJA, no jak by tego konia nie stawiał, to zad zawsze będzie z tyłu...

Stery wysokości.
Na lenia nie chciało mi się dopasowywać dźwigara i jest wydmuszka według pomysłu autora. Dzięki caponowaniu i ułożeniu w poprzek włókien kartonu poszycie steru zachowuje jaką taką sztywność, choć z kształtem już jest mały kłopot, ale przynajmniej pasuje do reszty modelu. Cięciwa steru od strony kadłuba powinien być większa, bo jakby oparł krawędzią natarcia o dźwigar to z tyłu zabraknie ok. 1,5 mm. Prostopadle do osi samolotu ster skracałem mniej niż 1 mm. Ster kierunku został na krawędzi natarcia zeszlifowany ok. 0,5mm i w parze ze statecznikiem wygląda już trochę lepiej.

Niedługo czas na skrzydła. Tu czeka mnie mała kombinacja, jak widać na poniższym zdjęciu i nie trzeba nawet wytężać mózgownicy, żeby spostrzec że na styku gondoli i poszycia zabraknie materiału. Zapasu koloru, jak wspominałem na początku oczywiście brak. Do lewego poszycia zielony spróbuje pozyskać z fragmentu poszycia centropłata, gorzej będzie z prawym bo na centropłacie nie ma szarego, chyba że z fragmentu klap podwozia skubnę kawałek podobny odcieniem.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 16:50  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A na fejsbuku g@#noburza się rozpętała, gdybyście nie wiedzieli :)

--

 
31-12-17 17:07  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Vansen,a gdzie dokładnie?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
31-12-17 17:17  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Paski łączące za wielkie nie są, ale trochę zapasu koloru można z nich uzyskać.

 
31-12-17 17:52  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
RAVEN6   

Mnie się jednak wydaje że gondola podwozia może pasować. Chyba że skrzydła zagina się na granicy koloru w co wątpię - chwyt powietrza na to nie wskazuje. Zobacz sam po ukształtowaniu krawędzi natarcia. Może zapas koloru nie będzie potrzebny bo części będą do siebie pasować.

 
31-12-17 17:55  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
maryjan   

"Vansen,a gdzie dokładnie?"
Na profilu autora tegoż modelu.

Post zmieniony (31-12-17 17:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024